Viltys ir leidimai

2012 m. gegužės 16 d., trečiadienis

  Manoknyga.lt skelbia, jog kiekvienas skaitytojas gali siūlyti knygas, kurias norėtų, jog būtų išleistos lietuvių kalba. Jeigu Jūsų pasiūlymas juos sudomins, jie ne tik išleis knygą, bet būsite apdovanoti keliais jos egzemplioriais bei kitomis dovanomis. Plačiau apie tai skaitykite ČIA
  Šiandien sudariau savo norimų knygų sąrašą. Knygų, susilaukusių didelio dėmesio už Lietuvos ribų.  Dalis sąrašo knygų yra laimėjusios literatūrines premijas arba patekusios į trumpuosius sąrašus. Ypač intriguoja E. L. James knyga "Fifty Shades of Grey", kuri šiuo metu vertinama labai kontraversiškai. Teko girdėti, jog ją uždraudė skaityti mokyklose dėl atvirų erotinių scenų. Ir jau planuojama kurti filmą. Taip pat jau nusibodo skaityti gerus atsiliepimus apie S. King'o ir J. Eugenides knygas. Tikiuosi, kad jos tikrai bus išverstos į lietuvių kalbą. Jau rašiau Jums apie N. Sankovitch "365" projektą. Būtų įdomu paskaityti jos knygą, nes man patinka knygos apie knygas.
    O Jūs ar turite sąrašą knygų, kurias norėtumėt, jog išleistų lietuvių kalba? Savo pasiūlymus galite siųsti adresu leidykla@manoknyga.lt
  P. S. O aš galiu jau džiaugtis, kad viena knyga iš sąrašo jau išleista :) (atrodo tikrinau visus leidimus). Po pranešimo paskelbimo paaiškėjo, jog Z. Smith "On beauty" lietuviškai išversta kaip "Paklydimai".  

 1. J. Barnes "The Sense of an Ending"
 2. S. King "11/22/63"
 3. P. De Witt "The Sisters Brothers"
 4. A. Patchett "State of Wonder"
 5. A. Walker "The Color purple"
 6. Z. Smith "On Beauty"
 7. S.  Kelman "Pigeon English"
 8. M. Atwood "The Handmaid's tale"
 9. E. L. James "Fifty Shades of Grey"
 10. P. Carey "The Chemistry of Tears"
 11. N. Sankovitch "Tolstoy and the Purple Chair"
 12. J. S. Foer "Extremely Loud & Incredibly Close"
 13. J. Eugenides "The Marriage Plot"
 14. J. Franzen "Freedom"
 15. S. Beckett "Whispers of the Death"

7 komentarai:

 1. On Beauty jau išleista lietuviškai

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O geras, ačiū, kad pranešei. Žinojau tą knygą lietuviškai, bet pagal pavadinimą nemaniau, jog čia "On beauty" vertimas"

   Panaikinti
  2. taip, pavadinimas itin vykęs :D

   Panaikinti
 2. Jei patinka knygos apie knygas, rekomenduoju Lloyd Jones "Ponas Pipas". Na, o S. Kingo, manau, išleista tikrai nemažai. Pati dabar džiaugiuosi skaitydama Švytėjimą. Siūlau išmėginti :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už rekomendacijas. "Ponas Pipas" jau mano sąrašuose :)

   Panaikinti
 3. Foer "Extremely Loud and Incredibly Close" iš tiesų verta dėmesio, jautri, kalbėdama apie tragediją sugeba išlaikyt tokią subtilią nuotaiką. Detalės, įžvalgos, pats knygos parašymo būdas (paryškinimai, išbraukymai, nuotraukos) irgi ne visai įprastas, tad, jei pasitaikys proga, tikrai rekomenduoju paskaityt :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. S. Beckett "Whispers of the Death" šiuo metu verčiama.

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan