Charles Bukowski "Arklienos kumpis"

2011 m. vasario 13 d., sekmadienis


Žanras: romanas
Puslapių skaičius: 373
Knyga nuosava (perskaičius pardaviau)
Perskaityta: 2011 01 24
Leidykla: Kitos knygos, 2007
Pažintis: antroji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 4/5
   Žinot, kodėl man patinka Bukowski's? Tuom, jog niekada "nevinioja į vatą", neieško subtilių žodžių, rėžia tiesą į akis ir nebando kažkam įtikti. Šiuo rašytoju susižavėjau, kai perskaičiau knygą "Paštas". Ir visada sakiau, arba tau patinka Bukowski's  ir jo rašymo stilius, arba ne ("Nieko nepadarysi" kaip rašė K. Vonnegut). O aš visad mėgau alkoliteratūrą. Kaip rusai turi savo V. Jerofėjevą, taip amerikiečiai - alkoholiką, skandalais išgarsėjusį, bet velniškai talentingą - Ch. Bukowskį.
  "Arklienos kumpis" - autobiografinis Bukowskio romanas, o pagrindinis veikėjas - Činaskis -  autoriaus "alter ego", prototipas. Istorija mus nukelia į ekonominės depresijos laikus Amerikoje. Činaskiis - užaugęs eilinėje žemesnio sluoksnio amerikiečių šeimoje, mokyklos mušeika, vėliau tapęs girtuokliu, bedarbiu mergišiumu. Išsišokėlis! Vaikėzas, bandantis nepasiduoti tradiciniam amerikietiškam gyvenimo būdui, šeimyniškam gyvenimui.
  Knygoje pilna keiksmažodžių, tiesmukiškų pasakymų, smurto, alkoholio, sekso ir etc. Todėl neskaitykite šios knygos, kai norite lengvo meilės romano ar laukiate eilėje prie daktaro kabineto. Rekomenduoju visiems Bukowskio gerbėjams,  o tie, kurie dar nėra su juo susipažinę, gali paskaityti knygos ištrauką ČIA
   

5 komentarai:

 1. o mane sužavėjo Bukowskio "Skaitalas", nuo jo ir pradėjau skaityt. po "Skaitalo" skaičiau "Paštą", bet "Skaitalas" patiko labiau. vėliau perskaičiau ir "Moteris", ir "Arklienos kumpį", ir "Faktotumą". iš paskutinių trijų patiko "Arklienos kumpis", nes, na, net nežinau. gal liūdniausia?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš planuoju perskaityti visas jo knygas :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Suprantu, kad rašymo stilius turėtų būti panašus į Frederic Beigbeder.
  Bukowskio nė vienos knygos dar neskaičiau, bet manau vertėtų perskaityti. :)

  http://aurejafeja-perpetuo.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 4. Beigbeder'io aš skaičiau tik "Meilė trunka trejus metus", labai nepatiko :) Jeigu lyginant su šia knyga, tai visai ne Bukowsk'io stilius. Pas Beigbeder tik gėlytės :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Atrodytų kas čia tokio tie keiksmažodžiai ir visa kita. Bet kažkuo užburia tas rašytojo stilius, Skaičiau "Paštą" bei "Skaitalą". Patiko :).

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan