Undinė Radzevičiūtė "Baden Badeno nebus"

2012 m. balandžio 2 d., pirmadienis


Žanras: istorijos
Puslapių skaičius: 126
Knyga nuosava, perskaičiusi pardaviau
Perskaityta: 2012 03 27
Leidykla: Baltos lankos, 2011
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 2/5
"Giunteris žinojo, kad Rusijoje nuolat pasitaiko žmonių, bandančių gyventi pagal Dostojevskį. Ir jiems baigiasi blogiausiai"

   Knyga, šiemet pretendavusi tapti geriausia "Metų knyga 2011". Kęstutis Navakas šias istorijas pavadino unikaliomis, kurių atitikmenų lietuvių literatūroje vargu ar rastume. Visiškai sutinku. Vargu, ar rasi didesnių nesąmonių nei šioje  knygoje. 
   Iš serijos, kai knygos vertę suprantą tik literatūros kritikai ir snobai, o tie, kurie nepagavo kampo, gali toliau eiti skaityti "Žmonių" žurnalą. 
  Aš iš tų, kuri nesupratau šios knygos. Tiksliau nepatiko man nei personažai, nei pačios istorijos, nei siužetas. Tiesiog keistų istorijų kratinys. Prisiskaičiusi tiek daug gerų atsiliepimų, sudėjusi tiek daug vilčių, gavau visišką šnipštą. Bet neleisiu sumeluoti, man tikrai patiko rašymo stilius ir minčių dėstymas. Kaip G. Radvilavičiūtės knygose, sugebėjimas slysti per tekstą, kaip per sviestą. Smagu ir dėl to, kad knygoje nėra, lietuvių autoriams būdingo, perdėto depresyvumo ir niūrumo.

"Kodėl gyvenimas pagal geriausio rašytojo geriausius kūrinius baigiasi blogiausiai?"
 
  Iš visų istorijų, labiausiai man patiko "Valteris Šulcas". Ir tik dėl to, kad ji buvo apie knygas. Ir jei ši knyga jums pateks į rankas, pirmiausiai pradėkite skaityti nuo šios istorijos, nes bent nesugadinsite pirmo įspūdžio apie ją. Tai pirma knyga, apie kurią net neturiu, ką plačiau pasakyti. Ir labai gaila, nes vis tikiesi, kad lietuvių autoriai tavęs nenuvils.
  Ir pabaigai, siūlau pažiūrėti laidos "Labas rytas" ištrauką, kurioje pristatoma ši knyga. 
   

4 komentarai:

  1. Man ši knyga irgi nepaliko didelio įspūdžio. Bet, jei bent kiek patiko autorės stilius ir ironija, patarčiau nenutesti rašytojos ir pabandyti perskaityti "Frankburgą", kuris, mano nuomone, yra tikrai puiki knyga. Išgryninta, meniškai vientisa, įdomi ir pilna "perliukų". Tiesą sakant, knyga labai primena vieną didelę ir gerą sentenciją. ;]

    AtsakytiPanaikinti
  2. Man ne tik, kad nepatiko, bet net nuotaiką sugadino, daugiau jokia žurnalų reklama nepasikliausiu.

    AtsakytiPanaikinti
  3. "Strekaza" - pirmoji sios autores skaityta knyga. Labai patiko, krizenau skaitydama. Frankburgas - poroj vietu syptelejau, o siaip tai nusivyliau. Trumpai, tai taip ir norisi pavadinti nesamone", kazkoks kazko ne visai pavykes bandymas.

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan