Susipažinkime: grafikos dizainerė Jūratė Šatūnienė

2012 m. gegužės 14 d., pirmadienis

   Kai susipažįstame su naujais žmonėmis, dažnai sakome - "Nespręsk apie knygą pagal viršelį". Šį posakį galime taikyti ir tiesiogine šių žodžių prasme. Sutikite, ne kartą esame perskaitę knygą tik dėl to, kad patraukė gražus viršelis. Ir priešingai, po nevykusiu viršeliu, dažnai slepiasi nuostabi istorija.
  Ar kada susimąstėt, kaip kuriami knygų viršeliai? Kiek pirminių variantų būna? Ir kas nulemia galutinį sprendimą? Būtent todėl "Aš skaitau" nusprendė pakalbinti Jūratę Šatūnienę, dirbančią grafinio dizaino srityje. Jūratė kuria ne tik atvirukus, plakatus, brošiūras, bet ir knygų viršelius. Plačiau su jos kūryba galite susipažinti ČIA
  Ačiū Jūratei, kuri sutiko atsakyti į keletą mano klausimų. Taip pat kviečiu Jus pažiūrėti jos kurtus knygų viršelius.

1. Kaip gimsta knygų viršelių idėjos? Ar gaunate konkrečius nurodymus, kaip jis turėtų atrodyti, ar turite visišką kūrybos laisvę?

Pirminiams  viršelio eskizams visada turiu neribotą laisvę. Vėliau, kai pasiūlymus peržiūri leidykla, atsiranda tam tikros korektūros, nes knygos išleidimo kūrybiniame procese dalyvauja daug žmonių. Bandome rasti visiems priimtiną variantą.

2. Ar prieš kuriant viršelio dizainą, perskaitote pačią knygą? Ar tai turi įtakos viršeliui? Galbūt ieškote įdomių detalių, ypatingų veikėjų ar autoriaus kūrybai būdingų bruožų, kuriuos vėliau stengiatės pavaizduoti viršelyje?

Prieš pradedant kurti viršelį, visada stengiuosi perskaityti knygą. Žinoma, tai turi įtakos viršeliui. Visų pirma kokio tai laikmečio knyga arba koks laikmetis aprašomas. Internete pasidomiu apie autorių, jo kūrybos visuma. Vienas išraiškos priemones naudoju, jeigu tai klasikinis romanas. Visai kitokias, jeigu tai šiuolaikinė knyga. Viršelio dizainą lemia tiek veikėjai, tiek siužetas. Teko nemažai kurti klasikos viršelių. Juose stengiausi panaudoti šiuolaikiškas išraiškos priemones: detales, fragmentus, spalvas.

3. Iš kur semiatės idėjų kūrybai?

Idėjos kūrybai - tai kasdienis darbas. Tobulėjimui puiki galimybė stebėti pasaulyje leidžiamas knygas.

4. Ar mėgstate lankytis knygynuose? Kaip jaučiatės lentynose matydama knygą su Jūsų kurtu dizainu?

Knygynuose patinka lankytis, peržiūrėti naujai išleistas knygas. Stebiu skirtingas leidyklas, lyginu jų leidžiamų viršelių stilistiką. Labai smagu pasidžiaugti gražiais darbais. Visada domina vaikų literatūra, puikios knygučių iliustracijos.

5. Ar Jūs mėgstate skaityti knygas? Jeigu taip, tai kokias?

Skaityti labiausiai mėgstu biografines knygas.

Ačiū už pokalbį!

Jūratės kurti knygų viršeliai ir jų variantai. Visus viršelius galite rasti ČIA

 


2 komentarai:

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan