Literatūrinės smulkmenos

2012 m. sausio 22 d., sekmadienis

   Nors esu jau atpratusi nuo bereikalingų daiktų pirkimo, ypač visokių statūlėlių, žvakių ir kitų smulkmenų, bet negaliu atsispirti literatūriniams niekučiams. Dažniausiai ką nors įdomaus randu blusų turguose ar skudurynuose. Tad rodausi:


   Rėmelis su paveiksliuku iš A. Milne knygos "Pūkuotuko pasaulis". Su užrašu "Every bear needs a little help sometimes...". Pirkau už vieną litą vietinėj pigių rūbų parduotuvėj. Ten dažnai perku ir knygas anglų kalba, po litą. 
   Esu pati skaičiusi šią knygą, tai iki šiol pamenu vieną labai gerą citatą: "Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas". Arba ši: "Negalima negerbti to, kuris moka parašyti TREČIADIENIS, kad ir su klaidom".
   

   Labai ilgai ieškojau kokio nors senoviško ženkliuko, susijusio su knygomis. Bet dauguma yra politiniai. Kartą, vaikštant po Klaipėdos blusų turgų, pamačiau šį ženkliuką ir iš karto nusipirkau. Dabar ir aš priklausau "Knygų mylėtojų klubui" :)   Parsisiunčiau iš Amerikos vieną metrą juostelės su knygų graužiku.  Dar nesugalvojau, kur panaudosiu, galbūt knygų gamybai ar skirtukams.  Į Rietavo turgų važiavau tik dėl to, kad ten yra blusų turgus ir tikėjausi rasti kokių literatūrinių senienų. Bet radau tik šią metalinę dėžutę su knygos "Alisa stebuklų šalyje" vaizdiniais. Dėžutė šiek tiek deformuota, bet man tiks :) Kainavo vieną litą.
   

   Klaipėdos blusų turguje pirkta dėžutė. Niekad nebūčiau pagalvojus, kad į tokias romantiškas  "Romeo ir Džiuljeta" dėžutes gali būti dedami cigarai. Nors dėžutė atkeliavusi iš Kubos sostinės, Havanos, tai gal nereiktų stebėtis.
3 komentarai:

  1. Kaip pavydžiu, kai žmonės moka susirasti tokių mielų niekučių. :) Ypač tas paveiksliukas su Mike Pūkuotuku - taip ir įsivaizduoju, kaip būčiau pradėjus krykštaut pamačius. :)) Mano didžiausi lobiai, atrasti skudurynuose (kaip aš mėgstu juos vadinti) - tai DVD "Alisa stebuklų šalyje" už litą ir labai gražus angliškas "Mažojo princo" leidimas už penkis litus. :) Ir tai atradau ne Vilniuje. Viniuje nesiseka ką nors surast..

    AtsakytiPanaikinti
  2. o kur tiksliai yra tas Klaipėdos blusų turgus? :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. julyo, nežinau kaip dabar, bet anksčiau eidavau kiekvieną sekmadienį netoli Dramos teatro, prie menininkų kiemelio.

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan