"Trečiadienio konkursas: kas jie tokie?" rezultatai

2012 m. birželio 5 d., antradienis

   Žinau, žinau, kad nekantraujat sužinoti konkurso rezultatus. Sulaukiau net laiškų su klausimu, kada pranešiu. Tad ilgiau nebeerzinu Jūsų ir skelbiu konkurso "Kas jie tokie?" atsakymus. 
  Kai kurie rašė, kad tai buvo lengva ir įdomi užduotis, kitiems pasirodė priešingai - viena sunkiausių.
  Iš viso sulaukiau 14 skaitytojų laiškų. Iš jų 10 atsakė teisingai, t.y. įvardino visus 9 rašytojus. 
  Aš, asmeniškai, maniau, kad bus nedaug dalyvių, kurie atspės visus rašytojus. Todėl ir leidau siųsti tiek atsakymų, kiek žinot. Pati, pamačiusi nuotrauką, atpažinau 5 rašytojus, kitiems reikėjo laiko, o dviejų niekaip neatspėjau. Todėl maniau, kad ir Jums bus sunku. Smagu, kad klydau. Nors kai kurių atsakymai stebino ir mane pačią. Ko tik nepamatėt šioje nuotraukoje. Ir Č. Bukovskį, ir L. King'ą, ir H. Murakami, ir net man negirdėtus rašytojus. Šiame konkurse svarbiausias buvo pastabumas, nes kiekvieną rašytoją galėjote atspėti iš tam tikrų detalių. 
Pirma eilė: 
 J. K. Rowling - užuomina buvo akiniai bei ore kabantis popierius su plunksna. Daugelis atspėjo šią rašytoją.
V. Šekspyras - beveik visi jį atpažinot. Svarbios detalės buvo virš jo kabanti kaukolė ir pieštukai abejose rankose, kadangi V. Šekspyras rašė ir kaire, ir dešine ranka. 
S. Kingas - daugeliui nereikėjo jokių detalių jį atpažįstant. Žinojot kaip jis atrodo. 
Antra eilė:
G. Orwell - aš jį atpažinčiau ir pažadintą naktį, nes tai vienas mėgstamiausių mano rašytojų. Todėl stebėjausi, kad ta knyslė jus klaidino. Juk tai labai aiški aliuzija į jo knygą "Gyvulių ūkis". Kai kurie manė, kad ten pavaizduotas J. Irvingas.
E. Hemingvėjus - lengvai atpažįstamas ir iš išvaizdos, ir iš pavaizduotos meškerės.
I. Fleming -  jis buvo vienas iš tų dviejų, kurių neatpažinau. Tik vėliau supratau, kad knygų apie J. Bondą autorių išduoda rankoje laikoma martinio taurė. 
Trečia eilė:
A. Kristi - ne vienas manė, kad ten pavaizduotas vyras. Bet patys akyliausi pastebėjo, jog ant lapo popieriaus matosi žodžio "murder" paskutinės raidės. 
S. Rushdie - lengvai atpažinot iš rūkstančių dūmų. Juk jo knyga "Šėtoniškos eilės" buvo viešai sudeginta.
T. S. Eliot - tikriausiai sunkiausiai atpažįstamas rašytojas. Dauguma jį sumaišėt su H. Murakami. Manau daugelis žino A. L. Webber'io miuziklą "Katės". O ar žinojot, kad šis miuziklas pastatytas pagal T. S. Eliot knygą "Old Possum's Book of Practical Cats". Būtent todėl paveikslėlyje jis pavaizduotas su kate.

  Didelis dėkui mano nuolatinei skaitytojai N St. Už tai, kad nepatingėjo ir pakeitė  konkurso  nuotrauką. Visiems rašytojams uždėjo tikruosius veidus. Taip džiaugiausi, taip dėkojau, kol nepamačiau, kad padaryta viena klaida. H. Murakami pavaizduotas vietoj T. S. Eliot. Bet vis tiek įkeliu Jums pasižiūrėti.


  Burtų keliu išrinktas vienas nugalėtojas. Šį kartą pasisekė Editai, kuriai atitenka S. Regener knyga "Ponas Lėmanas". Su nugalėtoja susisiekta asmeniškai. Ačiū visiems už dalyvavimą.

2 komentarai:

  1. Sveikinu laimėtoją ir kartu džiaugiuosi, kad visi atsakymai sutapo. :) Dabar beliko sužinoti, kaip kitiems sekėsi kūrybiniame konkurse. :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Och tas Murakamis ... taip suvėlė mane :( Aš ir kates jo visas apžiūrėjau ant knygų viršelių... :) Sakiau, kad ausys jo kažko per didelės tame šarže...

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan