2012m. knygų iššūkis prasideda

2011 m. gruodžio 30 d., penktadienis

   
   Liko viena diena iki registracijos pabaigos ir 2012 metų knygų iššūkio pradžios. Kadangi ryt pradėsime švęsti naujus metus, tai nebus laiko čia rašinėti. Todėl nusprendžiau šiek tiek anksčiau apibendrinti rezultatus, po iššūkio paskelbimo.
   Visų pirma labai džiugu, kad šitiek daug skaitytojų nusprendė prisijungti prie konkurso. Buvo smagu gauti Jūsų laiškus su pagyromis, padėkomis, jog iššūkis paskatino prisiminti seniai lentynose užkištas knygas. Iš viso prie iššūkio prisijungė net 75 skaitytojai. Visus dalyvius ir jų knygų sąrašus galite rasti ČIA . Tikiuosi, kad visiems užteks motyvacijos ir metų gale visi bus įveikę savo knygų sąrašus. O juos skaitinėti, patikėkit manim, buvo tikrai įdomu. Su kiekviena diena pradėjau pastebėti tam tikrų knygų tendencijas, o šiandien nepatingėjau ir paskaičiavau, kurias knygas mes labiausiai norim perskaityti, bet vis atidėliojam. 
   Dažniausiai minimi autoriai buvo - U. Eco, E. M. Remarque, H. Murakami, J. Austen, L. Tolostojus, R. Gavelis, G. G. Marquez, V. Nabokovas, Ch. Bronte, A. Burgess.
  O kitų metų pačia pačiausia, pačia norimiausia ir skaitomiausia knyga skelbiu - E. M. Remarque "Vakarų fronte nieko naujo". Antra vieta dalinasi - R. Gavelio "Vilniaus pokeris" bei A. Burgess "Prisukamas apelsinas". Kitos dažnai paminėtos knygos - "Rožės vardas", "Erškėčių paukščiai", "Čiauškutė", "Šimtas metų vienatvės", "Puikybė ir prietarai", "Meistras ir Margarita", Džeinė Eir", "Lolita".

  Po iššūkio paskelbimo, kilo nemažai klausimų, apie kuriuos nepagalvojau. Todėl parašysiu dabar patikslinimus, kad per kitus metus nekiltų neaiškumų:
 • primenu, jog savo knygų sąrašo keisti jau nebegalite. Esu visų išsisaugojusi ir metų gale patikrinsiu.
 • knygos gali būti imamos iš bibliotekos, skolintos iš draugų, giminių ir t.t. Rašydama apie "must read" lentyną, neturėjau tik tiesioginės reikšmės, kad privalote visas iš sąrašo knygas nusipirkti ir laikyti savo namų bibliotekoje.  Nesvarbu iš kur jas gausite, svarbu perskaitykit. 
 • tikrai nebūtina visas knygas skaityti iš eilės. Pastebėjau, kad daugiausiai dominuoja klasika ir tikrai suprantu, jei po "Rožės vardas" norėsis paskaityti kokią lengvo turinio knygelę. Tuo labiau, kad dauguma iš mūsų per metus perskaito daugiau nei 12 knygų ir bet kokiu atveju nesijaus prievolės skaityti tik iš sąrašo. 
 • kadangi oficialiai dar liko viena diena iki kitų metų, tai tie, kurie prisiregistruos ir po šio posto paskelbimo, bus įtraukti į iššūkio sąrašą. 

Tad gerų jums knyginių metų, lengvo ir įdomaus skaitymo, smagaus laiko su knygomis, o aš stebėsiu ir skaitysiu jūsų atsiliepimus apie knygas. "Big brother is watching you"8 komentarai:

 1. oho.:) labai gražiai ir aiškiai viską tu čia išdėstei. džiaugiuosi, kad spėjau!

  AtsakytiPanaikinti
 2. http://aubeka-skaito.blogspot.com/2011/12/2012-m-knygu-issukis.html ar dar spėjau??

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš galvojau, kad sąrašą galima koreguoti iki pat iššūkio pradžios. Tik kai konkursas prasidės jau nieko nebebus galima pakeisti. Tai man padaryti pradini sąrašo variantą?

  AtsakytiPanaikinti
 4. ar galima dar prisijungti? http://readinginistanbul.wordpress.com/2011/12/30/asskaitau/

  AtsakytiPanaikinti
 5. WaWa iki sausio pirmos dar gali keisti savo sąrašą, tiek jau to :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. O aš ir likau nepaminėta, nors jau senokai sąrašą sudariau :) http://skaitantiems.blogspot.com/2011/12/2012-m-knygu-issukis-ii.html

  AtsakytiPanaikinti
 7. http://ingrida-uzrasai.blogspot.com/2011/12/2012m-knygu-issukis.html
  ar dar spėjau? :)

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan