"Gabrovo šypsenos"

2012 m. vasario 28 d., antradienis


Žanras: humoristinės miniatiūros
Puslapių skaičius: 109
Leidykla: Mintis, 1984
Vertė: Goda Ferensienė
Knyga nuosava 
Perskaityta: 2012 02 22
Vertinimas: 1/5
   Knygos įvade rašoma, jog "skaitytojo supažindinti su Gabrovu ir gabroviečiais nereikia. Bet kuriame pasaulio žemyne jaunas ir senas pasakys, kad Gabrovas - pripažinta pasaulinė juoko sostinė".  Tokiems, kaip aš, nežinojusiems, kas yra Gabrovas, pasakysiu, kad tai miestas vidurio Bulgarijoje. Miestas, kuriame įkurtas vienintelis Europoje satyros ir humoro muziejus.
Gabrovas
  Šią knygą atsitiktinai radau savo lentynose, tvarkant senas knygas. Knygos sudarytoja ir vertėja - Goda Ferensienė. Taip, taip ta pati laputė, kūmutė, mėgstanti gyvenimo būdo laidose papasakoti buvusias elitinio gyvenimo paskalas ir kaip gyveno Brazauskai. Ji yra išleidusi ir atsiminimų knygą "Vakar ir šiandien" . Tai mane nustebino ir paskatino perskaityti šią knygą. 
  Knygą sudaro humoristinės miniatiūros. Visų tematika vienoda - taupumas. Kadangi gabroviečiai visame pasaulyje garsėja būtent šia savybe. Jie nekviečia svečių į namus, arbatą geria be cukraus, kelnes siūdinasi didesnes, kad užtektų ilgam, ilsisi kalnuose, o ne prie jūros (nes taip pigiau). Ir dar daug įvairių situacijų, kuriose atsiskleidžia keistas, kartais nesuvokiamas jų elgesys ir juokas. 
  Man asmeniškai, knyga pasirodė visiškai nejuokinga. Vieną kitą anekdotą galima perskaityti, bet kai vis apie tą patį, tai pasidaro nuobodu. Iš serijos, jeigu kasdien suvalgytum po ledų porciją, po kiek laiko tau jie nusibostų? Buvo tik keletą vietų, kuomet nusišypsojau ar nusijuokiau balsu. Išrinkau keletą miniatiūrų, kurios pasirodė vertos publikavimo ir parodymo jums. 

Reklama
- Vadinasi, čia pats naujausias audinys?
- Tiktai vakar gavau, tiesiog iš fabriko.
- O ar jis neišbluks?
- Ką jūs! Daugiau kaip mėnesį kabojo vitrinoje, ir nieko jam neatsitiko!

Nemokamai
- Aš visada svajojau pabūti tolimose šalyse. Įdomu, kiek kainuotų kelionė po Europą?
- Nė kapeikos.
- Kaip - nė kapeikos?
- Svajoti galima nemokamai.

Gabrovietiškas nekrologas
"A. R. mirė!"

Tramvajuje be konduktoriaus
Gabrovietį paklausė, kodėl jis kiekvienoje tramvajaus stotelėje išlipa ir vėl įlipa.
- Kad kontrolieriui galėčiau atsakyti: "Aš ką tik įlipau". 

Perspektyvos
Gabroviečiui pasiūlė darbą. Jis paklausė, kiek mokės.
- Iš pradžių septyniasdešimt levų, vėliau - šimtą.
- Gerai,- atsakė jis, - aš būtinai ateisiu, bet... vėliau.

  Daugiau gabrovietiško humoro galite pasiskaityti ČIA. Yra ir naujas šios knygos leidimas, leidykla "Versus aureus", 2009m.

1 komentaras:

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan