Melagis melavo arba ir aš tai skaičiau!

2011 m. rugsėjo 16 d., penktadienis

   Prieš porą metų Britanijoje buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad 65 procentai britų meluoja, teigdami, kad perskaitė vieną ar kitą knygą. Juk kartais būna situacijų, kai norisi pasirodyti protingesniais nei esame. Kaip teigia apklausos autorius: "Žmonėms patinka, kai juos vertina kaip skaitytojus… Jie pasiruošę meluoti, kad padarytų gerą įspūdį, ypač galimiems partneriams”.
   Apie kokias neva perskaitytas knygas dažniausiai žmonės meluoja? Peržiūrėjusi  sąrašą visai nenustebau, kadangi jame yra nemažai klasikos ir tikrai "must read" knygų. Jame yra netgi mano mėgstamiausia knyga ir netgi pirmoje vietoje :) 

10 knygų, apie kurias dažniausiai meluojama


1. D. Orvelas “1984″ 42%
2. L. Tolstojus “Karas ir taika” 31%
3. D. Džoisas “Ulisas” 25%
4. Biblija 24%
5. G. Floberas “Ponia Bovari” 16%
6. S. Hawking “Trumpa laiko istorija” 15%
7. S. Rushdie “Vidurnakčio vaikai” 14%
8. M. Prustas “Prarasto laiko beieškant” 9%
9. B. Obama “Mano tėvo svajonės” 6%
10. R. Dawkins “Egoizmo genas” 6%
  Manęs visiškai nenustebino, jog sąrašę yra S. Rushdie, M. Proust'as ar J. Joyse. Knygos iš ties ne iš lengvųjų, bet turinčios išliekamąją vertę. Patenkančios į daugelius geriausių knygų sąrašus. Bet yra ir kita šios apklausos pusė, tai ką žmonės iš tikrųjų skaito. Kelis autorius iš to sąrašo atspėti būtų nesunku, visgi žmonės mėgsta lengvesnio pobūdžio knygeles. Kas be ko "poteriada" nepralenkiama :)

10 autorių, kurių knygas britai skaito iš tikro:

1. J. K. Rowling 61%
2. Johnas Grishamas 32%
3. Sophie Kinsella 22%
4. Jilly Cooper 20%
5. “Mills & Boon” leidyklos knygos 18%
6. Dickas Francis17%
7. Robertas Harris16%
8. Jeffrey Archer15%
9. Frederickas Forsythas 13%
10. James Herbertas 12%


O jūs ar esat kada sumelavę, jog skaitėte knygą, kurios iš tikrųjų neskaitėt?

6 komentarai:

 1. Neteko meluoti apie perskaitytas knygas. Gal kad daugybę esu perskaitęs ir bet kokioje kompanijoje galiu pasigirti skaitęs priderančią knygą :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Neseniai melavau, kad esu skaičiusi Exupery "Citadelę" :DD Tiksliai net nežinau, kodėl... Čia turbūt vienintelis tokio melo atvejis buvo =)

  AtsakytiPanaikinti
 3. neteko :) pažįstamų kompanijose aš turbūt vienintelė knygų žiurkė, manęs niekas net neklausia apie perskaitytas/neperskaitytas knygas. turbūt dėl to, kad dauguma pažįstamų visai neskaito :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. pas mane aplinkoj tiek mažai skaitančių, kad net iš kalbos neišeina kas nors apie knygas...

  AtsakytiPanaikinti
 5. melavau. lietuvių mokytojai, kad skaičiau Dostojevskio "Nusikaltimą ir bausmę", nors iš tikrųjų diena prieš tai kai reikėjo ją atsiskaityti, aš užmigau ir neperskaičiau. na dalį skaičiau, bet labai nedidelę.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nea, neteko, bet tokie sąrašai gerai, niekada nebūčiau susipratusi perskaityti Orwell'o Gyvulių ūkį ir 1984 knygas, kurios man žiauriai patiko.

  O Harį Poterį kas gali neskaityti? :D Pradėjau garbinti Poterį būdama pradinukė, o dabar, jau baigusi mokyklą, vis dar seilę varvinu... ech.

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan