"Trečiadienio konkursas: nugarėlių haiku" rezultatai

2012 m. kovo 26 d., pirmadienis

   Oj kaip aš nenorėjau, jog šis konkursas pasibaigtų. Šiandien netgi buvo minčių pratęsti dar vienai savaitei. Nes su kiekviena diena gaudavau vis daugiau jūsų smagių kūrybos rezultatų. Tikrai to nesitikėjau. Maniau patingėsit, neprisiruošit peržiūrėti savo lentynų, o dar ir nufotografuoti reikia. Todėl didelis ačiū visiems dalyvavusiems konkurse!
   Iš viso gavau 35 nuotraukas su knygų nugarėlių haiku. Buvo keletas nesusipratimų, ne visi suprato konkurso sąlygas ir ko tikėjausi iš jūsų. Buvo keletas pasipiktinusių, jog tai nėra haiku. Bet tai tik konkurso pavadinimas, o taisyklės leido kurti viską. Tie, kurie nežino tikros haiku reikšmės, paskaitykite ČIA. Nenoriu, kad susidarytumėt klaidingą šio žodžio supratimą, jeigu susidursite su šia poezijos forma ateityje. 
  Kaip visada dėkui tiems, kurie parašė gražius laiškus. Smagu skaityti, kad nebegalite praeiti pro lentyną, nebandant sudėlioti eilių. Jeigu ateityje kils dar kokių minčių, drąsiai siųskite man. Apskritai, jeigu turite idėjų "Trečiadienio konkursams", nepabijokite parašyti. Įdomiausias idėjas pasistengiu įgyvendinti. O gal kada ir vėl pakartosim nugarėlių poeziją. 
  O dabar prie reikalo. Netempiu gumos ir skelbiu nugalėtojus. Visų dalyvių kūrybą galite rasti ČIA . Buvo tikrai sunku išrinkti nugalėtojus. Patikėkit manim. Nes norėjosi apdovanoti beveik kiekvieną. Sakiau, kad bus trys prizinės vietos. Neįtilpau aš į šį skaičių :) Todėl bus net 5 nugalėtojai. Tiesiog negaliu kažko neįvertinti, kai perskaitai haiku ir pagalvoji: super! 

5 vieta atitenka Ievai D. Ji laimi T. Southern, M. Hoffenberg knygą "Pupytė Kendi". Kai perskaitau sakinį "tik niekam nesakyk", iš karto pradedu šypsotis ir juoktis. Iš pradžių taip skaitai rimtai, atrodo vyraus niūri tema, o perskaitai paskutinę eilutę ir pagalvoji apie drauges, pasakojančias viena kitai paslaptis ir pabaigoje sakančias: tik niekam nesakyk, gerai?Dievo namai altorių šešėly
prie Piedros upės - ten aš sėdėjau verkdama,
tik niekam nesakyk.


4 vietą laimi Vaida S. Jai atitenka  J. Steinbeck knyga "Konservų gatvė". Šis haiku man asocijuojasi su senu pažįstamu, kuris nebendravo su tavim daugiau nei dešimt metų ir vieną naktį, kai jau sapnuoji devintą sapną, pakeli telefono ragelį ir išgirsti jo balsą: čia gi aš, Edička, a gali padėt. Biški prisidirbau.Reklamos žmogaus išpažintis:
tai aš, Edička,
Įklimpęs į mėšlą,
Seniai miręs žmogus

Garbingą 3 vietą laimi Arūnė. Jai atitenka T. Morrison knyga "Sula".  Man labai, labai patiko šie žodžiai. Skamba kaip gyvenimo kredo. Toks kaip spyris į užpakalį sau pačiam, kai vanduo, kuriame murkdais jau baigia prasmirsti, nes nesiryžti daryti to, ko iš tikrųjų nori. Ko tu stovi?
Eik, kur liepia širdis!

2 vieta atitenka Valentinai.  Ji laimi P. Robert Smith knyga "Naktį parke aukštai medyje su ežiuku".  Gražūs ir prasmingi žodžiai. Senos geros tiesos apie meilę sau ir artimiesiems, nes viskas juk taip laikina.


Dangus neturi išrinktųjų...
Gyvenk taip, kad turėtum ką papasakoti
Apie meilę ir šešėlius,
Apie meilę ir kitus demonus;
Mylėk savo artimą
Lyg viskas būtų paskutinįkart...
Visos mūsų dienos-
Odė džiaugsmui


Ir 1 vieta atitenka..... geriausios knygų nugarėlių poetės titulą laimi..... Sonata! Ji galės mėgautis T. Morrison knygą "Sula" (gerai, kad turiu du vienetus). Fantastika tiesiog!  Man net trūksta žodžių aprašyti, kaip gerai visa tai skamba. Ir kaip taikliai! Toks emancipuotos moters paskutinė kalba teismo salėje, skyrybų proceso metu. Šaunuolė Sonata.Tai kas tas gyvenimas? 
Vestuvių žiedai, medaus mėnuo?
Man labai gaila, mielasis, bet 
po velnių tą santuoką!
Geros dienos!
Sveikinu visas nugalėtojas. Nepykit, jeigu Jūs savo kūryba norėjot pasakyti kitką, nei aš aprašiau. Tai tėra mano interpretacija ir nuomonė. Su laimėtojais bus susisiekta asmeniškai. Dar kartą ačiū visiems dalyviams ir iki kitų konkursų!

6 komentarai:

 1. Nujaučiu, kad juodai sunku buvo išsirinkt, nes mačiau ten pasiutusiai daug gerų (ir šitie tokie patys pasiutsiai geri)

  AtsakytiPanaikinti
 2. jėėėėėė :)) ačiū ačiū ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. O, kaip super, labai ačiū :) Diena net tapo gražesnė.
  Sveikinimai kitoms dalyvėms, sukūrusioms tokius grožius :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai, labai gražu!!! Visi labai patiko. :)
  Pam4ginsiu ir aš ką nors panašaus, nors į konkursą per darbus ir nespėjau, bet šiaip pažaisiu pati.
  Sveikinu nagalėtojus!!! :}}

  http://aurejafeja-perpetuo.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 5. O aš taip ir pabijojau sudalyvaut (jei pabijojau čia tinkamas žodis). Didžioji dalis mano turimų knygų anglų kalba. Tai būčiau anglišką 'haiku' sukūrus arba iš vis, anglišką-lietuvišką.
  Ir šiaip, kiekvieną kartą dvejoju dalyvaut ar ne (ir visad apsistoju ties mintim, kada ne, nedalyvausiu), nes gyvenu Anglijoj ir nesinori užkraut milžiniškom siuntimo išlaidom..

  AtsakytiPanaikinti
 6. labai patiko antros vietos haiku :)

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan