Knygų mugė 2012

2012 m. vasario 29 d., trečiadienis

   Štai ir praėjo svarbiausias (man) metų renginys - Knygų mugė. Beprotiškai džiaugiuosi, kad šiemet pavyko joje apsilankyti. Viena draugė pasakė, kad man reikia užkabinti žvaigždę, jog iš kito Lietuvos galo, į Vilnių važiavau tik dėl mugės. O man tai joks žygdarbis, nežinau, ar galėtų būti kitaip. 
  Artėjant prie Litexpo rūmų kasų, jau iš tolo pamačiau ilgiausią eilę. Bet beprasmį stovėjimą eilėje teko aplenkti, nes turėjau du pakvietimus.
  Dar važiuodama autobusu, programoje braukiausi renginius, į kuriuos norėčiau nueiti. Bandžiau susiplanuoti laiką, kad į visus spėčiau. Veltui, pusės renginių net neaplankiau. Sutikau tiek pažįstamų, kurių seniai nemačiau, kad daug laiko užtrukau, kol su visais pasisveikinau, pakalbėjau, papasakojau, kaip begyvenu ir t.t.
  Pirmiausiai nuėjau į 4 salę, kurioje karaliavo bukinistai. Tai mugės naujiena, tikiuosi tapsianti tradicija. Smagu, kad galima įsigyti ne tik naujas knygas, bet ir skaitytas ar net antikvarines. O kai kurios naujos knygos buvo pardavinėjamos už juokingą kainą. Nusipirkau tris, bankrutavusios leidyklos "Žaltvykslė" knygas: Daphne du Maurier "Mano pusseserė Reičel" (pirkau du vienetus po 3lt) ir G. Green "Tykusis amerikietis" (3lt).Vienintelis "MintVinetu", mano numone, pardavinėjo knygas užkeltomis kainomis.

   
  Buvo sunku atsispirti knygų pirkimui, ypač kai riboja biudžetas. Todėl pirmiausiai apėjau visą salę, peržiūrėjau kainas, pagalvojau, kurių knygų noriu labiausiai. Važiuodama į mugę, žinojau, kad tikrai pirksiu tris knygas. Visas ir įsigijau.
  Labiausiai nustebino ir pradžiugino "Versus aureus" leidykla, kuri knygas pardavinėjo tikrai mažomis kainomis. Nusipirkau J. Marse "Driežo uodegėlės" (5lt). Įtakos pirkimui turėjo geri, blog'o "Ką skaityti"  autorės, atsiliepimai. Dar pirkau M. A. Shaffer "Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija" (5lt), S. Oksanen "Stalino karvės" (20lt), nes jos skaityta knyga "Valymas" yra viena tarp geriausių mano skaitytų knygų.
  Leidykla "Kitos knygos" taip pat džiugino geromis kainomis. Iš jų nusipirkau seniai norėtą T. Southern, M. Hoffenberg "Pupytė Kendi" (3lt). Paskutiniu metu negaliu atsidžiaugti leidyklos "Jotema" išleidžiamomis naujomis knygomis. S. Winman  "Kai dievas buvo triušis" (20lt) buvo iš tų knygų, dėl kurių važiavau į mugę. 
   Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad kada nors skaitysiu ir pirksiu Makso Frajaus knygas. Bet po labai daug teigiamų atsiliepimų knygų klubo temose, nesusilaikiau ir įsigijau "Amžinybės glėbyje" (10lt). Tik teks pirmiausiai ieškotis pirmos dalies.
  Iš "Tyto Alba" įsigijau dvi knygas. Norėjau žymiai daugiau, bet ... Visų liaupsinamą S. Beckett "Mirties chemija" nusipirkau už 20lt, o C. R. Zafon "Vėjo šešėlis" gavau dovanų.
  Likusias dvi knygas pirkau ne knygų mugėje. S Lenz "Tylos minutė" (4lt) rekomendavo draugė, pas kurią likau nakvoti. O D. Foenkinos "Subtilumas" (8lt) nusipirkau Akropolyje, "Didysis pegasas" knygyne. Iš tikro šios knygos net neplanavau nei pirkti, nei skaityti. Buvau prisiskaičiusi per daug neigiamų atsiliepimų. Įamžinau netgi autorių, kuris buvo atvykęs į mugę. Bet po draugės rekomendacijų, nusprendžiau nusipirkti. Spėjau jau ir perskaityti. 
  Kitomis didžiosiomis leidyklomis teko nusivilti, nes  knygų kainos buvo ne ką mažesnės nei knygynuose ar pačiose leidyklose ne knygų mugės metu. Kai kurias knygas jau turėjau anksčiau, o tos, kurios buvo su akcija, visai nedomino. 


  Mugės metu įamžinau ir keletą rašytojų. Gaila, kad šiemet negavau nei vieno parašo. Labai norėjau gauti U. Radzevičiūtės "Baden badeno nebus", bet tuo metu, kai ji pasirašinėjo, aš dalyvavau projekte "Gyvoji biblioteka".

R. Šerelytė
A. Urbonaitė
P. Huelle
D. Foenkinos
    
   Kadangi jau užsiminiau apie "Gyvąją biblioteką", tai papasakosiu apie ją plačiau. Šis projektas laužo stereotipus, skatina tarpusavio toleranciją ir pagarbą. Šioje bibliotekoje visos knygos yra gyvos. O jeigu tiksliau - žmonės. Iš knygų katalogo išsirenki tą, kuri labiausiai tave domina, susėdi vienas prieš kitą ir kalbiesi. Šį kartą buvo tokios knygos: ateistas, vegetaras, biseksualė, pagonis, rusas, lenkas, žmogus išėjęs iš kalėjimo, žmogus turintis negalią, veganas, gėjus, feministė. Ilgai galvojau, ką rinktis. Klaipėdoje jau teko dalyvauti tokiame projekte, tą kartą kalbėjausi su žmogumi, turinčiu psichikos sutrikimų. Šį kartą norėjau kažko kito, neįprasto. Pasirinkau biseksualę. Apturėjau labai įdomų pokalbį. Nepykit, bet plačiau apie tai rašyti negaliu. Daugiau apie projektą galite pasiskaityti ČIA


    Dar vienas mane sudominęs dalykas mugėje - knygrišyba. Vienoje salėje knygrišė rodė, kaip reikia įrišti knygą, restauruoti lapus. Užsikalbėjom. Ji parodė naudojamus įrankius, kur jų galima įsigyti. Aš parodžiau kelias atsivežtas savo mini knygeles. Užsiminiau, kad labai norėčiau lankyti kokius kursus. Tada ji mane nusiuntė į kitą salę, pasikalbėti su vienu knygrišiu. Šitas pokalbis buvo geriausias dalykas, ką patyriau per visą mugę. Sužinojau, kad greitu metu Klaipėdoje bus organizuojami kursai ir būtinai pakvies mane. Pasakė, kad iš mano akių mato, kaip aš to noriu :) Parodžiau savo knygeles, jis liko toks sužavėtas, kad dvi netgi nupirko. Niekad netgi nebuvo tokių matęs. Man tai didžiulis įvertinimas, ypač kai girdi tokius žodžius iš profesionalų. Tik pasakė, kad sugadins mane, nes išmokys klasikinio knygos įrišimo :) 

 

   Štai tokie mano įspūdžiai po knygų mugės. Dar spėjau susipažinti su Arūne, blog'o "Šiąnakt kakavą noriu gerti mėnulyje" autore. Tikiuosi, kad palaikysime ryšius ir toliau bendrausime. Prisirinkau krūvą skirtukų. Keletą norėjau nusipirkti, bet jų kainos buvo nuo 8lt, tai nusprendžiau geriau juos skirti knygoms. Tikiuosi, kad kitąmet vėl turėsiu galimybę čia sugrįžti.

 
 

2 komentarai:

 1. O kiek įspūdžių. Aš tai graužiuosi, kad nemačiau, negirdėjau, kad išleido Oksanen naują knygą. Nors tos leidyklos stende irgi kuičiausi!
  Nustebino, kad nesi skaičiusi Frajaus! Bet kita vertus nemanau, kad tamstai ją rekomenduočiau :)
  O Mint Vinetu tokie jau yra - visada didelės kainos ir jų knygyne :) Bet verslo modelis vistiek nuostabus, tad karts nuo karto paremiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kaip smagiai praleidai laiką!!! O knygų kokių prisipirkai. Atrodo, vaikščiojau vaikščiojau ratais, bet neužmačiau tokių: M. A. Shaffer "Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija", S. Winman "Kai dievas buvo triušis"! Įsitraukiu į sąrašą, kad turiu jas susirast. :) Ir dar kaip širdė suspaudė, kad pražiopsojau "Gyvąją biblioteką". Vis girdžiu apie šį projektą, bet niekaip savo kailiu nepatiriu, kas tai yra.
  Na, ir galiausiai, labai smagu buvo susipažint. Man tai buvo vienas svarbiausių įvykių knygų mugėje. :)

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan