Ar liksime be "Orange prize" premijos?

2012 m. gegužės 22 d., antradienis

  "Orange Prize for Fiction" - vienas svarbiausių ir įtakingiausių Jungtinės Karalystės literatūrinių apdovanojimų. Premija, nuo 1996m., skiriama tik moterims rašytojoms, už geriausią romaną. Rašytojos tautybė nesvarbi, svarbu, jog knyga būtų parašyta anglų kalba ir išleista UK. Kodėl laimėti gali tik moterys? Ši premija įsteigta siekiant pripažinti moteris rašytojas, kurios dažnai yra nuvertinamos literatūrinių apdovanojimų kontekste. Tai buvo ir tam tikras atsakas į "Man Booker prize" apdovanojimą.
  Premijos laimėtoja gauna 30 tūkstančių svarų piniginį prizą (įsteigtą remėjų) bei bronzinę skulpturėlę, vadinamą "Bessie". Pirmiausiai paskelbiamas ilgasis sąrašas, paskui - trumpasis, o vėliau ir nugalėtoja. Tarp laimėtojų yra Zadie Smith ("On beauty"), Lionel Shriver ("We need to talk about Kevin") ir Tea Obreht, kurią skaitytojai jau turėtų pažinti iš neseniai išleistos knygos - "Tigro žmona".
  Šiemet laimėtoja bus paskelbta gegužės 30 dieną. Į trumpajį sąrašą pateko šios knygos: Esi Edugyan "Half Blood Blues", Anne Enright "The Forgotten", Georgina Harding "Painter of Silence", Madeline Miller "The Song of Achilles", Cynthia Ozick "Foreign Bodies" ir Ann Patchett  "State of Wonder".
  Šiandien mus pasiekė liūdna žinia, jog šie metai gali būti paskutiniai, kuomet teikiama ši premija. Remėjai atsisakė skirti piniginį prizą, motyvuodami savo norą daugiau dėmesio skirti kino industrijai. Kate Mosse, premijos įkūrėja, oficialiai pranešė, kad visi geri dalykai turi pabaigą ir 2012 m yra paskutiniai Orange asociacijai. Tiesa, Kate teigia, jog vis dar vyksta aktyvios diskusijos su naujais potencialiais remėjais ir iki rudens galės juos paskelbti viešai. Tikiuosi, jog tai ne pabaiga ir pinigai nesutrukdys toliau tęsti asociacijos veiklos.

1 komentaras:

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan