Simon Beckett "Įrašyta kauluose"

2012 m. gegužės 17 d., ketvirtadienis

Žanras: detektyvinis romanas
Originalus pavadinimas: Written in bone
Puslapių skaičius: 372
Leidykla: Tyto alba, 2012
Vertė: Marius Burokas
Knyga nuosava
Perskaityta 2012 05 02
Pažintis: antroji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 5/5


"Esant tinkamai temperatūrai dega viskas. Medis. Drabužiai. Žmonės."

   Yra knygų, kurios pakeičia mūsų vertybes. Yra knygų, kurių skaitymas reikalauja nemažų valios pastangų. Ir yra tokių knygų, kurias skaitydamas negali atsitraukti bei nutolsti nuo realybės. "Įrašyta kauluose" - būtent tokia knyga. Po stulbinamos "Mirties chemija" sėkmės, teismo medikas Deividas Hanteris sugrįžta pas savo skaitytojus. Ir grįžta su tokiu pačiu griausmu.
  Šį kartą istorija mus nukelia į mažą Runos salą prie Škotijos krantų. Vietinis detektyvas radęs ugnies suniokotą lavoną, paprašo Hanterio padėti išsiaiškinti žūties aplinkybes. Nelaimingo atsitikimo prielaida virsta žmogžudystės tyrimu. Situacija pablogėja tuomet, kai audra atskiria salą nuo išorinio pasaulio. O lavonų skaičius tik didėja.
 Skaitytojai vėl galės mėgautis paslaptingu, prikaustančiu siužetu, puikiai sukurptais psichologiniais veikėjų portretais bei kiekviename puslapyje tvyrojančia įtampa. Kuomet jau manai, kad viskas aiškėja, itariamųjų ratas susiaurėja iki konkretaus žmogaus, autorius vėl viską sujaukia ir sukrečia skaitytoją. Nenustebkit jei skaitydami paskutinius knygos puslapius, suprasit, jog visą laiką buvot vedžiojami už nosies. S. Beckett'as tikrai tai sugeba.
  Skaitant Runos salos aprašymus, gali pasijusti lyg būtum ten pats. Kiekvienas vėjo gūsis, supanti tamsa, senos kapinės sukuria kiek nejaukią, bet paslaptingą atmosferą. Žmogžudysčių tyrimai atskleidžia įdomias teismo mediko darbo detales. Minimi specifiniai terminai nėra sudėtingi ar nesuprantami. O D. Hanteris žavi savo profesionalumu ir žmogiškumu. Taip, paprastu žmogiškumu. Be bandymo apsimesti stipresniu, protingesniu. Su visom žmogiškom ydom , savita intuicija bei nesugebėjimu atskirti profesinio gyvenimo nuo asmeninio.
  Tikrai rekomenduoju perskaityti šią knygą. Kurie vis dar dvejoja, siūlau paskaityti knygos ištrauką bei pažiūrėti video, kuriame  autorius pasakoja apie savo knyga.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan