Sonia Rossi "Studentė prostitutė"

2012 m. balandžio 5 d., ketvirtadienis

Žanras: biografija
Originalus pavadinimas: Fucking Berlin
Puslapių skaičius: 232
Leidykla: Alma littera, 2012
Vertė: Ieva Adomaitė
Perskaityta 2012 04 04
Knyga nuosava
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 4/5


"Žinai, man atrodo, kad Berlynas dėl visų tų merginų iš Rusijos, kurios čia atseit valo, jau seniai turėtų blizgėti kaip veidrodis"

  Prieš nuspręsdama nusipirkti ir perskaityti šią knygą, buvau nusiteikusi šiek tiek skeptiškai. Na ko galima tikėtis iš knygos tokiu pavadinimu? Dar vienos graudžios istorijos apie naivią mergaitę patekusią į sekso vergiją? 
   Bet prisipažinsiu, tokia tematika man kartais patinka. Daugeliui juk įdomu pašniukštinėti po svetimus nešvarius apatinius. O jei labai jau atvirai, tai man visad įdomu paskaityti, kokių būna klientų. Nes prostitutės tikrai turi papasakoti juokingų (ir ne tik) istorijų, kurios joms nutiko. 
  Kaip bebūtų keista, perskaičiusi knyga, nelikau nuvilta ir dingo visas skeptiškumas. Man visai patiko. Knygoje pasakojama reali istorija apie italę merginą, nusprendusią persikelti gyventi į Vokietiją ir studijuoti matematiką (skamba gražiai juk). Kaip ir daugelis studentų, kurių tėvai negali išlaikyti ir mokėti už studijas, Sonia nusprendžia susirasti darbą. Kokį darbą, tai jau priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Juk daugelis niurzgėtų: kam reikia save pardavinėti, juk galima ir padavėja dirbti ar kokį kitą darbelį susirasti, kaip ir visi normalūs studentai. Bet dabar ne metas moralizuoti. Būtent man tai ir patiko knygoje, autorė nesistengia savęs teisinti, nebando moralizuoti kitų, jog "gink dieve, tik tu taip nedaryk", nebando daryti iš savęs aukos ir pan.
  Iš pradžių, skaitydama mąsčiau, kad visa tai galėtų vykti ir Lietuvoje. Tokių istorijų pilni mūsų laikraščiai ir TV laidos. Apie išvežtas merginas į užsienį dar daugiau. Knygos herojei tik pasisekė, kad viską ji darė savo noru, ne per prievartą. Gaila tik, kad šį verslą ji būtų užbaigusi anksčiau, jei ne jos vyras. Kurį aš seniai būčiau išspyrusi pro duris. Kas tai per vyras, kuris žino, kuo užsiiminėja jo žmona, nieko nesako, nes jam taip patogu. Ji juk parneša pinigus, už viską sumoka, o aš galiu drybsoti namie ir su draugeliais sumesti ant alaus

"Turėjau kišti jam tą rožę šiknon, sakau jums, visą kotą - su spygliais ir visa kuo, kol liko tik žiedas. Tada, rėkdamas: "Aš - gėlių vaza", jis lakstė keturiomis po baro kambarį."

  Perskaičiusi knygą, nusprendžiau pažiūrėti, kaip iš tikrųjų atrodo Sonia Rossi. Ir pamačiau visiškai kitokį vaizdą, nei buvau susidariusi iš knygos. Atrodė ji bus tokia gležna, paprasta mergaitė, gyvenimo priversta tempti finansinę naštą, parsidavinėjimą derinti su studijomis ir tikėtis, kad visa tai kada nors baigsis. Bet viso to nepasakyčiau, pažiūrėjus į ją.
  Turiu pagirti ir vertimą, neturiu jokių priekaištų. Tekstas ne sausas, parašyta ne banaliai. Be bandymu teisti ir pateisinti save. Iš dalies, tai knyga, kurią skaitant vis mąstai, ar aš taip galėčiau, kur būtų mano moralės ribos?
  Nesinori spręsti, kam galėčiau ją rekomenduoti. Žinoma, tai nėra šedevras. Bet lengvam vakaro pasiskaitymui puikiai tiks.

2 komentarai:

  1. Draugė dirbanti knygyne sakė, kad šią knygą pardavė su sąskaita - faktūra net vienuolėms iš Caritas ;DDD
    Įdomu kokiais tikslais jos šį spaudinį pirko.

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan