Trečiadienio konkursas: uždraustos knygos

2012 m. kovo 14 d., trečiadienis

  Tradiciškai, trečiadienis - konkursų diena. Vakar vakare ilgai mąsčiau, kokią temą šį kartą pasirinkti. Kai perskaičiau Rimos atsiliepimą apie E. O'Brien knygą "Kaimo mergaičių trilogija ir epilogas" prisiminiau, jog ši knyga savu laiku buvo uždrausta. 1960m. knygą uždraudė Airijos cenzūros valdyba, dėl atviro seksualinio pobūdžio turinio.
  Džiugu, kad šiais laikais nėra tokios cenzūros. Kiek žinau, Lietuvoje nėra nei vienos uždraustos knygos. Galime laisvai skaityti A. Solženicyno romanus, netgi perleistas senesnes knygas, su visom pastraipom, kurios anksčiau buvo cenzūruotos. Tad šiandien ir pabandysime atspėti knygas, kurios kažkada buvo uždraustos. Jums bus pateikti keturi aprašymai, iš jų turėsite suprasti, apie kokią knygą kalbama. Atsakymus siųskite adresu asskaitau@gmail.com. Rezultatai bus paskelbti pirmadienį, kovo 19 dieną. Burtu keliu vienam dalyviui atiteks jo/s išsirinkta knyga.

  1. Ši knyga buvo uždrausta Kinijoje. Dėl gyvūnų sužmoginimo. Cenzūros atstovė manė, kad žmogiškųjų savybių priskyrimas gyvūnams (kaip kalbėjimas, mąstymas) yra tarsi žmogaus įžeidimas. Ji bijojo, kad ši knyga moko vaikus, jog žmonės ir gyvūnai yra tame pačiame lygyje. O toks mąstymas yra pražūtingas.  Kokia tai knyga?
  2. Ši knyga buvo parašyta Londone, 1818m. Tačiau 1955m. uždrausta Pietų Afrikoje. Dėl nešvankaus ir nepadoraus turinio. Kokia tai knyga?
  3. Ši knyga buvo ne tik uždrausta, bet jos autorius patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už nusikaltimą prieš visuomenės moralę. Kokia tai knyga?
  4. Šioje knygoje aprašoma dviejų, skirtingų tikėjimų, žmonių meilė ir neapykanta. Po jos išleidimo, Irane, ji buvo uždrausta. Knyga sukėlė tikrą furorą šalyje. Gyventojai kritikavo Irano muitines, jog leido svetimšalei pabėgti. Kokia tai knyga? 

Išsirinkite knygą, kurią norėtumėt gauti laimėjimo atveju

1 komentaras:

  1. Per kelias valandas jau gauta 10 laiškų, iš kurių 9 su teisingais atsakymais :) Šaunuoliai

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan