Jurga Ivanauskaitė "Švelnūs tardymai"

2011 m. sausio 18 d., antradienis


Žanras: interviu
Puslapių skaičius: 298
Knyga nuosava
Perskaityta: 2010 12 14
Leidykla: Tyto Alba
Pažintis: antroji (?) autorės skaityta knyga
Vertinimas: 4/5
    Prieš keletą metų į rankas pakliuvo šios rašytojos knyga "Ragana ir lietus". Neiškenčiau, po 150pls mečiau ir iki šiol negrįžau. Po kurio laiko "prabėgom" perskaičiau "Pakalnučių metai". Supratau, kad pavėlavau, kokiais 7 metais, būtų labai tikusi paauglystėje. Maniau, kad taip ir liksiu, neradusi ryšio su šia rašytoja, bet pernai, ravėdama daržus, perklausiau knygos "Miegančių drugelių tvirtovė" audio versiją. Patiko, tikrai, taip, kad dabar laukiu A. Puipos režisuoto filmo.
  Man visada patiko skaityti interviu su idomiais žmonėmis. Kaip sakoma, man neįdomu su kuo tu miegi, man neįdomu kur tu perki blakstienų tušą ir nenoriu žinoti, ką vakar valgei. Aš tik noriu žinoti, apie ką tu mąstai, su kokia knyga užmiegi, kam meldiesi ir ką sapnuoji. Būtent todėl, knyga "Švelnūs tardymai" atsidūrė mano rankose ir leido "prisiliesti" prie L. Donskio, R. Kazlo, T. Venclovos, S. T. Kondroto bei kitų 18 talentingų, kūrybingų bei nuoširdžių ištardytų žmonių gyvenimo.
  Vieni interviu patiko mažiau, kiti daugiau, bet ir praėjus mėnesiui po knygos skaitymo, negaliu pamiršti kai kurių detalių, perskaitytų citatų, įvykių. Nes tik knygoje sužinojau, kad   R. Kazlui, šių laikų "kaligulai" ,šlovė bei atpažinimas  yra gėdingas dalykas, N. Oželytę buvo įsimylėjęs V. Vysockis, I. Keidošiūtė su S. T. Kondrotu studijavo Z. Froido raštus.  A. Byla (B. Sruogos anūkė) ilgą laiką dirbo vyrų kalėjime, su vienu iš kalinių, sergančių AIDS, apkeliavo Europą ir turėjo merginų regio grupę "Steppin' Razor"? Būtent ji išvertė "Dievų mišką" į anglų kalbą ir  išleido Amerikoje? Beje, kažkada teko susipažinti su vienu kompozitoriumi, kuris yra jos giminaitis. Iš jo lūpų išgirdau, kad Amerikoje net  6 leidyklos atsisakė leisti šią knygą, motyvuodamos tuo, kad knyga per žiauri ir atskleidžianti per daug tiesos.
  Ar žinojot, kad L. Donskis svajojo būti futbolo komentatorium, B. Grebenščikovas mano, jog "realigijos egzistuoja tiems žmonėms, kurie nemoka mylėti", o E. Gabrėnaitė  mėgsta vienatvę ir atsiskyrėlišką gyvenimą?
  Tiek ir dar daugiau atskleistų paslapčių rasite šioje knygoje. Ir bus tik vienas BET, klausimas, kuris buvo užduotas kone visiems pašnekovams, klausimas, kuris vertė jaustis nejaukiai . Rodės, kad autorei tas klausimas reiškia daug daugiau, nei žmogaus atsakymas. "Ar bijai mirties?".....


J. Ivanauskaitės skverelis Vilniuje, Aguonų g.
 

4 komentarai:

 1. labai įdomu, tiesą sakant aš suIvanauskaite ryšį radau jau anksčiau. Tačiau dabar labai noriu ir šią knygą paskaityti.:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ivanauskaitės skaičiau "Placebo" ir paskutiniąją dienoraščių bei minčių knygutę "Viršvalandžiai". Dar lentynoje laukia "Miegančių drugelių tvirtovė". Tai tikrai neeilinė asmenybė, įdomi rašytoja. Gaila, kad gyvenimo kelias toks trumpas jai buvo skirtas...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Turiu sita knyga, po tavo posto vel uzsinorejau pavartyti

  AtsakytiPanaikinti
 4. Taikliai issakyta nuomone apie knyga. :) Ir apskritai, saunus blog'as! :) puiki mintis subjektyviai aprasyti nuomone apie kiekviena perskaityta knyga:)

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan