Raudonkepuraitė kitaip

2010 m. gruodžio 22 d., trečiadienis

   Mano draugė visada man sakydavo, jeigu kas klaus, kokia tavo mėgstamiausia pasaka, niekada nesakyk, kad tai "Raudonkepuraitė" :) Pasak protingų dėdžių, tai infantili, naivi ir kvaila pasaka, kuri atspindi ir tavo asmenybę. Tai nėra mano mėgstamiausia pasaka, bet žiūrint į paveikslėlius vistiek iškyla prisiminimai, nes skaityti ją teko tikrai ne vieną ir ne tris kartus.
 
   Neofroidistas E. Fromm'as savo knygoje “Pamiršta kalba. Įvadas į sapnų, pasakų ir mitų supratimą” taip pat interpretuoja šią pasaką ir tikrąsias jos reikšmės. Daugelį jo žodžiai gali šokiruoti. Juk atrodo tokia nekalta pasakėlė vaikams:

“Raudonkepuraitė” gerai iliustruoja Froido pažiūras, tačiau tuo pat metu pateikia dar vieną vyro-moters konflikto versiją. Nesunkiai galima suprasti daugelį pasakos simbolių. “Raudono aksomo kepuraitė” simbolizuoja menstruacijas. Perspėjimas “neišklysti iš kelio”, kad “nepargriūtum ir nesudaužytum butelio” aiškiai yra įspėjimas apie lytinių santykių ir nekaltybės praradimo pavojus. Kai vilkas pamato mergaitę, sukyla jo lytinis apetitas ir jis mėgina ją sugundyti pasiūlydamas “apsidairyti ir pasiklausyti, kaip gražiai čiulba paukšteliai”. Raudonkepuraitė “pakelia akis” ir, paklausiusi vilko patarimo, nuklysta “vis giliau į mišką”. Už šį nuklydimą iš tiesaus dorybės kelio, Raudonkepuraitė griežtai nubaudžiama – vilkas ją praryja.
Vyras šioje pasakoje pavaizduotas kaip negailestingas ir klastingas žvėris, o lytinis aktas apibūdinamas kaip kanibališkas veiksmas, kurio metu vyras praryja moterį. Tokiam požiūriui nepritaria tos moterys, kurioms vyrai patinka, o lytiniai santykiai teikia malonumą. Neapykanta ir išankstinis nusistatymas prieš vyrus dar aiškiau išreiškiami pasakos pabaigoje. Moters pranašumas slypo gebėjime gimdyti vaikus. Kokiu būdu pajuokiamas vilkas? Ogi parodant, kad jis mėgino vaidinti nėščios moters vaidmenį, laikydamas pilve gyvus žmones. Raudonkepuraitė prikrauna jam į pilvą akmenų – bevaisiškumo simbolių – ir vilkas susmunka bei miršta. Už savo poelgį, pagal primityvius keršto įstatymus, jis yra nubaudžiamas taip, kaip buvo baudžiama už tokius nusikaltimus: užmušamas akmenimis ir tokiu būdu pajuokiamas, kad bandė užgrobti nėščios moters vaidmenį.
Šioje pasakoje, kurioje pagrindinį vaidmenį vaidina trys moterų kartos, kalbama apie vyrų ir moterų konsliktą. Tai vyrų nekenčiančių moterų triumfo istorija, pasibaigianti jų pergale.  Vis dar patinka ši pasaka? :) Mane pačią labai  nustebino šiandien sužinota naujiena apie statomą filmą. Įsijungiau pažiūrėti "trailerį", tikėjausi tos pačios istorijos iš vaikystėje skaitytos knygos ir ką pamačiau? Naujovišką versiją ir istorijos interpretaciją.

Augam ne tik mes, bet ir pasakų personažai. Pažiūrėkit ir įvertinkit patys. Spėkit, kas filmo režisierius? Taip, taip tas pats, kuris kūrė ir "Saulėlydis" :)9 komentarai:

 1. Jėzau, ir Miegančioji Gražuolė apie tą patį.
  Kažkoks pedofilų klanas tos pasakos...

  AtsakytiPanaikinti
 2. O Eglė žalčių karalienė tai lietuviška gudri moteris. Visą savo gyvenimą statanti ant apgaulės.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Su tom pasakom yra taip. Tai gan senas psichologų bajeris nustatyti kas esi....turi greitai negalvodamas pasakyti pasaką.
  Bet mūsų Eglė simbolizuoja visą lietuvių tautą. Visi santykiai paremti apgaule. Todėl stebėtis, kad pas mus viskas blogai ir vieni kitus apgaudinėja tikrai nėra ko. jokie rusai čia nekalti. Pasaulis, o šiuo atveju Lietuva yra tokia kokie mes. Apsilankykit pas mane, kaip tik analizuoju holistinį mąstymą.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Įdomiai. Bet nenustebau. Čia kaip ir su Alisa Stebuklų šalyje matyt.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Mane tai prajuokino :) Įdomu tikrai yra žmonių, kurie išsižada mėgiamų pasakų, paskaitę vieną kitą nuomonėlę, net jei tą nuomonėlę savo srities žvaigždė parašė?
  Kažkaip spėju, kad yra.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man tai jau pradeda pabosti visi tie 'gilus' isvedziojimai. tipo, kas kruciau. nereikia perlenkt lazdos.

  AtsakytiPanaikinti
 7. O man vistiek rūpi Eglė žalčių karalienė. net kai ką papostringavau. http://auriusd.blogspot.com/2011/01/lietuvos-tauta-pavirsta-medziais.html

  AtsakytiPanaikinti
 8. Įdomi analizė ir nepanašu į nieką normalaus. Išvedžioti galima ką nori. Paaugliškam protui labai tiktų ir patiktų, bet mielos moterys ir suaugę vyrai, ar analizė nėra tik mūsų turimos patirties, kuri sąlygoja tam tikrą požiūrį į dalykus, produktas. Jeigu mes norim matyti tokias nešvankybes ir purvą, tai ir matom, o gal įdomiau būtų pasinerti į tikruosius senovinius simbolius ir įžvelgti gilesnes prasmes, kurios vietoje pajuokos galėtų paliesti kiekvieno mūsų širdis ir jas suvirpinti. Arba, jei pasiseks, gal net sužinosime šį tą apie save pačius..
  Ir dar linkiu, mąstantiems tokiu būdu, neskaityti pasakų keliančių panašias mintis savo vaikams, nes vaikai girdi tik tai ką mes jiems sakome..
  O autoriui dėkui. Kaip tik turėjau minčių skaityti tą Frommo knygą, tai jau supratau, kad neverta.
  Sėkmės tiems, kurie ieško ir būkite laimingi, kurie suradote :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Mano vardas Diego. Esu vedęs vyras, su žmona nesusipratęs, nes mums nepavyko pagimdyti nė vieno vaiko. Buvau apakusi ir užpyliau žmona prievartą, sakydama, kad ji yra visko priežastis. Niekada nežinojau, kad kažkas kitas yra mano šeimos problemų priežastis. Vieną dieną aš apmąsčiau dalykus ir pasikviečiau savo žmoną, kad paklausčiau, iš kur kyla mūsų problemos. Ji niekada nežinojo, ką pasakyti, nebegalėjau to pakęsti, todėl paaiškinau draugui, kuris supažindino mane su dvasiniu vyru, vadinamu daktaru Ajayi, kuris man pasiūlys sprendimą, kurio gyvenime nesigailėsiu. . Aš susisiekiau su dvasingu žmogumi, paaiškinau jam savo situaciją ir jis man pasakė būtinus dalykus, reikalingus aukai. Po mėnesio darbo mano žmona pastojo, ir aš dėl to labai džiaugiausi, nes to ir laukiau visų dėkui gydytojui AJAYI už puikų dalyką, kurį jis padarė mano šeimai. Nesidrovėkite dėl savo gyvenimo problemų susisiekite su dr. Ajayi „Viber“ / „Whatsapp“: +2347084887094 arba el. Paštu: drajayi1990@gmail.com

  Taip pat galite susisiekti su juo dėl šių burtų

  meilės burtas
  loterijos burtas
  keršto užkeikimas
  apsaugos burtas
  ir bet koks kitas dalykas, sukeliantis jums gyvenimo problemų

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan