Kazys Saja "Gvidono apsiaustas"

2011 m. sausio 28 d., penktadienis


Žanras: apysaka
Puslapių skaičius: 119
Knyga nuosava
Perskaityta: 2011 01 19
Leidykla: Vyturys, 1988
Pažintis: pirmoji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 5/5  Šios knygos niekad nebūčiau skaičiusi, jei nebūčiau sužinojusi, apie neįprastą istorijos pateikimą. Kuomet skaitai knygą ir pats gali rinktis istorijos tęsinį bei pabaigą. Sudaužei vazoną. Ką darai?  Prisipažįsti mamai ir atgailauji? Tuomet renkiesi vieną kelią. O gal nieko nesakai ir sumeluoji, kad katinas? Tada skaitai kitą istorijos variantą. Puiki knyga, pasižiūrėti į savo sąžinę, kaip elgtumėmes vienu, ar kitu atveju. Taip iš viso knygoje susidaro 5 atskiros istorijos. Aš žinoma perskaičiau visas, įdomumo dėlei :)
  Tai knyga, atskleidžianti tėvų ir vaikų santykius, bendravimą. Su visais vaikystėje būdingais nuotykiais, nelaimėmis, išdaigomis ir rūpesčiais. Rekomenduoju perskaityti savo vaikams, o ir patiems tikrai patiks, ypač, kai vėl prisimeni savo vaikystę. Kai randi knygoje savo vartotus žodžius: atbulaika (tas, kuris viską daro atbulai) ar gogelmogelis. Kai negali nustoti juoktis, skaitant, kad ir šias citatas:

Tėtis kalbina sūnų, kad pagaliau ištartų TETIS

-Pasakyk, Sigitėli, kad aš - tavo tėtė. TĖ TĖ, supratai? Tėtė
-Boba, - paleidęs koją atsiliepė Sigitas, - Boba, bo bo bo.
- Oj, gausi tei tei.. - pagrasino tėtis ir paskutinį sykį priminė sūnui visus įmanomus tėčio variantus: - Tė tė! Pa pa! Ta ta!...Vardu vadink, jeigu taip nori. Tėtė, Papa, Jonas....
- Boba! - bubleno sūnus


-Sigitai , pasakyk - "šešios žasys su šešiais žąsiukais". Pasakyk labai greit.
- Dvylika, - patylėjęs atsiliepė tas.
- Ko dvyliką?
- Žąsų.

7 komentarai:

 1. ooo, pamenu, sulig trecia klase pakeiciau mokykla ir sita buvo pirma knyga gyvenime, kuria reikejo perskaityt, nes mokytoja liepe. Ir kaip man patiko! Noreciau ir dabar susirasti.

  [o siaip - laisko jokio negavote? Neramu kazko.]

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš irgi skaičiau šią knygą vaikystėje. Prisimenu, kad labai patiko ir tai, kad buvo galima rinktis, kaip pratęsti istoriją. Neprisimenu, ar skaičiau visas 5 istorijas, bet smagiai laiką tikrai praleidau.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Viena labiausiai skaitytu lietuviu autoriu knygu. Skaiciau visais imanomais budais ir net viska is eiles, nesirinkdama skyriu :-) Superknyga ir super iliustracijos

  AtsakytiPanaikinti
 4. o as neskaiciau! kaip taip gali buti???

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aš iš tikruju nelabai noriai skaitau lietuviu autoriu knygas bet ši tikrai sužavėjo!!!!

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan