"Žinovų klubas" arba kiek žinai tu?

2012 m. sausio 12 d., ketvirtadienis

    "Protų mūšis", "Smegenų kovos", "Protų kovos", "Mąstyk greitai", "Protmūšis" - tai  tik dalis intelektualių žaidimų, žaibiškai išpopuliarėjusių Lietuvoje. Žaidimai, privertę lietuvaičius pasukti galveles ir pademonstruoti savo žinias. Praeitais metais knygynas "Vaga" ir radijo stotis "Laisvoji banga" pakvietė visus dalyvauti dar viename žaidime - "Žinovų klubas". Tris mėnesius, kiekvieną ketvirtadienį, penkiuose Lietuvos miestuose, įvairios komandos varžėsi dėl pagrindinio prizo.  Man teko garbė bendradarbiauti su klaipėdiečiais. 
   Klausimai būdavo iš įvairių sričių: istorijos, mokslo, verslo, medicinos, sporto, muzikos, geografijos. Bet labiausiai man patikdavo literatūros tema. Kartais net specialiai neskaitydavau atsakymų, o paskelbus klausimą, bandydavau atsakyti pati. Tuo labiau, supratau, kad nieko neišmanau ir jeigu pati dalyvaučiau, tai komandai galėčiau pagelbėti tik literatūros klausimais.
   Užtat labai džiaugiausi klaipėdiečių komandomis, nes ne vieną kartą jos tapdavo savaitės nugalėtojais. Ypač stebino patys dalyviai. Pamačiu, jog mes turime labai daug protingų ir intelektualių žmonių. Ir šiam žaidimui esu dėkinga jau vien už tai, kad teko su jais susipažinti, pabendrauti. Dalyvių amžiaus skirtumas tikrai didelis. Jauniausiam buvo apie 10-12m, vyriausiam virš 50m. Ir kiek būdavo nuostabos, kai vaikų komanda nugalėdavo suaugusių. Aš pati net nežinodavau atsakymo, o vaikai jau atbėga su lapeliu. Pamenu tą akimirką, kai paskelbė, jog iš visų miestų, "Žinovų klubą" laimėjo klaipėdiečių komanda. Šokinėjau iš laimės taip, lyg pati būčiau gavusi prizą.
   Būdavo stebėdavausi, kaip dalyviai gali nežinoti kokios knygos pavadinimo ar autoriaus. Į klausimą, ką lietuviai seniau vadindavo konke, jie atsakydavo per sekundę, o kas parašė "Aukso veršį" jau nebežino. Nors nemeluosiu, buvo tokių literatūrinių klausimų, kur ir aš nežinodavau atsakymo ar apskritai pirmą kartą apie tai išgirdau. Todėl nusprendžiau duoti galimybę ir Jums, atsakyti į visus literatūrinius klausimus, kurie buvo užduoti per žaidimą. Šiaip, dėl smagumo, žinių praplėtimui. Gal klausimai bus tokie lengvi, jog susigundysit ir patys dalyvauti žaidime. O jis, beje, kaip tik šiandien ir prasideda.
   Parašysiu klausimą, o po apačią atsakymą, tik balta spalva, kad iš karto nematytumėt. Jau tada, kai nei savos žinios, nei google nepadės, perskaitykit, kas ten parašyta. Ir jeigu nesunku, parašykit komentaruose, kaip sekėsi atsakinėti. Ar sunkūs buvo klausimai?

1. Biblijoje minimos tik dvi riešutų rūšys: migdolai ir ...?
    Atsakymas: pistacijos.
2. Kokio poeto slapyvardis yra Vytė Nemunėlis?
    Atsakymas: Bernardo Brazdžionio
3. Kiek brolių turėjo Eglė Žalčių karalienė?
    Atsakymas: 12
4. Kokį gėrimą labiausiai mėgsta Eriko Maria Remarko knygų veikėjai?
    Atsakymas: Kalvadosą – obuolių brendį.
5. Kas yra eilėraščio „Eglutė skarota“ autorius?
    Atsakymas: Kostas Kubilinskas
6. Koks romanas prasideda šiais žodžiais: „Visos laimingos šeimos panašios viena į kitą. Kiekviena nelaiminga šeima nelaiminga savaip“?
    Atsakymas: Ana Karenina.
7. Kokiame mieste Ana Frank rašė savo dienoraštį?
    Atsakymas: Amsterdame
8. Kaip vadinamas pasakojamosios tautosakos žanras, trumpas humoristinis kūrinys, kurio pabaigos žodžiai sutampa su pradžios žodžiais?
    Atsakymas: Pasaka be galo.
9. Kaip vadinama rašytojų ir kitų menininkų grupė, susikūrusi po Pirmojo Pasaulinio karo, vaizdavusi vertybių sistemą praradusių žmonių gyvenimą? Šiai grupei priklausė Ernestas Hemingvėjus ir Erikas Maria Remarkas.
    Atsakymas: prarastoji karta
10. Kaip vadinamas garsusis Džordžo Orvelo alegorinis groteskas, kuriame kandžiai šaipomasi iš komunizmo ir godumo?
     Atsakymas: "Gyvulių ūkis"
11. Tai yra pagrindinis šiuolaikinės japonų poezijos žanras. Apie jį sakoma – tai žaidimas žodžiais, kuriame visada turi atsispindėti metų laikas. Kaip jis vadinamas?
     Atsakymas: haiku
12.  Jei aš rašyčiau knygą apie savo gimtojo miesto gyventojus, ji galėtų vadintis "Vilniečiai". Kaip vadinasi Džeimso Džoiso knyga apie jo gimtojo miesto gyventojus?
     Atsakymas: "Dubliniečiai"
13. Žanas Batistas Poklenas, prancūzų aktorius ir dramaturgas, rašęs charakterių komedijas. Garsiausi jo kūriniai “Don Žuanas”, “Mizantropas” ir “Tartiufas”. Kokiu slapyvardžiu pasaulis žino Žaną Batistą Pokleną?
     Atsakymas: Moljeras
14. Kokios spalvos katytė aprašyta garsiąjame Jono Biliūno apsakyme “Kliudžiau”?
      Atsakymas: baltos
15.  Koks romanas laikomas "Dvylikos kėdžių" tęsiniu?
       Atsakymas: "Aukso veršis"
16. Kaip vadinasi literatūrinis festivalis, rengiamas kasmet nuo 1965 metų, kurio laureatas tradiciškai vainikuojamas Kaune?
       Atsakymas: poezijos pavasaris.
17. Kokia šiuo metu populiari knyga buvo apdovanota pirmąja Jurgos Ivanauskaitės vardo premija, teikiama už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“?
     
Atsakymas: Kristinos Sabaliauskaitės „Silva rerum“.
18. Elizabeth Gilbert bestseleryje „Valgyk, melskis, mylėk“, pagal kurį 2010 m. pastatytame filme pagrindinį vaidmenį atliko garsi aktorė Julia Roberts, aprašė tris šalis: Italiją, Indiją ir ... Kokia trečioji?
     Atsakymas: Indonezija.
19.  Kokią priklausomybę turėjo garsus prancūzų rašytojas Onorė de Balzakas?
     Atsakymas: kavai / kofeinui.
20. Kokio autoriaus ir koks kūrinys, labai populiarus ir Lietuvoje, įrašytas į Gineso rekordų knygą, kaip į daugiausiai kalbų (73) išversta knyga, autoriui tebesant gyvam?
     Atsakymas: Paulo Coelho „Alchemikas“.
21. Kaip vadinamas literatūros žanras – didelės apimties epinis kūrinys, kuriame pasakojama šeimos arba herojaus gyvenimo istorija?
    Atsakymas: saga.
22. Koks rusų klasikas labai mėgo lankstyti origami? Šio rašytojo kūrybos motyvais pastatytas vienas populiariausių Andželikos Cholinos šokio spektaklių.
    Atsakymas: Levas Tolstojus.
Sėkmės!

8 komentarai:

 1. Gėda, prisipažinti mokykliniais metais skaičiau daugiau, nes reikėjo (ypač 12 klasėje), dabar deja skaitau daugiausia vadovėlius, knygas, kurių reikia mokantis universitete.

  Per Kalėdas įsigyjau knygą, kurios labai norėjau "Paskutinė kadencija", tikiuosi pasibaigus sesijai ją perskaityti :)

  Klausimai bent jau literatūriniai nebuvo sudėtingi, tiesa atsakydama, apie riešutus, kurie minimi biblijoje suklydau.

  Šiaip mane tai džiugina tos visos "protų kovos", "žinių viktorinos", nes žmonės gali susitikti su bendraminčiais, atskleisti savo žinias :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man vidutiniskai sekesi,visu atsakyti nesugebejau...kazkur puse ant puses :( Isvada-reik maziau detektyvu skaityti :D Siaip tai ir smagu paspelioti ir kartu suzinai,ko nezinojai,aciu uz testuka,lauksim dar :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. ne kaip sekės, ne kaip. :D gėda prisipažint, bet atsakiau tik į kelis klausimus.. :p

  AtsakytiPanaikinti
 4. Atsakiau į septynis. Dauguma buvo ir tokių, kur rinkausi iš dviejų sugalvotų variantų ir vis neteisingai pasirinkdavau. Kaip aš internete vis ieškau kažkokių tokių viktorinos klausimų, taip nieko nerandu. Dėkui labai už šį testą.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Buvo įdomu, per pietus save pasitikrinau. Teisingai atsakiau 10 klausimų, aišku, galėjo būti ir geriau. Ačiū.

  daite

  AtsakytiPanaikinti
 6. atsakiau į 5 klausimus, gėda :( skaitau per mažai, nes skaitau tik teisines knygas, kurių reikia universitete. Mokykloje skaitydavau be galo daug, o dabar vis nerandu tam laiko. Nuo šiol reikėtų jo rasti knygoms daugiau.
  geras testukas :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Triju atsakymu nezinojau.

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan