Vikas Swarup "Lūšnynų milijonierius"

2011 m. vasario 5 d., šeštadienis


Žanras: romanas
Puslapių skaičius: 270
Knyga nuosava
Perskaityta: 2011 01 21
Leidykla: Alma littera, 2009
Pažintis: pirmoji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 4/5  Pirmiausia, tiems, kurie planuoja skaityti šią knygą, tai imkit kitu viršeliu ir kitu pavadinimu. Nes šitas jau toks kičinis, kad nesinori knygos ir į savo lentyną dėt. Ir pirminis pavadinimo variantas -"Gyvenimo lošimas"  - tikslesnis ir geriau apibūdinantis visą istoriją. 
   Kadangi teko matyti filmą, tai knygos neplanavau skaityti. Iki tol, kol visi pradėjo sakyt, kad knyga skiriasi nuo filmo, netgi geresnė. Todėl nusprendžiau įsitikinti pati. Pasiėmiau vakare prieš miegą ir 4 ryto užverčiau paskutinį puslapį.
  Kokia mano nuomonė? Tiek filmas, tiek knyga geri kaip atskiri meno kūriniai. Nieko sudėtingo, nieko labai įspūdingo ar įmantraus, tiesiog gerai susukta, šiek tiek supopsinta vieno vaikino istorija. Knygoje jaunuolis pasakoja savo advokatei, kaip jam pavyko atsakyti į visus klausimus ir laimėti žaidime milijoną. Vaikinas, kuris neturi jokio išsilavinimo, jokių turtų, tačiau kiekvienas atsakymas susijęs su tam tikrų jo gyvenimo epizodu. 
  Tiems, kuriems Indija asocijuojasi tik su šventom karvėm ir dvasiniais nušvitimais, teks nusivilti. Nes čia atskleista kita Indijos pusė - pedofilija, prostitucija (kiekvienoje šeimoje yra mergina, kuri taip turi užsidirbti ir išlaikyti likusius šeimos narius), skurdas, išnaudojimas, smurtas ir etc.
  Knyga man pasirodė geresnė nei filmas jau vien dėl to, kad nebuvo tokios didelės saldžios meilės, nepagražinti vaizdai, be sentimentalių istorijų, tokia kokia yra Indija, toks koks yra gyvenimas. 
  Rekomenduoju paskaityti knygą tuomet, kai norisi geros, intriguojančios, vietomis žiaurios ir greit "suvalgomos" knygos. 

5 komentarai:

 1. Šitą knygą liepdavau savo studentams , kurie mokėsi Knowledge Management skaityti, kad įsikaltų į galvą, jog žinios yra tampriai susijusios su mūsų patyrimais, išgyvenimais ir istorija. Kad tai ką žinome ir tai ko nežinome yra mūsų tapatybės dalis.

  Šitą knygą skaičiau gulėdama vonioje, kai mano studentai tuo metu laikė Knowledge Management egzaminą (nuotoliniu būdu). Tai karts nuo karto išlipdavau iš vonios, prieidavau prie kompiuterio, patikrindavau, ar atsirado kokių klausimų, ir vėl guliausi į vonią :-)

  K.Ž.G

  AtsakytiPanaikinti
 2. Geras, kaip įdomiai :) Iš tikrųjų, tai geras pavyzdys, kad ne išmokti mintinai vadovėliai, o mūsų gyvenimiška patirtis yra svarbiau.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Laba, norėjau paprašyti tokio patarimo. Kalbėsiu per mokyklinės patikros kalbėjimą apie būdo/elgesio pavyzdžius jauniems žmonėms literatūroje. Paminėsiu "Vinetu", "Džeinę Eir", "Maldą už Oveną Minį". Gal turit pasiūlymų ką dar vertėtų perskaityt šia tema ir paminėti?
  :>

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man tai šita knyga patiko net labiau negu filmas :) Tikriausiai. Patiko jau vien dėl to, kad visiškai kitokia nei vadinamoji ekranizacija.. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sandra, vis tiek labai kviečiu Jus atvykti į Knygų Klubo susitikimą, juk nėra visiškai jokio skirtumo kada skaityta knyga vakar aš prieš 5 metus :)

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan