Trečiadienio konkursas: rašytojai savižudžiai

2012 m. gegužės 2 d., trečiadienis

   Šiąnakt naktį praleidau darbe. O tai reiškia, kad turėjau marias laiko užbaigti skaitomą knygą, parašyti atsiliepimą, pažiūrėti porą gerų filmų ir 5 ryto skelbti naują trečiadienio konkursą. 
   Šios savaitės konkurso tema - savižudybės. Kad ir kaip bebūtų gaila, menininkų pasaulyje, tai gana dažnas atvejis. Jeigu plačiau pasidomėtume rašytojų gyvenimais, jų tėvais, tai pamatytumėt, jog nemažai iš jų sirgo depresija, kentėjo nuo alkoholio ar vaistų priklausomybės. Ne vienas bandė nusižudyti kelis kartus, kartais sugebėdavo įkalbėti tai padaryti ir antras puses. Pavyzdžiui, J. Londono mama bandė nusižudyti jau nešiodama gyvybę savyje. K. Vonnegut'o broliui buvo diagnozuotas bipolinis sutrikimas ir šizofrenijos požymiai. E. A. Poe vartojo narkotikus, bandė žudytis, turėjo maniako požymių, kurie atsispindi ir jo kūryboje.
  Jums bus pateikti penki aprašymai, rašytojų, kurie pakėlė prieš save ranką. Jūs turėsite atspėti, kas jie tokie.  Aprašymai bus pateikti pirmuoju asmeniu, manau, kad Jums taip bus lengviau. Atsakymus siųskite adresu asskaitau@gmail.com iki pirmadienio, gegužės 7 dienos. Burtų keliu vienam iš Jūsų atiteks pasirinkta knyga. Linkiu visiems sėkmės!
Aprašymai
  1. Mane galite vadinti austrų poetu, biografu ir net žurnalistu. Aš visiškai vienas apkeliavau Europą, turėjau dvi žmonas, gyvenau ir Anglijoje, ir Brazilijoje. Aš buvau prislėgtas dėl vis Europoje didėjančio autoritarizmo, nacizmo ir netolerancijos. Aš miriau sulaukęs 60 metų, kartu su savo žmona. Mano mirties priežastis - perdozavimas. Kas aš? 
  2. Aš esu amerikiečių prozininkė, novelistė. Žudytis bandžiau kelis kartus. Vieną kartą tai dariau sužinojusi apie vyro neištikimybę. Aš miriau sulaukusi 30 metų. Mano mirties priežastis - apsinuodijimas dujomis. Kas aš?
  3. Pirmąją mano nervinę krizę nulėmė ankstyva mamos ir sesers mirtis. Aš kentėjau ir nuo psichinių sutrikimų. Aš nusižudžiau būdama 59 metų, upelyje, prisikrovusi akmenų į kišenes. Kas aš?
  4. Aš mokiausi karo lakūnų mokykloje. Esu du kartus laimėjęs tą pačią premiją, pasivadinęs skirtingais vardais. Mano paminklą Jūs galite aplankyti ir Lietuvoje. Aš miriau sulaukęs 66 metų. Mirties priežastis - šautinė žaizda. Kas aš?
  5. Aš esu amerikiečių rašytojas. Aš gyvenau hipių ir bytnikų laikais. Jaunystėje man teko gulėti ligoninėje, kurioje man taikė elektrošoko terapiją. Aš buvau alkoholikas ir žudytis bandžiau kelis kartus. Miriau sulaukęs 49 metų. Mirties priežastis - šautinė žaizda. Kas aš?
Išsirinkite knygą, kurią norėtumėt gauti laimėjimo atveju

1 komentaras:

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan