Trečiadienio konkursas: rašytojų klaidos

2012 m. gegužės 16 d., trečiadienis

  Vienas iš naktinio darbo privalumų, jog niekas netrukdo ramiai skaityti arba skelbti naują "Trečiadienio konkursą". Šiai savaitei parinkau labai įdomią temą - rašytojų klaidos.
  Visi esam žmonės, ne robotai, darom klaidas. Rašytojai ne išimtis. Kartais ir knygų redaktoriai nepastebi ne tik spausdinimo, bet ir faktinių ar loginių klaidų. Kad tikrai aiškiai suprastumėt temą, pateiksiu Jums porą pavyzdžių. A. K. Doilio knygoje apie Šerloką Holmsą "The adventure of the Speckled band" yra tokia scena, kai žudikas nubaido gyvatę pašvilpdamas švilpuku. O visi žinome, jog gyvatės yra kurčios. Tad realiai tokios situacijos būti negalėjo ir tai yra loginė klaida. J. Barnes knygoje "Flobero papūga" viena kritikė sukritikavo "Ponia Bovari" autorių už tai, jog Emos akių spalva vis keitėsi. Vienoje vietoje jos mėlynos, kitoje - juodos, o dar kitur - rudos.
  Konkursui pasistengiau parinkti tokias knygas, kur klaidos būtų akivaizdžios. Tikrai ne iš fantastikos žanro, kur rašoma apie žemę aplankiusius zombius ir, kad tai nelabai realu :) Tad šį kartą Jums bus pateikti 3 klaidų knygose aprašymai. Jums reikės atspėti, kokiose knygose yra tos klaidos. Beje, aprašymuose neminėsiu veikėjų vardų, kadangi pagal juos būtų labai lengva atspėti knygas. Bet pasistengsiu parašyti kabliukus, už kurių galėtumėt užsikabinti. Atsakymus siųskite adresu asskaitau@gmail.com. Konkurso rezultatai ir nugalėtojai bus paskelbti pirmadienį, gegužės 21 dieną. Šį kartą vėl bus du nugalėtojai. Nepamirškite parašyti knygos, kurią norėtumėt gauti. Šią savaitę vėl galite laimėti knygas, kurias padovanojo knygoholikė Rima. Ačiū jai. Linkiu visiems sėkmės!

Aprašymai

1. Šios knygos veiksmas vyksta negyvenamoje saloje. Joje, po lėktuvo katastrofos, apsigyvena vaikai. Vienoje scenoje, vaikas panaudoja savo akinius, užkurti ugniai. Tačiau jis buvo trumparegis. Išmanantys optikos principus, teigia, jog tokiai negaliai pritaikyti akiniai negalėjo užkurti ugnies. Kad ir kaip kreiptum stiklus, jie nieku gyvu nesuvestų saulės spindulių į vieną vietą. Kokioje knygoje yra ši klaida?
2. Vienai iš šios knygos veikėjų 1990m. diagnozuojama leukemija. Jos brolis buvo nusiųstas į ligoninę, kad duotų kraujo tyrimus, ar gali būti jos donoru. Iš ligoninės jis grįžta su pleistru ant piršto. Knygoje parašyta, jog pleistras buvo su populiaraus animacinio filmuko "Pramuštgalviai" personažų paveikslėliais. Tačiau šis filmukas oficialiai buvo sukurtas ir pradėtas rodyti tik 1991m. Tad niekaip negalėjo būti pavaizduotas ant pleistro 1990m. Kokioje knygoje yra ši klaida?
3. Pagrindinis knygos veiksmas vyksta sugedusiame automobilyje, kuriame įkalinta mama su savo vaiku. Knygoje padaryta klaida - akių spalvos sumaišymas. Vienoje vietoje mama yra apibūdinama kaip: "graži, 29 metų tamsiaplaukė moteris, aukšta, akys pilkos". Kitoje vietoje rašoma: "Jo baisios, nerūpestingos akys niekada neišnyks iš didelių, mėlynų jos akių". Kokioje knygoje yra ši klaida?

Išsirinkite knygą, kurią norėtumėt gauti laimėjimo atveju

3 komentarai:

 1. Puikus konkursas. Nujaučiu, kokia knyga galėtų būt pirmoji, bet kitų dviejų nežinau :) Sėkmės visiem, kas bandys laimę šiam konkurse :))

  http://aurejafeja-perpetuo.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 2. o man tik antra sukėlė problemų, kitas buvau skaičius, tad žinojau :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Žinau tik pirmą... Bet ir tai gerai ;)

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan