Popietė su Algimantu Čekuoliu

2012 m. balandžio 29 d., sekmadienis

   Penktadienį, knygyne "Didysis Pegasas, Klaipėdoje vyko A. Čekuolio knygos "Faktai ir šypsenos" pristatymas. Ruošiausi jam nuo pat ryto, net namiškiai išeinant paklausė, į kokį pasimatymą čia išeinu. Kai pasakiau, kad einu į susitikimą su Čekuoliu, tai leptelėjo, kad galėjau ir jaunesnį susirasti. 
  Susirinko nemažai žmonių, bandžiau skaičiuoti, tai apie 60 tikrai buvo. Amžius labai įvairus, nuo mažų vaikų iki solidaus amžiaus žmonių. Smagu, kad ir jaunimas neaplenkė šio renginio. Pristatymas nepraėjo be kuriozų. Bet apie juos vėliau. Daugelis rankose laikė autoriaus knygas. Aš ilgai galvojau, kurią knygą neštis. Buvo mintis pasiimti visas keturias, paprašyti autografo, bet pagalvojau, kad pasirodysiu per daug gobši ir užteks vienos knygos. Po renginio supratau, jog aš ne gobši, o kukli, kadangi tokių, kurie atsinešė visas jo knygas, buvo ne vienas. 
  Renginio pradžioje autorius kreipėsi į atėjusiuosius (cituoju savais žodžiais): "Tie, kurie čia atėjot. Jeigu skaitėt mano knygas, tai jau viską žinot. O jeigu neskaitėt, tai jums bus neįdomu".  Mikrofono garsas buvo klaikus, klausytis reikėjo ištempus ausis. Kol viena moteris išdrįso pasakyti tai garsiai. Tada buvo nuspręsta kalbėti be mikrofono.
   Pirmoji aptarta tema - mitai. Ypač tie, kurie yra žalingi. Nuo vaistų pramonės iki geriamo vandens. Tai nustebino mane labiausiai. Nes visur tik ir girdime, visi daktarai, dietologai patarinėja per dieną išgerti 2l vandens. Gryno, tad kava, arbata ir sriubos nesiskaito. Čekuolio nuomone, visa tai gryna nesąmonė. Ir sukurta tik įmonių, pardavinėjančių geriamą vandenį, klestėjimui. Toks kiekis vandens nepadeda nei odai gražėti, nei sveikatai, o tik dažniau lakstome į tualetą. 
  Vėliau pasakojo apie susitikimą su skaitytoju, išleidus pirmą knygą. Skaitytojas paklausė, apie ką ši knyga. A. Čekuolis atsakė: "Tai vadovėlis, kaip išmokti joti ant dramblių". Bei pridūrė, kad tokių skaitytojų jam nereikia. Kaip ir kai kuriems nereikia lankytis jo knygų pristatymuose. Ypač tiems, kuriems viskas aplinkui blogai (čia mano nuomonė). Renginyje buvo moteris, kuri savo kalbom, sukėlė nejaukumo jausmą. Taip ir norėjosi pasakyti, kad čia ne vieta apie tai kalbėti. Yra tokia žmonių rūšis, kuriems šie laikai atrodo patys baisiausi. Viskas brangu, tuoj išparduos visas Lietuvos žemes, visi jau suanglėję (suprask, kalba tik angliškai) ir t.t.  Buvo prieita net prie tokių kalbų, kad jos megztinis pirktas skuduryne už 2lt. Aš,su ką tik nusipirktu megztuku už 5lt, sėdėjau ir tylėjau.  
  Paskui pradėjo lyti pinigais. Tiksliau virš Čekuolio, antrame aukšte, sėdėjo dvi paauglės. Vienai iškrito pinigai ir nuriedėjo tiesiai ant sofkutės, kur jis sėdėjo. Buvo labai smagi ir netikėta situacija. 
  Atėjus laikui, žiūrovams uždavinėti klausimus, autorius turėjo tik vieną prašymą - užduoti kuo kvailesnius, kuo įžūlesnius ir piktesnius klausimus.  Apie tai, koks jis geras ir kokios jo knygos įdomios, jis ir taip žino. Bet dauguma klausimų buvo susiję su ekonomika ir politika: apie Amerikos skolas, kokia ES ateitis, ką autorius mano apie dabartinę švietimo sistemą, Kinijos politiką ir pan. 
   Taip nejučia ir pralėkė dvi valandos. Po visko gavau ir autografą knygoje. Susitikimo akimirkas galite pamatyti nuotraukose. Šiek tiek pavyko ir pafilmuoti. 


 


5 komentarai:

 1. Niekaip nesuprantu, kur aš :D Mano mamukas stovi keliose nuotraukose, o manęs nesimato :D Hmm, mistika :)
  O ta bobšė, kuri viskuo nepatenkinta (Onutė :D), šalia manęs sėdėjo.. Siaubas, kaip užkniso. Ir dar smirdėjo kažkuo :D Nepatinka man tokie žmonės, kurie visur mato tik blogus dalykus. Labai taktiškai ir gražiai Čekuolis su ja susitvarkė :) Nors vienu metu jau galvojau, kad ji pakils ir išeis su visais savo užrašais :D (taip, užsirašinėjo)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O tu mane matei?
   Aš irgi vienu metu maniau, kad ta Onutė atsistos ir pikta išeis :) nervino ji mane viso susitikimo metu. Užjaučiu, kad tau teko šalia jos sėdėti :)

   Panaikinti
 2. Tu matai... Šiaip aš jau Čekuolio nesu nieko skaičiusi. Net nežinau ką jis rašo. TV irgi nežiūriu jau daug metų, tai tik žinau, kad yra Čekuolis ir kaip jis atrodo. Bet va paskaičiau tavo įrašą ir matau, kad jis dar ir sveiko proto žmogus. Užtenka jau vien tos minties apie vandenį. Man visą gyvenimą tas 2l vandens per dieną atrodė visiška nesąmonė, o dar ir kenksminga :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Oooo, matau save vienoje nuotraukoje :D O ta bobutė tai tikrai erzinanti buvo, ypač juokėmės po jos pareiškimo, kad esame visi apdegę (apanglėję) :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sandra, ne, nemačiau :(( Ir kaip gaila! Galėjai šaukti, kai išgirdai mane, tai dar būtume ir knygiškai knygų fone nusifotografavusios :D

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan