Skaitom - žiūrim

2011 m. spalio 24 d., pirmadienis

   Aš visada sakiau, kad geriau pirmiausiai perskaityti knygą, o tik paskui žiūrėti jos ekranizaciją. Yra tik du atvejai, kuomet filmas man pasirodė įtaigesnis ir geresnis nei popierinis variantas. Tai buvo "Talentingasis misteris Riplis" bei "Prestižas". Šiuos filmus žiūrėjau ne kartą ir galėčiau žiūrėti kas antrą vakarą. Užtat knygos nuvylė, ypač "Prestižas". 
   Šiemet jau galėjome pasidžiaugti "Džeinė Eir", "Raudonkepuraitė", "Vanduo drambliams" ekranizacijomis. O greitu metu ekranuose galėsime pamatyti ir daugiau filmų, pastatytų pagal knygas. Nepamirškite - knygą prieš tai perskaityti neprivaloma, bet rekomenduojama :)Knyga - Kathryn  Stockett "Pagalba" ( "The Help" ).

Filmas - "Tarnaitė" - filmas apie trijų neeilinių moterų draugystę 1960-ais metais Misisipėje.

Tris moterys susiburia į draugiją ir rašo slaptą projektą, kuris sulaužo socialines taisykles ir sukelia joms pavojų. Moterys kovoja su rasine ir socialine nelygybe. Jos bando žmonėms parodyti, kad laikai keičiasi.


Knyga - David Nicholls "Viena diena"

Filmas - (One Day) - romantinė meilės drama apie du įsimylėjėlius.

Ema ir Deksteris sutinka vienas kitą naktį po koledžo baigimo, liepos 15 dieną. Tarp jų įsiliepsnoja romantiški jausmai. Jie nusprendžia kitus ateinančius dvidešimt metų susitikinėti kasmet tą pačia, liepos 15 dieną.Knyga -Lisa See "Baltoji gėlelė ir paslaptingoji vėduoklė" - knyga, patekusi į visus žinomiausius bestselerių sąrašus. . Devyniolikto amžiaus Kinijoje, tolimoje Hunano provincijoje, septynerių metų mergaitei Lilei randama laotong, „sielos draugė“. Tarp jų užsimezga emocinis ryšys visam gyvenimui.

Filmas"Snow Flower and the Secret Fan "  2011m.
Knyga - Jonathan Safran Foer "Extremely Loud and Incredibly Close". Lietuviškai ši knyga nėra dar išleista, tad labai lauksim. O norintiems susipažinti su autoriaus kūryba, gali skaityti kitą jo knygą  - "Viskas nušviesta". Pagal šią knygą taip pat yra pastatytas filmas "Everything is illuminated".

Filmas - pavadinimas toks pats kaip ir knygos. Režisierius - Stephen Daldry, tas pats, graudinęs mus filmais "Skaitovas", "Bilis Eliotas", "Valandos".


Knyga - Alexandre Dumas "Trys muškietininkai".

Filmas - „Trijų muškietininkų" režisieriaus bei prodiuserio Paulo W. S. Andersono trileriai visada pulsuoja nevaldoma energija, vaizdo efektų piruetais, akrobatiniais triukais ir beprotiška vaizduote („Absoliutus blogis", „Svetimas prieš Grobuonį", „Mirties lenktynės"). XVII amžiaus išgalvotų karališkų intrigų spektaklyje jis savaip interpretuoja A. Dumas literatūrą ir gerai pažįstamus riterius įpainioja į keblius nesusipratimus.

"Šerlokas Holmsas. Šešėlių žaidimas" (Sherlock Holmes: A Game Of Shadows)  - Filmas Lietuvoje bus rodomas šiemet nuo gruodžio 30 d. Oficiali filmo svetainė - ČIA
Knyga - Suzanne Collins "Bado žaidynės" 
Knyga susilaukusi didelio populiarumo ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Jau išleistos ir kitos dvi knygos dalys. Radau net lietuvišką blog'ą apie šias knygas.

Filmas - "The Hunger games". Pasaulinė premjera planuojama 2012m.Projektas jau turi režisierių, kuriuo tapo prie “Malonus miestelio” dirbęs Gary Rossas. “Lionsgate” vyrukai iš naujos filmų serijos tikisi išspausti tiek, kiek “Summit Entertainment” pavyko išspausti iš Stephenie Meyer “Saulėlydžio” sagos ekranizacijų.3 komentarai:

  1. Apie Lisos See romano ekranizaciją nežinojau. Dėkui.

    AtsakytiPanaikinti
  2. fainas pranešimas - ačiū už info. ieškosiu filmo pagal foerio knygą - neseniai skaičiau "viskas nušviesta". dar pridurčiau porą filmų, kurie man pasirodė geresni už knygas: "Šindlerio sąrašas" bei "Motociklininko dienoraštis".

    AtsakytiPanaikinti
  3. Labai naudinga informacija! AČIŪ! :))

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan