Alisos evoliucija

2011 m. vasario 14 d., pirmadienis

   Vienas iš dažniausių knyginių motyvų, kurie naudojami papuošalų, dekoro, drabužių ir t.t. gamyboje, yra knygos "Alisa stebuklų šalyje" personažai . Esu minėjus, kad ir literatūrinių tattoo pasaulyje Alisa visad bus tarp  3 populiariausių. Pirmasis šios knygos leidimas debiutavo 1865m. Per visą savo gyvavimo amžių ji pakeitė ne vieną rūbą, plaukų spalvą ir išvaizdą. Ar žinote kaip atrodė pirmasis viršelis? Tuoj pamatysit, kaip ir kitus, kurie metams bėgant vis keitėsi ir keitėsi.Čia parodyta tik dalis (nes jų yra galybė) knygų viršelių nuo 1865m iki 2010m.   Niekad nebuvo kilusi mintis pasižiūrėti, kaip atrodo tikrasis Alisos prototipas. Bet vakar vienas knygų draugas parodė ir pradėjau ieškoti daugiau info. Alisa Liddell, Carroll'io draugo jauniausia duktė, su kuria  rašytojas praleido daug laiko, mėgo fotografuot ją, kartu iškylaudavo. Būtent vienos iškilos metu, Carroll'is sugalvojo knygos siužetą, užrašė jį ir padovanojo Alisai pirmąjį rankraštį pavadinimu "Alisos nuotykiai po žeme". Nors pats rašytojas neigia, kad Alisa turėjo įtakos jo knygai (kuom labai abejočiau). Prieš gerus metus aukcione buvo pardavinėjama viena knyga su A. Liddell parašu.3 komentarai:

 1. Aš turiu knygą dar kitokiu viršeliu :) Paradoksalu, bet šią knygą supratau tik ją perskaičiusi antrą kartą visai neseniai.
  Norėčiau to paskutinio varianto knygos. Dievino tokio stiliaus iliustracijas!

  http://aurejafeja-perpetuo.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pritariu AurejaiFejai, kad ir as Alisa supratau budama vyresne. Vaikysteje tai "nepagavau kampo", priemiau kaip keista pasaka.
  O dabar tai grynas dziaugsmas ja skaityti ir apjungti knygos bei gyvenimo absurdiskumas.

  Kaip Alisos fane, sakau, jog sitas postas yra 10 balu

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan