Pasaulinė knygų naktis 2012

2012 m. balandžio 13 d., penktadienis

   Jau visai greitai, balandžio 23 dieną, įvyks fantastiškas renginys knygų mylėtojams - "World book night 2012". Naktis, kuomet daugybė žmonių dalijasi skaitymo džiaugsmu. Iki šventės, savanoriai surenka apie milijoną knygų, daugiau nei pusė jų atitenka įvairioms ligoninėms, kalėjimams, globos namams. Kita pusė išdalijama bendruomenės nariams.  Gaila, kad ši šventė rengiama tik Amerikoje, Anglijoje, Airijoje ir Vokietijoje. Ji turėtų būti pasaulinė, kaip skelbia pats pavadinimas!
  Kodėl pasirinkta būtent balandžio 23 diena? Nes šią dieną gimė ir mirė garsus rašytojas V. Šekspyras, be to, tai ir ispanų rašytojo M. Servanteso mirties diena. 
  Tikriausiai Jums įdomu, ką tokią naktį veikiama? Pirmiausiai sudaromas 25 knygų sąrašas. Į sąrašą patenka ne bet kokios knygos, tam yra sudaryta netgi komisija, kuriai vadovauja rašytoja T. Chevalier, knygos "Mergina su perlo auskaru" autorė. Vėliau galybė knygų kopijų išdalinama savanoriams, kurie turi šį džiaugsmą skleisti kitiems.  Šiemet į šį sąrašą pateko tokios knygos, kaip M. Zusak "Knygų vagilė", C. McCarthy "Kelias", J. Austen "Puikybė ir prietarai", E. Donoghue "Kambarys", P. Coelho "Alchemikas" bei kitos.
  Kelias dienas įvairiuose miestuose, aikštėse, bibliotekose, knygynuose vyksta įvairiausi renginiai. Knygas viešai skaito žymūs rašytojai, aktoriai ir net miesto merai. Kviečiu pažiūrėti filmuką iš praeitų metų knygų nakties renginio.  Kaip aš norėčiau, kad toks renginys vyktų ir Lietuvoje!

3 komentarai:

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan