"Žinovų klubas" III

2012 m. balandžio 3 d., antradienis

  Praeitą savaitę baigėsi antras "Žinovų klubo" turas. Šį kartą klaipėdiečiai nelaimėjo, bet gal būti pasiseks kitame ture. Nes nuo šio ketvirtadienio, balandžio 5 dienos, prasideda naujas turas, truksiantis iki vasaros. 
  Tie, kurie neskaitė ankstesnių pranešimų ir nori pabandyti atsakyti į literatūrinius klausimus, spauskite ČIA ir ČIA.
  O šiandien parašysiu Jums klausimus, iš paskutinio turo. Viena iš temų buvo "Literatūra". Asmeniškai man, klausimai, tikrai nėra lengvi. Bet smagu po tokių žaidimų, praplėsti savo žinias.
  Primenu, kad atsakymai parašyti balta spalva. Pažiūrėkite jį tada, kai perskaitę klausimą tikrai nežinosite atsakymo. Ir kaip visada, lauksiu komentaruose Jūsų pasisakymų, kaip sekėsi atsakinėti į klausimus.Sėkmės!

1. Komedija "Dvyliktoji naktis" prasideda šiais žodžiais: "Jei muzika yra meilės maistas, grokime". Kas jos autorius?
Atsakymas: Viljamas Šekspyras
2. Pabaikite Oskaro Vaildo frazę: "Senas žmogus viskuo tiki, vidutinio amžiaus žmogus viskuo nepasitiki, o jaunas....".
Atsakymas: viską žino
3. Kokia buvo Daratos Vidmantaitės profesija Juozo Tumo Vaižganto "Pragiedruliai"?
Atsakymas:  moteriškų ligų gydytoja arba ginekologė
4. Sokratas TAI vadino "karaliene", kuri valdo labai neilgai. Šopenhaueris palygino TAI su atviru rekomendaciniu laišku. O pasak "idioto", TAI turi specialią misiją, gelbstint pasaulį. Kas yra tas TAI?
Atsakymas: grožis. "Grožis išgelbės pasaulį" teigė kunigaikštis Myškinas F. Dostojevskio romane "Idiotas".
5. Remarko knygoje "Laikas gyventi ir laikas mirti" veiksmas vyksta II pasaulinio karo metu. Autorius kai kurias valstybes vadino "šviesos" valstybėmis. Kodėl Remarkas jas taip vadino? 
Atsakymas: karo metu, šiose valstybėse naktimis neišjungdavo šviesų, kad jų nesubombarduotų per klaidą, nes tai buvo neutralios valstybės.
6.  1930 metais Agata Kristi dažnai lydėdavo savo vyrą archeologą Maksą Melouną į ekspedicijas po Iraką. Šių kelionių įspūdžiai atsispindėjo ir jos knygoje, kuri vėliau buvo ekranizuota. Ingrid Bergman už vaidmenį šiame filme buvo apdovanota Oskaru. Kaip vadinasi ši Agatos Kristi knyga? 
Atsakymas:  "Žmogžudystė rytų eksprese".
7.  Apie ką Pablo Neruda rašė: "Tai nelaimingųjų bažnyčia. Joje kvepia mišku ir viskas, kas ten yra, laukia kovos žmogaus organizme"?
Atsakymas: apie vaistinę. 
8. Vieną kartą Markas Tvenas, išklausęs sekmadieninį pamokslą, priėjo prie pastoriaus ir pasakė: "Jūsų pamokslas buvo nuostabus. Tačiau jis man pasirodė labai žinomas. Kiekvienas jo žodis aprašytas vienoje knygoje, kurią laikau savo knygų lentynoje". Įsižeidęs dvasininkas paprašė įrodymų ir M. Tvenas pažadėjo atsiųsti jam šią knygą. Kokią knygą kitos dienos rytą gavo pastorius?
Atsakymas: žodyną.
9. Beikerio gatvė, 221b. Kas gyveno šiuo adresu? 
Atsakymas: Šerlokas Holmsas. Dabar šiuo adresu įkurtas Š. Holmso muziejus. Teigiama, kad tai pats lankomiausias muziejus Londone.

1 komentaras:

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan