Tess Gerritsen "Donoras"

2012 m. gegužės 11 d., penktadienis

Žanras: medicininis trileris
Originalus pavadinimas: Harvest
Puslapių skaičius: 400
Leidykla: Jotema, 2012
Vertė: Jonas Čeponis
Knyga nuosava
Perskaityta: 2012 05 10
Pažintis: septintoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 3/5


   Ech, kaip apmaudu, kai tave nuvilia mėgstamiausia rašytoja. "Donoras" - pirmoji T. Gerritsen knyga iš medicininių trilerių serijos. Pirmoji knyga po jos sprendimo nutraukti savo gydytojos karjerą ir atsidėti tik rašymui. Ir tai labai jaučiasi. Smagu, kai žinai, kad  kiekviena vėliau parašyta jos knyga - vis įdomesnė. Ir ji subrendo kaip rašytoja.
  Prieš pradedant skaityti knygą, žinojau, kad joje nebus Moros ir Džeinės. Tikriausiai jų man labiausiai ir trūko. Šioje knygoje pagrindinio vaidmens vairą laikė ir visus vyrus vaikė - Abė. Gabi medicinos studentė, būsima širdies transplantacijos chirurgė. Kurios visa karjera ir asmeninis gyvenimas pakimba ant plauko, kai jos pagalba donoro širdis atitenka ne turtingai poniai, o jaunam, pagal sąrašą širdies laukiančiam, vaikinui.
   Knygoje man pritrūko įtampos, kraujo, siužeto nenuspėjamumo taip būdingo T. Gerritsen. Pirmą kartą skaitydama jos knygą, jaučiau, kad vis atidėlioju ją ir imu nenorom. Vienintelė vieta, kuomet ir aš neištvėriau bei nubraukiau kelias ašaras, buvo sergančių ligonių aprašymai. Ar tikrai už pinigus galima nusipirkti viską? Net širdį? O laimę, sveikatą? Kaip reikia jaustis, kuomet matai mirštančius ligonius, laukiančius donoro? Gydytojų nesąžiningumą, turtuolius, manančius, kad jų bėdos pačios didžiausios. Ir svarbiausia, kuo vadovautis priimant tokius svarbius sprendimus - širdimi ar protu? Skaudžiausia, kad tokiose situacijose niekada nebus nei vilkas sotus, nei avis sveika. Nors ir neįtikino manęs ši knyga, bet skaityti kitas rašytojos knygas tikrai neatbaidė. Viliuosi, kad nebeteks rašyti tokių žodžių apie likusias jos knygas. 

4 komentarai:

 1. Kur atsiliepimai apie knygas "Trys draugai" ir "Flabero papuga"?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kaip griežtai čia anonimiškasis :)
  Aš tai neatsistebiu Sandros skaitymo tempais. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai patiko. Rekomenduoju.

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan