Paolo Giordano "Pirminių skaičių vienatvė"

2012 m. gegužės 25 d., penktadienis

Žanras: romanas
Originalus pavadinimas: La solitudine dei numeri primi
Puslapių skaičius: 264
Leidykla: Alma littera, 2011
Vertė: Pranas Bieliauskas
Knyga nuosava
Perskaityta: 2012 02 17
Pažintis: pirmoji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 5/5

 
"Pirminiai skaičiai dalijasi tik iš vieno ir iš savęs. (...) Tai nepatiklūs ir vieniši skaičiai, todėl Matijai jie atrodė nuostabūs." 

  Teorinės fizikos studijos ir romano rašymas. Skaičiai ir vienatvė. Matematika ir jausmai. Kas dar labiau skirtingo galėtų būti? Pasirodo gali. Ši knyga iš tų, kurios pavadinime ar viršelyje patrauklumo ieškoti nereikia. Tiesiog imti ir skaityti. O perskaitę pajusite, kaip Jūsų rūbai persmelkti vienatve. Visi, iki pat apatinių.
P. Giordano
   Romane pasakojama dviejų vienišų jaunuolių, Aličės ir Matijo, istorija. Abu vaikystėje patyrę stiprius sukrėtimus, abu nepritampantys prie bendraamžių, abu turintys savų paslapčių. Gyvenime jie ne kartą bus kartu, nutols, susilies ir vėl išsiskirs. Ne kartą dalinsis savo džiaugsmais, problemomis ir jausmais. Juk jie pirminiai skaičiai, dvyniai, kurie tiesiog negali būti kartu.
  Nors ši knyga skirta paaugliams, drąsiai rekomenduočiau perskaityti ir vyresniems. Taip, pagrindiniai veikėjai jauni, paaugliškos problemos (savidestrukcija, anoreksija, bendravimo sunkumai), tačiau tai, ką jiems teko patirti, išjausti, susivokti - visai nevėjavaikiška. Tai nėra tipinė paaugliška knyga.
  Aš visada džiaugiuosi, kai perskaityta knyga sugeba manyje pažadinti įvairiausius jausmus. Kad ir kokie jie būtų. Gera knyga yra ta, kuri sudomina ne tik siužetu ar veikėjais, bet paveikia skaitytoją emociškai. Užvertus paskutinį puslapį man norėjosi tiesiog kaukti, visa esybe jaučiau tą gerklėj užstrigusią vienatvę ir sunkumą širdy. Iki šiol, kai išgirstu žodį - vienatvė - prisimenu šią knygą. Ir nemanau, jog kada pamiršiu. Drąsiai ją dedu į "mėgstamiausios" knygų lentyną.
 Pernai, "Kino pavasario" lankytojai turėjo progą pamatyti šios knygos ekranizaciją, tokiu pačiu pavadinimu. 

1 komentaras:

  1. Pernai K mačiau filmą - buvo Labai. Musiau ir knygą reiks prigriebt - po Iššūkio, aišku :)

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan