Angela James "Rankų darbo knygos"

2011 m. kovo 12 d., šeštadienis


Žanras: rankdarbiai
Puslapių skaičius: 80
Knyga nuosava
Perskaityta: 2011 02 22
Leidykla: Mintis, 2011
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 4/5   Kai  dekupažo, muilo gamybos, tapybos knygos dygsta kaip grybai po lietaus, pirmiausiai džiaugiuosi, kad leidykla "Mintis" nepabijojo išleisti ir knygos apie jų gaminimą. Girdėjau, kad keletas žmonių net rašė laiškus į leidyklą, siuntė angliškus pavyzdžius, kad tik turėtume nors vieną,tokio pobūdžio, knygos vertimą.
  Pasidžiaugėm, o dabar aptarkim knygos pliusus ir minusus. Pati labai laukiau šios knygos, tikėjausi, kad rasiu atsakymus į savo begalinius klausimus, kurie iškyla gaminant knygas. Tačiau jei būtų mano valia, aš dar pati galėčiau duoti medžiagos šios knygos papildymui. Leidykla, iš tikro, pasirinko saugų ir pigų variantą. Suprantu, kad knygrišyba Lietuvoje nėra tokia populiari kaip dekupažas, todėl leidybai pasirinkta plona, viena iš paprastesnių knygų vertimų, be baimės, kad leidimas neatsipirks (labai tikiuosi, kad išpirko šias knygas).
  Angela James - profesionali menininkė, kngyrišyba užsiimanti jau daugelį metų. Iš viso knygoje pateikta 13 projektų, pagal kuriuos galite pasigaminti ne tik knygą, bet ir užrašų knygelė, dienoraštį, albumą ir etc. Nelabai rekomenduočiau šios knygos kaip pradžiamokslio. Man, asmeniškai pritrūko projektų užbaigtumo, nuotraukų. Jeigu pati prieš tai nebūčiau tuom domėjųsis, tai iš knygos dar daug kas būtų likę neaišku. Jeigu tikrai planuojat tuom užsiimti, daug daugiau informacijos rasite internete (tiesiog surinkę žodį bookbinding ar handmade books), youtube ar  forumuose, kur ir pati bendrauju su kitomis knygėmis.
  Vieni projektai pasirodė įdomūs, tikrai verti pabandymo, kiti per daug sudėtingi arba elementariausiai nuobodūs (bent jau man). Paskutinis skyrius skirtas šiuolaikinei knygrišybai, kur parodytos įvairios,žinomų pasaulyje menininkų, pagamintos knygos. Labiau tinkančios kaip eksponatai muziejuje, nei kasdieniam naudojimui.
  Pačiai labai norėjosi išbandyti bent vieną siūlomą projektą. Sudomino viena knyga, kuriai reikia medinio pagaliuko. Kadangi namie neturėjau tokio, tai teko suktis iš padėties ir naudoti Japonišką lazdelę, skirtą smeigti į plaukus :)  Vistiek jos mėtėsi nereikalingos, tai kodėl gi nepanaudojus geresniam tikslui? Kadangi knyga buvo tiesiog bandymas, tai nesistengiau labai dekoruoti, galvoti, kokį viršelį daryti. Radau senų metų S. Dali kalendorių, pakietinau jį kartonu ir puikiai tiko viršeliui. Siūnant knygą (lapus kartu su viršeliu), prikabinamas ir pagaliukas. Tokiu būdu galima įrišti tik vieno lanko knygą ir labiau tinka darant plonas užrašines. Siuvama specialiu vaškiniu siūlu. Jeigu kam bus įdomu, galėsiu padaryt ir a-z pamokėlę, kaip pasidaryti tokią užrašinę. Rezultatą patys matote nuotraukose.
3 komentarai:

  1. Ačiū, skandinave :) Nieko čia ypatingo, tik bandymas

    AtsakytiPanaikinti
  2. Aš Tau paskiriu rankų darbo Liebster Blog prizą. Daugiau pas mane latviškai, o angliškai -- http://www.amandasscrappyadventures.com/2011/03/liebster-blog-award.html.

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan