"Aš skaitau" Londone ( I dalis )

2011 m. rugpjūčio 23 d., antradienis

   Prieš savaitę laiko turėjau nuostabią progą pirmą kartą apsilankyti Londone. Turėjau tik 4 dienas aplankyti ne tik žymiausias vietas (kaip gi nepabūsi prie Big Ben'o), bet parsivežti ir literatūrinių naujienų. Ieškojau inormacijos pati, klausinėjausi ten gyvenančių lietuvių, ką per tokį trumpą laiką galėčiau pamatyt. Žinojau vieną, kad privalau užsukti į knygyną, aplankyti rašytojo muziejų ar bent pamatyti knyginį paminklą (jei tokių yra). 
  Tad nenuostabu, kad vos išlipus iš lėktuvo, mane pasitikusių žmonių, paklausiau, ar žino į kokį knygyną mane nuves :) Kadangi ten buvau vienintelė tokia skaitovė, tai visi mažiausiai tuom rūpinosi ir netgi tingėjo nuvešti iki Charles Dickens muziejaus  . Būčiau nuvykusi ir pati, bet po visų neramumų ir su išprotėjusia metro sistema, vienos niekur neišleido.

   Šeštadienis buvo skirtas Londono centro lankymui. Padarius Big Ben'o nuotraukų, pavalgius McDonalde, mąstant ar po to verta kilti su Londono akim, mano akys iš karto pastebėjo kai ką nuostabaus. Knygų iš antrų rankų turgų po atviru dangumi. Jeee! Vyrai iš karto suprato, kad greit iš čia neišeisim, tad nusprendė atsigaivinti šalia esančioje kavinėje alumi, o mane išleido pasiganyti :) Iš tikro net nežinojau nuo kurios knygų eilės pradėti žiūrėti.   Puoli prie vienos, paskui prie kitos, žiūri, kad ir trečioj eilėj dar daug gerų knygų. Tada susikaupiau ir nusprendžiau apžiūrėti viską iš eilės. Ir ko tik ten nėra. Kad ir ne naujos, bet labai geros būklės, pigios ir įdomios knygos. Nors ir neskaitau daug angliškų knygų, bet būnant tokioje vietoje, KPP (knygų pirkimo priklausomybė) nori nenori atsinaujina. Knygų kainos svyruoja nuo 2 iki 4.5 svaro (netgi verčiant į  litus, nėra labai daug). Daugiausiai (apie 5 svarus) gali sumokėti už klasiką arba antikvarinę knygą.

   Man buvo keista tik viena. Knygų pardavėjai stovėjo eilių gale, atokiau, prisirenki knygų. Prieini ir susimoki. Pagalvojau, kad Lietuvoje niekad taip nepaliktų prekyvietės be priežiūros (erdvės gi atviros, ne prekybos centras).
  Aišku visiems įdomu, ką gi nusipirkau :) Būtų mano valia, būčiau palikusi visus pinigus ten. Bet teko derintis ir prie lagamino išmatavimų. Tuo labiau, kad skrendant į priekį, viršijau 4kg ir teko Latvijos oro uoste išmesti Klaipėdos duoną ir dešrą!
  Vienas vyrukas susidėliojo savo knygas ant žemės ir pardavinėjo po 2.5 svaro. Pridėjus ranką prie širdies sakau, norėjau VISŲ. Nors pusę iš jų esu skaičiusi ir lietuviškai, bet kaip atsispirsi savo mėgstamiausios knygos (G. Orwell "1984") angliškai versijai? Arba "Meistrui ir Margaritai". O ir S. Rushdie norisi, ir H. Lee "Nežudyk strazdo giesmininko".


    Po ilgų dvejonių, vartymo, galvojimų, nusipirkau (tiksliau leidau sau tik) 3 knygas. Atidaviau duoklę Charles Dickens už neaplankytą muziejų ir įsigijau jo "David Copperfield". Lietuviškai dar neišleistą, praeitų metų Man Booker premijos laimėtojo Howard Jacobson knygą "The Finkler question".


   Vėliau pastebėjau, kad kai kurios knygos įpakuotos į specialius maišelius. Antikvaras! Sušukau mintyse. Ir ne bet koks, o mano mėgstamos pingvino serijos! Šios knygos neįsigyti tiesiog negalėjau. Juk tai originalus 1939m Penguin leidyklos leidimas! Bus nuostabi proga susipažinti  su John Fothergill knyga "An innkeeper's diary" ("Smuklininko dienoraštis").
    Tuom ir užbaigsiu pirmą savo kelionės aprašymo dalį. Kviečiu peržiūrėti daugiau nuotraukų, o ryt papasakosiu apie naujus skirtukus į mano koleciją, netikėtai pamatytą teatrą bei labai nustebinusi literatūrinį (?) viešbutį.
  

8 komentarai:

 1. Abra kadabra, šurum burum, noriu ten atsidurti nors kelioms valandoms:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. nelabai supratau tik vieno, kam tau Meistras ir Margarita anglų kalba? :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. o ko gi ne? Man irgi patinka same knygas, net jei originali ne anglų - vis vien angliškai nors permest akim

  AtsakytiPanaikinti
 4. vonioje, ai čia mano keistenybės, kai knyga patinka, norisi turėti įvairių leidimų :) juk kai kas kolekcionuoja ir visų leidimų, kalbų ir metų "Mažasis princas" ir pan :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Panasiai kaip as, turedama nuosavas "Vejo nubloksti" abi senojo leidimo dalis, perskaiciusi ir isimylejusi ta istorija, nusipirkau ir naujaji leidima su naujuoju vertimu. Dar kazkada noreciau nusipirkti ir anglu kalba. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Tiesa, o jau knygu eiliu nuotraukos.... fantastika! Noreciau "prasinest"... :))

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kur tiksliau yra tas turgelis? :)

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan