Džeinė Eir žvakių šviesoje

2012 m. gegužės 19 d., šeštadienis

   Šiandien vėl Jums parodysiu literatūrinę rankdarbių pamokėlę. Šį kartą gaminsime žvakides. Skaityti prie žvakių šviesos gal ir nelabai gerai, bet romantišką vakarą, jos tikrai papuoš. Gamyba visiškai nesudėtinga, nereikalaujanti ypatingų priemonių ar gebėjimų. 

  Žvakidžių gamybai reikės:
 • nedidelių stiklinių indelių;
 • knygos, iš kurios nebūtų gaila išplėšti kelis lapus;
 • lipalo, žirklių, teptuko;
 • žvakių;
 • įvairių juostelių papuošimui.
   
  Du stiklinius indelius aš radau pirkti skuduryne, kainavo 2lt. Galbūt Jūs turėsite kažką panašaus namie. Jeigu ne, tai tikrai galite nebrangiai nusipirkti. Lipalo, žirklių tikrai kiekvienas ras savo namuose. Dekoravimui naudojau angliškas knygas - J. Austen "Ema" ir Ch. Bronte "Džeinė Eir". Išplėšti lapus gaila nebuvo, nes šias knygas pirkau Londone, jau žinodama, kad naudosiu įvairiems rankdarbiams.


 Pirmiausiai išsiplauname indelius, kad paviršius būtų švarus. Knygos puslapį pridėkit prie indelio, kad žinotumėt iškarpos aukštį. Nesvarbu, jei puslapis per siauras. Aš norėjau, jog žodžiai ant žvakidės būtų kaip knygoje, horizontaliai, tad naudojau dvi iškarpas. Kitam indeliui tiesiog susikarpiau mažas juosteles. 


  Pridedam iškarpą prie indelio ir teptuku tepam lipalą. Tepkite vis paspausdami teptuką. Nes kol lapas nesušlampa, tai nelimpa prie stiklo. Negailėkite klijų, nesijaudinkit, jei patepsit pro šalį. Viskas išdžius ir nieko nesimatys. Klijus tepti galite ir su pirštais, taip palyginsit popierių, jog nebūtų oro puslių. 
 Antrasis mano indelis šiek tiek išgaubtas. Bandžiau ir ant jo klijuoti didesnę iškarpą, bet dėl gaubtumo popierius pradėjo raukšlėtis. Todėl nusprendžiau susikarpyti jį juostelėm ir taip apklijuoti. 


  Kai viską baigiame, paliekame išdžiūti. Kadangi šiandien saulėta diena, tai išnešiau indelius į balkoną. Jeigu labai nekantraujat, galit panaudoti ir plaukų džiovintuvą. Man klijai išdžiuvo per gerą valandą.


  Kai klijai išdžius, galite pradėti puošti žvakides. Čia jau kiekvienas tegul pasitelkia savo fantaziją. Aš namie radau skirtingų spalvų juosteles, tai jas ir panaudojau. Įdėkite į vidų žvakę, uždekite ir galite grožėtis. 

4 komentarai:

 1. Puiki idėja! Ir labai paprasta pasidaryti :)) Galbūt reikės vasarą užsiimti gamyba ir pasipuošti kambarį :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. ar popieriu reikia klijuoti is vidaus ar is isores

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan