Patricia McCormic "Parduota"

2012 m. balandžio 30 d., pirmadienis

Žanras: romanas
Originalus pavadinimas: Sold
Puslapių skaičius: 272
Leidykla: Alma littera, 2011
Vertė: Virginijus Čepliejus
Perskaityta 2012 04 29
Knyga nuosava, perskaičius pardaviau
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 3/5


  Parašyti šią knygą, autorę įkvėpė kelionės po Indiją bei Nepalą. Ten ji lankėsi Kalkutos raudonųjų žibintų kvartale, bendravo su merginomis,  kurios buvo parduotos ir pakliuvo į sekso vergiją. Susitikusi su vienu fotografu, dirbusiu su slaptais dokumentais, ji nusprendė padaryti tai, ko iki šiol niekas nepadarė: papasakoti šią skaudžią istoriją vienos mergaitės požiūriu bei patirtimi. Autorės nuomone, jaunimas turi žinoti, kas vyksta jų bendraamžių gyvenime, kitoje pasaulio pusėje. Ir kartais nėra nieko galingesnio, nei parašyta knyga. 

"- Net vyras, kuris dėl naujo švarko ir prašmatnios skrybėlės pralošia viską, ką mes turime, - yra geriau negu jokio vyro."

  Istorija paprasta kaip daugybos lentelė. Skurdi šeima,  iškreiptas požiūris į moteris, visagaliai vyrai ir nekaltų žmonių gyvenimo luošinimas.  Pagrindinė knygos veikėja - trylikos metų Lakšmė, kartu su mama ir patėviu gyvenanti Nepalo kalnų trobelėje. Kur kiekvienas jos agurkas turi vardą, kur maža ožka palydi ją iki mokyklos, o dangus kvepia jazminais.
P. McCormick
   Kai šeima priartėja prie visiškos skurdo ribos, Lakšmei pažadamas darbas mieste. Tik vėliau paaiškėja, kad patėvis ją pardavė ir jai toli gražu teks šveisti ne turtingos ponios grindis.
  Aš niekaip nesuprantu, kodėl tokio pobūdžio knygose, visada turi būti bjauri stora moteris? Kuri vadovauja viešnamiui ir elgiasi kartais baisiau, nei minimi vyrai. Šioje knygoje didesnis dėmesys buvo kreipiamas į tai, kaip jaučiasi pati Lakšmė ir ką jai tenka išgyventi. Gerai, kad nebuvo atvirų pasakojimų apie tai, ką su ja išdarinėjo vyrai. Nebent tas vyras - amerikietis. Vis kartojantis, kad gali ją išgelbėti ir perkelti į kitą vietą. Bet ar lengva pasitikėti vyrais, kai tavo gyvenime nebuvo nei vieno, kuris nebūtų tavęs išdavęs ar neišnaudojęs?
   Nepaisant knygoje pateiktos baisios istorijos, pati knyga gana vidutinė. Aš ją perskaičiau vakar, per kelias valandas. O šiandien jau net nepagalvojau apie ją. Labai savotiškas rašymo stilius, sakinių struktūra.  Iš tikrųjų sunku vertinti pačią knygą, nes atrodo, kad parašius kažką ne taip, būsi priešiška ir pačiai istorijai. Pasirodysi nejautri ar nesupratinga. Bet taip tikrai nėra. Tiesiog, tie kurie mėgsta tokias knygas, ją perskaitę, užsidės dar vieną pliusiuką. Kurie nemėgsta - galit ir neskaityti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan