Kaip surengti literatūrines vestuves?

2012 m. vasario 18 d., šeštadienis

  Visai neseniai rengėme vakarėlį, knygos "Alisa stebuklų šalyje" tematika. Šiandien pabandysime suorganizuoti vestuves, ne bet kokias, o literatūrines. Vestuvės - viena svarbiausių ir įsimintiniausių dienų mūsų gyvenime, kurioms ruošiamės labai kruopščiai ir atsakingai. Galbūt Jūs jau nuo paauglystės turite susikūrę savo vestuvių scenarijų, apgalvoję visas detales, dekoracijas. Aš neseniai supratau, kad visai norėčiau knygynių vestuvių. Tu labiau, kad nebūčiau pirmoji tai padariusi, turėtų būti beprotiški gražus vaizdas ir tai tikrai būtų vestuvės, kokių noriu.  Tad kogi reikia norint sukurti literatūrinę aplinką per vestuves? 

1. Vestuvių tematika. 

   Pirmiausiai pasirinkite vestuvių temą. Ar norite vestuvių pagal vieną, konkrečią knygą, pavyzdžiui J. Austen "Puikybė ir prietarai"? Vestuvių nuotraukas šios knygos tematika, galite pažiūrėti ČIA. Galbūt jūs turite savo mylimiausią knygą? Personažą? Ta pati Alisos tematika, tinka ne tik vakarėliams, mergvakariams, bet ir vestuvėms. O gal norėtumėt, kad tema būtų susijusi apskritai su knygomis, literatūra, rašytojais ir etc.? Pavyzdžiui, dekoracijos su mėgstamiausiais rusų rašytojais arba žymiausiomis rašytojomis moterimis.


 2. Kvietimai

  Kaip gi be jų? Jeigu nieko nepakviesim, tai knygas, stovinčias ant stalų, galėsim skaityti kartu su antra puse tik. Galite daryti tradicinius pakvietimus, tik su knygų paveiksliukais ant jų. Galima padaryti pakvietimą iš senos knygos. Netgi galima išsiųsti visiems knygų skirtukus, ant kurių būtų surašyta visa pakvietimo informacija. Gera idėja padaryti kvietimus - bibliotekos knygų korteles. Pamenat tokias?

  3. Stalo dekoracijos


  Mano nuomone, tai vienas svarbiausių visų vestuvių akcentų, kuriam reikia skirti daugiausiai dėmesio. Net jei visą vakarą skirsite šokiams ir nesėdėsite už stalo.  Geriausias stalo akcentas - knygos arba įvairios dekoracijos iš knygų puslapių. Mane vis labiau žavi, atskirų apvalių stailiukų idėja, o ne vienas bendras ilgas per visą salę. Kiekvienam stalui galima paskirti atskirą rašytoją arba mėgstamiausią knygą. Pavyzdžiui, vienas stalas skirtas V. Woolf, kitas - E. Hemingvėjui. Arba įrėminti G. Orwell " 1984", H.  Lee "Nežudyk strazdo giesmininko" knygų viršelius. Iš knygų lapų, galima išlankstyti gėles, padaryti stalo korteles, numeraciją.Vieną idėją, kaip papuošti vestuvinį stalą, galite rasti ČIA .


 4. Vestuvių vieta

  Juk dabar nebūtina tuoktis bažnyčioje ir metrikacijos biure. Galite patys pasirinkti vietą. Spėju atsirastų labai nedaug porų, kurios norėtų susituokti bibliotekoje. Tačiau kuo gražiausią aplinka galima pasidaryti ir lauke. Netgi altorius iš knygų atrodo fantastiškai.


 
 5. Vestuvinė puokštė

   Čia jau asmeninis, kiekvienos nuotakos pasirinkimas. Nors man puokštė iš knygų lapų tikrai atrodo įdomiai, bet nežinau ar pasiryžčiau tokią turėti per vestuves. Ką Jūs manote?

 
 6. Vestuvinis manikiūras

   Dabar tikrai rašau su ironija. Pati norėčiau išbandyti tokį manikiūrą, bet tikrai ne vestuvėms. Kaip jį pasidaryti galite paskaityti ČIA. Kažin, ar yra literatūrinių makiažų? Pavyzdžiui, su mėgstamiausia citata ant akių vokų :)

  
7. Vestuvių tortas

  Jau literatūrinėse vestuvėse, be knygų torto tikrai nepasiesim. Tai gali būti ir kelių aukštų tortas iš knygų, gali būti paprastas tortas su dekoracija ant jo, geriausiai Jūsų mini skulptūrėlės.

 

8. Konfeti

  Širdelės, padarytos iš senų knygų lapų, puikiai tiks ne tik stalo dekoracijoms, bet ir apiberti jaunuosius, jiems išeinant iš bažnyčios (ar kitos vietos). 

9. Visa kita ir dar daugiau

   Nepamirškite surengti vestuvių fotosesijos, žinoma knyginėj aplinkoj. Žiedai, kurios užmausite vienas kitam, gali būti įdėti į specialiai paruoštą knygutę su išpjaustyta forma viduje. Padarykite palinkėjimų knygą svečiams, po vestuvių išsiųskite padėkos atvirutes. Ir dar daug daug idėjų galima sugalvoti, norint surengti literatūrines vestuves. Svarbiausia, kad tai būtų Jūsų svajonių vestuvės!

 
 
 
 

6 komentarai:

  1. Nuostabu.. :) Aš jau prieš kurį laiką pagalvojau, kad be galo norėčiau knyginių vestuvių :) Tik dar nežinau, kokios knygos tematika.. Kažkaip nesinori, kad visi svečiai būtų apsirengę kaip Hario Poterio veikėjai.. :DD Bet kažkaip net neabejoju, kad man pavyktų tokias susiorganizuoti, ir pavyks :) Gražias ir jaukias, kaip šiose tavo pateiktose nuotraukose :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. O aš iš įrašo pavadinimo niekaip "nepritempiau" savo fantazijos iki toooookių VESTUVIŲ :( :( Oho! Ypač "susirūpinau" ( :) ) makiažu... manau, lūpas "paspalvint" būtų galima užrašu "Netikėk žodžiais - juos sako tie, kurie neturi ką pasakyti…" , o toliau tūrėtų dėmesys nukryptį į akių "makiažą": "Tikėk žmonių akimis - jos dar nieko neapgavo!" ;)(na, kuo toliau, tuo labiau ir mano fantazija įsibegėja šia tema.... Super!)

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan