Apie ką meluojame šiandien?

2012 m. gegužės 13 d., sekmadienis

    Ar Jūs kada nors linkčiojot pritariamai galvą, kai Jūsų draugai pasakojo, kaip jiems patiko "Nusikaltimas ir bausmė", nors neįsivaizduojat apie ką ši knyga? Apsimetėt, jog verkėt skaitydami "Didieji lūkesčiai" pabaigą, nors nežinote kokia ji? Nebijokite, Jūs tokie ne vieni.  
  Prieš gerą pusmetį rašiau Jums apie Britanijoje atliktą tyrimą. 10 knygų, kurias britai linkę meluoti, jog perskaitė.   Visai neseniai, Lindeman's wine and book club pakartojo tyrimą ir paaiškėjo, jog net 71% britų meluoja, jog perskaitė knygą, kurios iš tikro neskaitė. Tam, kad nepasirodytų kvaili prieš draugus. Tad apie ką meluojame šiandien?

5 knygos, apie kurias meluojama dažniausiai

  1. J. Austen "Puikybė ir prietarai"
  2. J. R. R. Tolkien "Žiedų valdovas"
  3. Ch. Bronte "Džeinė Eir"
  4. T. Hardy "Tesė iš d'Erbervilių giminės"
  5. J. R. R. Tolkien "Hobitas"
  Įdomūs tyrimo faktai:
  1. Apie (ne)perskaitytas knygas meluoti  dažniau yra linkę vyrai nei moterys.
  2. Dažniau meluojama apie tas knygas, pagal kurias buvo pastatyti filmai, serialai. Kadangi žmonės taip žino bent jau knygos turinį.
  3. 45% britų teisingai pasakė, jog "Vėtrų kalnas" parašė E. Bronte. Kitų nuomone knygos autorė yra Ch. Dickens, Ch. Bronte, Džeinė Eir (?).
  4. 15% apklaustųjų manė, jog "Džeinė Eir" parašė J. Austen, o seseris Bronte painiojo su T. Hardy parašyta knyga "Tesė iš d'Erbervilių giminės".

  12 komentarų:

  1. Esu sąžiningai perskaičiusi keturias iš šitų penkių.
   K.Ž.G

   AtsakytiPanaikinti
  2. Neperskaičiau nė vienos, ir visai negėda - fantastikos mėgėja nesu (Hobitą sąžiningai pradėjau, bet po ~40 psl mečiau šalin), o klasikinės eilės istorijos kažkaip irgi nežavi. Tiesa, Džeinės Eir esu filmą mačiusi... :)

   AtsakytiPanaikinti
  3. Perskaičiau tris. Nesunku atspėt, kurias :) Neskaičiau 2 ir 5. Nesu šio žanro gerbėja. Bet abi knygos sąraše "reikia perskaityti" :D

   AtsakytiPanaikinti
  4. Aš asmeniškai skaičiau tik "Džeinę Eir". Knygos "Puikybė ir prietarai" laukiu bibliotekoje, o apie "Tesę iš d'Erbervilių giminės" reiks pasidomėti. Tokių knygų kaip "Žiedų valdovas" ir "Hobitas" nė į rankas paimti negalėčiau, nesu šio žanro megėja. :)

   AtsakytiPanaikinti
  5. Neskaičiau tik Tolkieno, nes jis tooookia nuobodybė, kad net neabejoju tuo, kad visi atseit skaitę - meluoja. Tesę skaičiau, gal net turiu, bet visiškai visiškai neprisimenu apie ką.

   AtsakytiPanaikinti
  6. Skaičiau tris iš šių - Džeinę Eir, Tesę ir Hobitą. Įdomu, kad žmonės meluoja apie Tesę.. Man ta knyga visiška nuobodybė :/

   AtsakytiPanaikinti
  7. Skaičiau tik Džeinę Eir, dar dvi norėčiau perskaityti ir manau, kad taip ir padarysiu (Puikybė ir prietarai ir Tesė). O kitų nė neketinu imt į rankas, nes visiškai ne mano skoniui.
   Nemeluoju dėl skaitomų knygų, nes anokia čia gėda būt kažko neskaičius kai pasaulyje tiek daug gerų knygų, o gyvenimas toks trumpas. Nors gal taip galvoji, kai skaitai iš tiesų daug, gal mažai skaitantiems ir norisi meluoti tarsi nuo to atrodytų protingesni.

   AtsakytiPanaikinti
  8. Skaičiau tik Tolkien ir Hardy. kitos laukia eiles, bet nezinau, ar sulauks - kuo toliau, tuo labiau gaila laiko sentimentaliems meiles romanams, kai pasaulyje tiek puikiu knygu.
   Hobitas dar vaikysteje paliko ispudi: visus klasiokus terorizavau su knygoje uzmintomis mislemis... Ziedu valdova gal ir be reikalo skaiciau - dabar nebegaliu megautis filmais, nes juose tiek visko truksta.
   Hardis - nors ir idomiai susiskaite, bet visgi tai ne mano rasytojas.

   AtsakytiPanaikinti
  9. Skaičiau tik Tolkien'ą. Kitų neskaičiau ir artimiausiu metu nesiruošiu skaityti (arba sakyti, jog skaičiau). Nebent senatvėj. Nepatinka tokio stiliaus knygos ir tiek.
   Pritariu Kristei, kad perskaičius "Žiedų valdovo" knygas filmas atrodo su dideliais trūkumais.

   AtsakytiPanaikinti
  10. 1, 3 ir 4 planuose. Hobita skaiciau, patiko. Ziedu Valdovo kol kas dvi dalis esu skaiciusi - fantastika!!

   AtsakytiPanaikinti
  11. Perskaičiau "Puikybė ir prietarai". Labai patiko patiko visi šios autorės romanai. Visos kitos planuose, bet per mokslus ir darbą neišeina skaityti tiek kiek norėčiau sau leisti.

   AtsakytiPanaikinti

  CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan