Aukcionas: Jane Austen žiedas

2012 m. liepos 8 d., sekmadienis

  Šių metų Liepos 10  dieną, aukcione, bus parduodamas žiedas, kažkada priklausęs Jane Austen. Žiedą planuojama parduoti už 20-30 tūkstančių svarų. Kai kurie mano, kad už jį bus gauta ir žymiai didesnė suma.
  Natūralaus turkio žiedas turi jaudinančią istoriją ir iki šiol nebuvo žinomas nei mokslininkams, nei J. Austen gerbėjams. Nors kai kurie šaltiniai teigia, kad akmuo tik atrodo kaip turkis, bet iš tikrųjų tai termiškai apdorotas odontolitas.
  Po J. Austen mirties žiedas atiteko jos seseriai Kasandrai. Po trijų metų J. Austen brolis vedė antrą kartą ir žiedas tapo jo žmonos Eleonoros nuosavybe.  Kartu su žiedu pirkėjas gaus ir Eleonoros laišką rašytą Caroline Austen. Laiške rašoma: "My dear Caroline. The enclosed Ring once belonged to your Aunt Jane. It was given to me by your Aunt Cassandra and soon as she knew that I was engaged to your Uncle. I bequeath it to you. God bless you!". Žiedas šeimoje liko iki šių dienų. Kadangi savininkas neturi dukterų, buvo nuspręsta jį parduoti. 
   Iki šiol žymiausias ir labiausiai visuomenei žinomas J. Austen papuošalas buvo topazo kryžius, kuris šiuo metu priklauso J. Austen muziejui, Anglijoje. Tad šis žiedas yra vienintelis šios kartos J. Austen juvelyrikos gabalėlis aukcione. Mažai yra žinoma ir kaip J. Austen įsigijo šį žiedą. Rašytoja jo nemini nei savo laiškuose, nei kūryboje.

1 komentaras:

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan