Trečiadienio konkursas: literatūriniai projektai

2012 m. gegužės 10 d., ketvirtadienis

  Šiek tiek vėluojantis "Trečiadienio konkursas" ir vėl su Jumis. Šios savaitės tema - literatūriniai projektai. Pasaulyje yra įkurta nemažai organizacijų, įvairių projektų, kurių tikslas - skatinti žmones skaityti,  padėti tiems, kurie neturi galimybių įsigyti knygų, apsilankyti bibliotekose. Daugelio projektų misija yra ir didinti žmonių raštingumo lygį šalyje. Visai neseniai knygų mylėtojai galėjo pasidžiaugti projektu - "Pasaulinė knygų naktis". Lietuvoje taip pat organizuojami įvairūs projektai: "Knygų kalėdos", "Bibliotekų savaitė" ir t.t.
  Tad šį kartą Jums bus pateikti 4 projektų aprašymai. Tai gali būti ir asociacijos, organizacijos, susijusios su knygomis bei skaitymu. Atspėję, kaip vadinasi šie projektai, parašykite man adresu asskaitau@gmail.com. Teisingi atsakymai bei nugalėtojas bus paskelbti pirmadieni, gegužės 14 dieną. Kaip visada, nepamirškite paminėti knygos, kurią norėtumėt gauti laimėjimo atveju. Didelis ačiū Rimai, kuri padovanojo B. Vian knygą, specialiai trečiadienio konkursui. Linkiu visiems sėkmės!

Aprašymai
 1. Šios organizacijos tikslas - sustabdyti knygų badą visame žemyne. Nuo 1988m. organizacija surinko ir paaukojo 26 milijonus knygų, 46 šalims. Knygas aukoja įvairūs leidėjai, bibliotekos, mokyklos, savanoriai ir paprasti žmonės. Organizacijos savanoriai kruopščiai atrenka knygas, surūšiuoja jas pagal temas, skaitytojų amžių. Paaukotos knygos plukdomos jūriniais konteineriais. Kokia tai organizacija?
 2. Šis projektas skaitytojams siūlo daugiau nei 39 tūkstančius nemokamų elektroninių knygų. Knygas galima atsisiųsti arba skaityti online. Projektas nereikalauja jokios registracijos ar mokesčio. Tiesa, nemokamai skaityti gali tik Amerikos gyventojai. Kitų šalių skaitytojai, prieš parsisiunčiant knygą, turi pasitikrinti autorinių teisių įstatymus. Projektui aukoti gali kiekvienas savo noru, už surinktas lėšas, perkamos naujos e-knygos. Projekto įkūrėjas mirė 2011m. rugsėjo 6 dieną. Koks tai projektas?
 3. Šio projekto įkūrėjai, tą dieną vadina tiesiog švente. Autorių, iliustratorių, knygų ir skaitymo šventė. Tai didžiausia tokio pobūdžio šventė, globojama UNESCO organizacijos. Ji minima pirmą kovo mėnesio dieną. Jos tikslas - skatinti vaikus skaityti, atrasti skaitymo malonumą bei suteikti galimybę kiekvienam turėti savo knygą. Koks tai projektas/šventė?
 4. Nuo 1956m. ji yra ne pelno siekianti asociacija, kuriai priklauso daugiau nei 70 tūkstančių narių. Jos tikslas - skatinti skaityti. Asociacijos nariai siekia didinti raštingumo lygį gerinant skaitymo kokybę, skleidžiant informaciją apie skaitymą bei skatinant, kad skaitymas taptų viso gyvenimo įpročiu. Kokia tai asociacija?
Išsirinkite knygą, kurią norėtumėt gauti laimėjimo atveju

  5 komentarai:

  1. Gaila, teks nedalyvauti šį kartą per daug sunku ir nesiseka atkapstyti atsakymų, jokių užuominų net už ko užsikabinti nerandu...

   AtsakytiPanaikinti
  2. Tikrai sunkus reikalas šį kartą.... O norėčiau patikslinti: trečiame klausime minima šventė tikrai vykstą kovo 1dieną, o ne kovo pirmąjį sekmadienį? :) (kol kas tik su tokia data randu :( )

   AtsakytiPanaikinti
  3. Tikrai nesunkiai galima atsakymus rasti... Prie skulpturu zyyymiai ilgiau uztrukau.. :)

   AtsakytiPanaikinti
  4. visai lengva rasti, tik svarbu paieskos uzklausas teisingai suformuluoti ;) sekmes bandantiems.

   AtsakytiPanaikinti

  CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan