"Žinovų klubas" II

2012 m. sausio 25 d., trečiadienis

  
   Prieš porą savaičių, prasidėjo antrasis "Žinovų klubo" turas. Apie šį žaidimą rašiau jau anksčiau . Antroje laidoje vėl buvo klausimai iš literatūros srities. Kviečiu dar kartą pasitikrinti savo žinias. Šį kartą klausimų bus mažiau ir tikiuosi lengvesni nei praeitą kartą. Primenu, atsakymai bus parašyti balta spalva, kad perskaitytumėt tik tada, kai tikrai patys nežinosit. Nepamirškit parašyti, kaip sekėsi atsakinėti.
1. Bene žinomiausias visų laikų pasakų rinkinys „Tūkstantis ir viena naktis“ sudarytas iš pasakų, kurios tūkstantį ir vieną naktį buvo pasakojamos karaliui Šahrjarui. Kas jam sekė šias pasakas?
Atsakymas: Šachrazada.

2. Šis Harietos Bičer Stou kūrinys yra pirmasis romanas, parduotas daugiau kaip milijono tiražu. Jis laikomas vienu iš įtakingiausiu kada nors parašytų romanų apskritai, kuris dar vadinamas pirmuoju amerikietiškojo protesto romanu, suvaidinusiu ypač svarbų vaidmenį ir vergovės panaikinime. Kaip vadinasi šis romanas?
Atsakymas: “Dėdės Tomo trobelė”.

3. Kokia XX amžiaus lietuvių literatūros atstovė, eilėraščių rinkinių ir knygų vaikams autorė, laikoma Salomėjos Nėries melodingojo lyrizmo tradicijos tęsėja?
Atsakymas: Janina Degutytė.

4. Kaip vadinasi populiariausias visų laikų Artūro Konano Doilio detektyvas apie Šerloką Holmsą, pasakojantis apie esamą ar vaiduoklišką dvaro gyvūną?
Atsakymas: "Baskervilių šuo“.

5. Turint omeny autoriaus suteiktas nevienareikšmes pavardes personažams, įvardinkite Fiodoro Dostojevskio romano „Nusikaltimas ir Bausmė“ pagrindinį herojų, dėl nesuprantamų priežasčių įvykdžiusį dvigubą žmogžudystę?
Atsakymas: Raskolnikovas (Rodionas Romanovičius Raskolnikovas).

6.  Kas yra 2011 metais išleistos knygos „Prezidentė“ autorius?
Atsakymas: Lauras Bielinis.

7.  Kritikų laikoma viena geriausių Nikolajaus Gogolio apysakų yra ir viena absurdiškiausių. Pagal ją buvo pastatyta ir išradingoji Šostakovičiaus opera – tuo pačiu pavadinimu, kaip ir viena žmogaus kūno dalis. kaip vadinasi ši apysaka?
Atsakymas: "Nosis“.
Sėkmės!

3 komentarai:

  1. Aciu uz abu testus. Pirmasisi is tiesu kiek sudetingesnis, siame nezinojau tik "Prezidentes" autoriaus ir i antra klausima neatsakiau, nes perskaiciau tik pirma jo dali ir savo gedai supainiojau Bičer Stou su Bremu Stokeriu, "Drakulos" autoriumi :) Dar karta pasitvirtina taisykle, amzinai kalama studentams pries ivairios rusies patikrinimus: skaitykite klausima :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. tris žinojau. sunkoki visi klausimai tame klube, nedrįsčiau visgi dalyvauti... nors, adrenalinas sukiltų gal ir daug ką atsiminčiau...'

    AtsakytiPanaikinti
  3. Šitas testas tikrai daug lengvesnis už praeitą. Teko tik porą klausimų "pagooglinti".

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan