James M. Cain "Laiškanešys skambina du kartus"

2012 m. kovo 19 d., pirmadienis

Žanras: romanas
Originalus pavadinimas: The postman always rings twice
Puslapių skaičius: 160
Leidykla: Alma littera, 2006
Vertė: Jonas Čeponis
Knyga nuosava
Perskaityta: 2012 03 19
Pažintis: pirmoji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 4/5


   Knygos autorius vadinamas "juodojo romano" klasiku. "Laiškanešys skambina du kartus" - pirmasis ir, tikriausiai, stipriausias jo romanas. Susilaukęs ne tik kritikų liaupsų, bet ir moralės sergėtojų cenzūros. JAV ši knyga kurį laiką buvo uždrausta. Rašytojas, knygoje nevengia sekso scenų, smurto. Nemoralizuoja skaitytojo, bet leidžia jam pačiam pažaisti nuteista/išteisinta žaidimą. 
  Knygoje pasakojama istorija apie jauną bastūną Frenką. Netikėtai užsukusį į pakelės užeigą, kurioje dirba graikas Nikas. Jo jauna žmona Kora sužavi Frenką ir jie tampa meilužiais. Meilė, kuri atnešė daug skausmo ir privedė įsimylėjėlius iki nusikaltimo. Jie nusprendžia atsikratyti Niku....
  Bet visi mūsų poelgiai gyvenime turi atsaką. Niekas nelieka nenubaustas.  Ir nebūtinai bausmė - tik kalėjimo grotos. 
  Perskaičiau šį romaną vakar, vienu prisėdimu. Man patiko lengvas pasakojimo stilius, stiprūs charakteriai ir siužeto vingiai. Rekomenduoju tiems, kurie nori gero, lengvo skaitalo prieš miegą.

   
Ekranizacijos:
   Daugelis autoriaus knygų buvo ekranizuoti. Ne išimtis ir ši knyga. Pirmoji "The postman always rings twice" ekranizacija pasirodė 1946m. Jame vaidino žymūs to meto aktoriai Lana Turner bei John Garfield.
  Antrojoje ekranizacijoje, kuri pasirodė 1981m., pagrindinius vaidmenis atliko Jack Nicholson ir Jessica Lange.  Filmo režisierius - Bob Rafelson.
  Man, asmeniškai, vėlyvesnė ekranizacija pasirodė įdomesnė ir labiau atspindinti knygos siužetą.
 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan