100knygų.lt projektas

2012 m. gegužės 18 d., penktadienis

  Kaip manote, kiek knygų Lietuvoje išleidžiama per metus? Išduosiu - apie 1000. Kaip manote, kokia perkamiausia knyga buvo balandžio mėnesį? Taip pat galiu išduoti - V. Wermuth "Uždrausta žmona". Kaip manote, kiek lietuvių autorių knygų yra 100 perkamiausių knygų balandžio mėnesį sąraše? Šito Jums neišduosiu, nes peržiūrėti sąrašą ir suskaičiuoti galite patys -  ČIA.
  100knygų.lt - naujas projektas, skirtas knygų mylėtojams. Kaip teigia projekto įkūrėjai: "Kasmet Lietuvoje išleidžiama 1000 naujų knygų, labai sunku susigaudyti, ką būtų įdomu ir verta paskaityti. Be to, sunku net atspėti, ką skaito Lietuva, kokios mados vyrauja, apie kokias knygas diskutuojama draugų rate.  Ne visos leidyklos turi savo puslapius, todėl knygų TOP'ai nėra visiškai objektyvūs". Taip ir gimė idėja sukurti puslapį, kuriame būtų galima rasti viską apie knygas.
   Šiuo metu puslapyje, kiekvieną mėnesį, galite rasti 100 perkamiausių knygų sąrašą, jį atsisiųsti, paskaityti recenzijas. Knygų tinklaraščių autoriai taip pat bendradarbiauja su šiuo projektu ir dalinasi savo knygų atsiliepimais.
  Ir tai tik pradžia! Projekto sumanytojai planuoja įgyvendinti nemažai naujų idėjų, rašyti ne tik atsiliepimus apie knygas, bet apskritai apie knygų pasaulį, literatūros naujienas, renginius ir t.t. Artimiausi planai - įsiliejimas į  15min.lt puslapį.
  Beje, įkūrėjai ieško naujo žmogaus komandoje. Tokio, kuris galėtų prižiūrėti ir nuolat atnaujinti puslapį. O jei visai atvirai - gyventi šiuo projektu. Jeigu turi įvairių pasiūlymų, idėjų, norėtum prisijungti prie projekto plėtros, rašyk -  info@100knygu.lt
  Ei, peržiūrėjot jau balandžio mėnesio sąrašą? Nustebino jame esančios knygos? Ar tikrai visos vertos jame būti?

11 komentarų:

 1. Kaip įdomu...Radau ir savo tekstų, nors perpublikuoti nedaviau sutikimo, ko gero ir šiaip neduočiau, nes bendra prasme tai nenaudinga blogui. Hm... Tai negi teks muštis, kad išimtų...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Salomėja, bet pameni, jog klausiau tavęs SM, ar jie tau rašė? Maniau, kad sutikai.

   Panaikinti
 2. Tikrai nesutikau, nors ten labiau laiškas pristatymas buvo, o ne klausimas.

  Gi turinį kuriu savo unikalų ne tam, kad dalinčiau į kairę ir dešinę. Geriau penki savi skaitytojai, nei 500 ten kažkur neaišku kur.
  Šiandien jau tingiu galvot kaip čia spręst - tyliai ar garsiai :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puslapis neatrodo patikimai, kad tikėčiau jų sudarytu TOPu. Net nepaaiškinta kokiais būdais jis sudaromas. Lygiai taip pat galiu aš sudaryti perkamiausiųjų 10 ir sakyti, kad jis absoliučiai teisingas.
  O dar istorija su Salomėja ir komunikacijai naudojamas SM...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jie dar yra kūrimo stadijoj. Tikrai bendradarbiauja su leidyklomis ir iš jų gauna statistiką sąrašui sudaryti. Ateity atsiras platesni paaiškinimai, kas tai per projektas, kam jis skirtas ir t.t. Jame bendradarbiauja 15min, leidyklos, tinklaraštininkai ir puslapio prižiūrėtojai.
   Su Salomėja per SM bendravau aš, o ne projekto rengėjai.

   Panaikinti
 4. Na, kad aš ir SM sakiau, kad nesutikau, nes pasiūlymas toks...
  O tai kaip čia suprasti? Pradeda projektą, o kas tai per projektas tik miglotoje ateityje?

  Be laiškas buvo dar prieš knygų mugę, o įrašai sudėti šiom dienom be jokio įspėjimo, kad apskritai "pasileido". Jei ne tu, tai turbūt nieko ir nežinočiau.


  Parašiau laišką prašydama nedelsiant išimti neteisėtai panaudotus tekstus, žiūrėsiu ar reaguos.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Iš mūsų, Skaitančių, blogo Ineta buvo asmeniškai susitikusi dar gruodį su Šarūnu, jei neklystu, vienu iš kūrėjų, jis jai viską paaiškino ir mes sutikom, kad publikuotų įrašus :) Taip, niekas tų topų nesugalvoja, kas mėnesį jie atsiunčia knygų 100-tuką, sudarytą leidyklų - viskas atrodo pakankamai tikra :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. O aš dar gražiau sužinojau. Gavau atsakymą, kad "Visiems tekstams, kuriuos galite surasti mūsų puslapyje gavome leidimą iš leidyklos Alma littera". Kaži kokiu pagrindu AL dalina svetimus tekstus? Suprantu, kad tai bent būtų tie, kurie mainais už knygą, bet...

  Linksmas tas pasaulis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Vakar kaip tik apie tai galvojau, ar sutikimą nebus tik davusi AL. Leidykla jiems duoda knygų pirkimo statistiką ir teisę skelbti jų knygų atsiliepimus. Reiktų jiems parašyt ir paklausti.

   Panaikinti
 7. Tipo AL gali paimti ir duoti bet kokį tekstą, kur jų knyga paminėta? Tai tampa jų nuosavybė vien dėl to, kad pirkau knygą ir parašiau savo nuomonę? Labai įdomu. Kažkaip nesinori čia kurti didelio šaršalo, nemėgstu reklamuotis. Bet na turbūt teks.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai jau tendencingas tas projektas, arba dar labai ankstyvoj idejinej stadijoj. tokiu atveju gal dar nereiketu skelbti. vnz, nepatiko. visu prima, ten praktiskai AL topas. o visos kitos leidyklos ir knygos tiesiog ignoruojamos (yra gal pora TA ir BL knygu). nera jokio pagrindimo is kur tie topai, tskant, kiekvienas gali susigalvot po topa ir paskleist internete. lol
  kitas klausimas: ir kas is to? kokia prasme topo, koks tikslas? dauguma atsiliepimu arba beverciai pakvaksejimai arba tiesiog turinio atpasakojimas, vos vienas kitas idomesnis, su analize, savom mintim, pasvarstymais.
  geriau jau koki diskusiju kluba ikurtu...

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan