Trečiadienio konkursas: literatūrinės premijos

2012 m. balandžio 4 d., trečiadienis

  Šiandien visą dieną sukau galvą, kokią naują užduoti Jums sugalvoti. Būna tokių dienų, kai visai nesigalvoja. Bandžiau ir medituoti, ir tarp knygų lentynų vaikščiojau, ir lauke grynu oru kvėpavau, niekas nepadėjo. Jau buvo mintis ant galvos atsistoti, gal įkris naujų minčių. Galvojau, galvojau ir sugalvojau. Negi paliksiu jus be konkurso.
  Šios savaitės tema - literatūrinės premijos. Dažnai vieną ar kitą knygą skaitome dėl to, kad ji yra laimėjusi žinomą premiją, pavyzdžiui, Nobelio ar Booker'io. Man kartais net norisi perskaityti visų Nobelio literatūros premijos laureatų nors po vieną knygą, kad galėčiau pati įvertinti, kodėl ji taip vertinama ir už ką skirta premija. O tų premijų yra ne viena ir ne trys. Ne visos taip plačiai žinomos, kaip anksčiau paminėtos. Todėl šiandien jums bus pateikti 4 premijų aprašymai, iš kurių turėsite suprasti, kokios jos. Atsakymus siųskite asskaitau@gmail.com. Rezultatai bus paskelbti pirmadienį, balandžio 9 dieną. Nugalėtojas bus išrinktas burtų keliu.  Sėkmės!

Aprašymai

1. Ši premija pradėta teikti nuo 2009m. Kiekvienais metais 11-12 šalių pateikia paraišką apdovanojimui, iš kiekvienos šalies išrenkamas po vienas komisijos narys ir kiekvienas narys išrenka po nugalėtoją. 2009m. šią premiją laimėjo lietuvių rašytoja, kuri yra vienintelė laimėtoja iš Lietuvos. 
2. Ši premija pavadinta garsios rašytojos vardu. Ji skiriama tiems, kurie rašo mistinius, kriminalinius romanus, tokiu pat metodu, kaip ir ji. Vienas iš nugalėtojų yra Alan Bradley. 
3. Rašytojas, įvairių žurnalų redaktorius, kurio vardu pavadintas šis apdovanojimas, kartais yra vadinamas mokslinės fantastikos tėvu. Pirmą kartą šis apdovanojimas buvo įteiktas 1953m. Nugalėtoju yra tapęs ir "Anansio vaikai" autorius - Neil Gaiman.
4. Ši premija yra skiriama už pasiekimus žurnalistikoje, literatūroje, muzikos kūryboje. Nugalėtojas gauna 10 tūkstančių dolerių čekį. Pirmasis apdovanojimas buvo įteiktas 1917m. Dabartiniais laikais premijos nugalėtojas yra skelbiamas balandžio mėnesį. Šią premiją galima laimėti ne vieną kartą. Yra rašytojų, kuriuos sėkmė aplankė net keturis kartus.

Išsirinkite knygą, kurią norėtumėt gauti laimėjimo atveju


1 komentaras:

  1. Kaip sekasi atsakinėti į klausimus? :)
    Man patiko. Tikiuosi teisingai atsakiau. Ir naujų dalykų sužinojau. :)

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan