Jurga Sakalauskaitė "Smagiosios Pelytės Smailytės istorijos"

2011 m. balandžio 23 d., šeštadienis


Žanras: vaikams
Puslapių skaičius: 88
Knyga: leidyklos dovana
Perskaityta: 2011 03 04
Leidykla: Realverus, 2010
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas:5/5   4-5 vaiko gyvenimo metais, prasideda "kodėlčiuko" amžius. Kuomet vaikams kyla galybė klausimų: "Kodėl dangus žydras? Kodėl lėktuvai skrenda? Kodėl tėtė eina į darbą? Kodėl...?" Knygos autorė viename straipsnyje teigia, kad "Vaikų klausimų yra milijonai. Šioje knygoje – tik maža jų dalis. Visa tai tam, kad tėvams būtų lengviau paaiškinti savo mažyliams, kas tas verslas ar kodėl gydytojas ima kraują ir ką tame tyrime mato. Visuomet lengviau pasakyti – „aš pavargusi“, „nežinau“, „vakare paklausk tėčio“. Būtent tam ir skirtos šios pažintinės pasakos, padėsiančios tėveliams atsakyti į vaikų užduodamus klausimus.
   Nors pati dar vaikų neturiu, bet knygą perskaičiau per valandą su dideliu malonumu. Iš pradžiu skaičiau ir stebėjausi, negi dabartiniams vaikams, tikrai kyla tokių klausimų. Pasijutau kaip ta bobutė bambanti kieme ant suoliuko: mano laikais taip nebuvo. Aš vaikystėję skaičiau pasakas apie princeses, drakonus, raudonkepuraitę, nykštuką nosį ir t.t.. O šioje knygoje laiškus jau galėsite siųsti mail'u, banke paaiškins kaip padaryti pavedimą internetu, nusipirkti lėktuvo bilietus arba ką daryti pametus pasą. Visgi pasenau aš, paklausinėjus draugių, kurios turi vaikus, pasirodo dabar jiems tai tikrai aktualu. 


Pagrindinė knygos veikėja - pelytė Smailytė. Smalsi, šmaikšti ir kartais į bėdas pakliūnanti pelė. Turinti galybę draugų, kurie padeda rasti atsakymus į nuolat iškylančius klausimus: kaip aliejus atsiranda parduotuvėje? Kaip atrenkami aktoriai ir filmuojamas filmas? Kaip sukurti reklama tarakonų veidrodžiams?


    Žinot, kas labiausiai man patiko knygoje? Ogi iliustracijos. Didžiausios pagyros knygos iliustratoriui - Andriui Šliogeriui. Visai nenustebau perskaičius, kad ir pati autorė apsiverkė iš laimės, pamačiusi SAVO pelytę Smailytę. Rodos kiekvienas paveikslėlis tuoj atgis ir pradės kalbėti. Viskas detalizuota, išraiškingos mimikos, spalvos, užbaigtumas. Net knygos anotacijoje teigiama, kad paveikslėliuose esančios paslėptos detalės - lavins vaikų pastabumą bei atidumą.


   Knygos priešlapiuose rasite visus istorijos veikėjus su jų aprašymais, užsiimama veikla ir netgi išsilavinimu. Skaitai ir tiesiog negali nesišypsoti. Trumpai susipažinkime su knygos veikėjais: Vėžlys kietakiautis - mokėsi Vandenyno finansų universitete, kolekcionuoja senovines monetas. Stilistas glotnusis - baigė Dižaugsmo vidurinę ir dizaino akademiją. Turi 200 nuolatinių klientų.  Policininkas Drąsutis - kolekcionuoja pašto ženklus, mėgsta žiūrėti filmus "Bebrų karai".  

  
  Teisininkas apsukrusis - svajoja surengti tarptautines blusų lenktynes "Apsukriojo kojoto" taurei laimėti.  Panda Zuzu - svajoja įsteigti kengūrų grožio saloną. Karvė tešmenė - domisi namų ūkio darbais. Nykštukas žaliukas - dirba Kalėdų senelio padėjėju, ieško gerų vaikų.  
  Kompiuterių specialistas Lapinas liutaširdis - gyvena elekotronizuotoje oloje, ieško naujo, talpaus, greito disko savo kompiuteriui. Apgavikas Arnelis- burundukas, patyręs plėšikas, sukčius. Nuolat domisi spynų atrakinimu, ieško patiklių žvėrelių.  Jeigu jau prakalbome apie  Arnelį, tai labiausiai mane nustebinusi istorija knygoje buvo sukčius. Tikriausiai visi esame girdėję/skaitę o gal net ir patys pakliuvę, kuomet apgavikai paskambina vyresniems žmonėms ir pasako, kad jų sūnus/dukra pateko į bėdą ir reikia pinigų. Niekad nebūčiau pagalvojusi, kad tokios situacijos, gali atsidurti pasakose. Knygelėje vaikai mokomi ką daryti tokiu atveju, kokiu numeriu skambinti, kaip nepasitikėti tokiais "Arneliais" ir kviesti policiją.    Ši knygelė pirma, bet ne paskutinė autorės knyga. Praeitais metais pasirodė ir nauja, trumpa (8psl) knygelė, kuri vadinasi "Kaip Pelytė Smailytė apsilankė Kalėdų senelio fabrike". Apie pačią knygą ir apskritai apie visas Smailytės naujienas galite sužinoti jų puslapyje SMAILYTĖ
  Sužinosite apie nuolat rengiamus pelytės konkursus ir netgi galėsit paskaityti elektroninę pasakos versiją
   Ir pabaigai, kartą Klaipėdoje, stovėdama prie perėjos ir laukdama žalios šviesos, pamačiau, kad ant šviesoforo užklijuoti lipdukai su pasakos veikėjais. Pelytės virusas plinta ir net nenorėdama moko neiti per gatvę degant raudonai šviesai :)


   O tiems, kurie dar abejoja, ar įsileisti Pelytę Smailytę į savo namus, kviečiu pažiūrėti vieną iš įgarsintų istorijų bei likusią galeriją iš knygos veikėjų gyvenimo
1 komentaras:

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan