2011 metų ataskaita

2011 m. gruodžio 31 d., šeštadienis

     Kol mūsų šeimos moterys pjausto mišraines vakarui, nusprendžiau atidėti svogūnų pjaustymą kuriam laikui ir surašyti šių metų knyginę ataskaitą. Visada sakydavau, kad pažiūrėjus į mano perskaitytų knygų kiekį tais metais, gali pasakyti, kokie jie buvo. Kuo prastesni metai, tuo mažiau knygų perskaityta. Bet šiuos metus galėčiau pavadinti ne prastais, o labai darbingais. Gyvenau dviejuose namuose ir darbe, kartais net likdavau darbe miegoti. O po darbo (nemeluosiu, taip pat ir darbo metu) gamindavau mini knygas. Ir dar kiekvieną ketvirtadienį vesdavau "Žinovų klubas" Vagos knygynuose.  Dažniausiai knygas skaitydavau kelionės į darbą metu arba prieš miegą. Žinau, skamba kaip pasiteisinimai, bet ką jau padarysi, kitąmet prisižadėjau skaityti daugiau. Šiemet perskaičiau tik trimis knygomis daugiau nei per didžiosios depresijos metus, iš viso 25 knygas. Tai yra po dvi knygas per mėnesį arba 6859 psl. Lietuvių autorių perskaitytos 4 knygos, užsienio - 21.Metų atradimas:
Jean-Christophe  Grange,  Virginia Woolf,  Giedra Radvilavičiūtė.

Metų geriausios knygos:
V. Woolf "Savas kambarys"
J. Grange "Miserere"

Kitos geros knygos:
K. Hosseini "Tūkstantis saulių skaisčių"
T. Gerritsen "Pameistrys"
T. Gerritsen "Nusidėjėlė"
T. Gerritsen "Chirurgas"
G. Radvilavičiūtė "Šiąnakt aš miegosiu prie sienos"
K. Saja "Gvidono apsiaustas"
A. Min "Raudonoji azalija"

Metų nusivylimai:
S. Whilde "Zaratustra kalba makaronams"
J. Nesbo "Penktagrama"
H. Muller "Amo sūpuoklės"
A. Paasilinna "Gudrioji nuodų virėja"

Metų storiausia knyga:
J. Grange "Miserere" - 536 psl.

Metų ploniausia knyga:
A. James "Rankų darbo knygos" - 80 psl.

Pagaliau perskaičiau:
H. Wassmo "Stiklinė pieno" - nors daugelis sako, kad ne nuo šios knygos reikia pradėti pažintį su Wassmo, bet džiaugiuosi, kad pagaliau perskaičiau nors vieną jos knygą.

Metų pirkiniai:
Iš viso per šiuos metus nusipirkau 40 knygų, joms išleidau apie 400lt. Daugiausiai pirkau internetu, kartą skaitytas knygas, nes taip pigiau. Iš jų per metus pardaviau 4 knygas ir atgal grįžo 41lt.  Per mainyk.lt išsimainiau 3 knygas.

Metų knyginės dovanos:
Šiais metais konkursuose man sekėsi nekaip, tad daug knygų nelaimėjau. Užtat iš draugų, giminių gavau 10 knygų dovanų. O įvairios leidyklos padovanojo dar 11 knygų.  Taip per metus mano namų biblioteka pasipildė 64 naujomis knygomis.

Metų leidykla:
Šiemet tarp perskaitytų knygų daugiausiai buvo išleista "Jotema" leidyklos. O labiausiai džiaugiuosi gavusi dovanų "Tyto alba" išleistas knygas - C. Lackberg "Ledo princesė" bei T. Shah "Tūkstančio ir vienos nakties šalyje".  Tarp įsigytų naujų knygų per metus daugiausiai buvo "Alma Littera" leidyklos knygų.

Metų įvykis:

Metų pažadai:
Lygiai prieš metus pasižadėjau:
Perskaityti neįveiktas knygas (tikrai, tikrai pažadu);
Pagaliau paskaityti S. Rushdie, R. Gavelio, J. M. Coetzee, O. Pamuko kūrybos;
Perskaityti J. Fowles "Magas", E. Hemingway "Kam skambina varpai", I. Allende "Dvasių namai", R. Bradbury "Pienių vynas", F. Dostojevskio "Idiotas", E. Bronte "Vėtrų kalnas" ir daug, daug kitų gerų knygų. 

Su didžiausia gėda prisipažįstų, kad neištęsėjau nei vieno pažado. Galbūt todėl ir kilo mintis sukurti 2012 metų knygų iššūkį, kurio sąraše yra beveik visos praeitais metais paminėtos knygos. Jau kitąmet tikrai jas perskaitysiu :) Tebūnie tai mano šių metų pažadas.Gražių ateinančių metų, gerų knygų ir daug laiko jų skaitymui!


7 komentarai:

 1. Pirmiausia - su Naujais Metais, tegul lentynos lūžta nuo knygų ;)

  Antra - perskaičius šį įrašą tiesiog baltai užpavydėjau visų tų perskaitytų ir dovanai gautų knygų...

  Trečia - sužinojau apie G. Radvilavičiūtę, gėda, bet tikrai nebuvau apie ją girdėjusi... Daugiau pasiskaičiau interneto platybėse ir būtinai noriu ją šiemet "atrasti" :)

  Tikiuosi ir kitąmet atrasit lietuviškų perliukų :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. žinai kuo mane stebina knygų skaitytojai? Toks įspūdis, kad jiems (jums) neegzistuoja bibliotekos. Neimi knygų iš bibliotekos?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Justė, ačiū už linkėjimus :) Tikiuosi tau taip pat patiks G. Radvilavičiūtė.

  Septyni virtieniai, bibliotekose lankausi periodais. Užeina laikotarpis, tai skaitau knygas tik iš bibliotekos, lankausi per kelias, parsinešu namo po dešimt knygų, bet paskui vėl grįžtu prie savo namų bibliotekos. Man patinka turėti savas knygas, kai nevaržo skaitymo laikas, jog reikia knygą grąžinti. Man gera, kai žinau, jog ši knyga visad bus mano lentynose.
  O kiti skaitytojai lankosi taip pat bibliotekose, bent jau mūsų knygų klube yra ne viena skaitytoja atradusi bibliotekų gėrį.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš tai stebiuosi, kaip jūs tas metų skaitymo ataskaitas padarot? Ypač kiek nusipirkot knygų, kiek pinigų joms išleidot, kiek išmainėt ir t..t... :) Tai dabar užsivedžiau sąrašėlį, kur užsirašinėju perskaitytas knygas, puslapius, leidyklas, autorių tautybes...Tikiuosi, šių metų pabaigoj ir man pavyks šiokią tokią ataskaitą pasidaryt. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. cacao, tam labai padeda suknyga.lt Aš ten žymiuosi visas knygas, kurias nusipirkau per metus, kurias perskaičiau. Kai nusperku knygą, pasirašau, kiek už ją sumokėjau, ką pardaviau. Todėl paskui labai lengva viską suskaičiuoti :) Atsidarai knygos puslapį ir ten parašyta tiek leidykla, tiek puslapių skaičius ir t.t. Pabandyk ir tu :)

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan