Literary Tattoos

2010 m. lapkričio 12 d., penktadienis

  O viskas buvo taip...tattoo norėjau jau seniai, pagalvodavau, pasvajodavau, praeidavo, vėl užeidavo, bet nesiimdavau jokių veiksmų. Kartą su drauge juokais susilažinom, kad per metus abi pasidarysim po tattoo, ji pasidarė, aš ne... laukiau, kol ateis tinkamas laikas, kai tikrai žinosiu, kad jos noriu ir t.t. 
   Vėliau susipažinau su kita knygų drauge, kuri turi jau 4 ir nori dar :) Vėl pradėjau galvoti, kad visai norėčiau ir aš. Kartą klaidžiojant Klaipėdos gatvėmis, atsidūriau šalia (tarkim netyčia) gerai žinomo, profesionalaus ir visų išgirto meisrto tattoo studijos. Galvoju, gi nieko neprarasiu, užeisiu, pakalbėsiu, papasakosiu maždaug, ko noriu, gal ką pasiūlys, papaišys ką nors. Aha, papaišė :) Išėjau iš studijos po 15min, kaip iš būrėjos salono, palikusi užstatą, susitarusi tikslią datą ir neturėdama tikslaus noro. Meistras tik pasakė: "Nori knygos? Bus!". Jaučiausi tikrai kaip užhipnotizuota, dar nesuvokdama ką padariau ir kam "pasirašiau". Grįžusi pradėjau ieškoti minčių. Žinojau tik vieną, kad noriu knyginės tematikos, jokių driežiukų, drugelių, jokių kinietiškų hieroglifų. KNYGOS!
   Kai pradėjau tuom domėtis, pastebėjau, kad ne aš viena tokia ligonė ir ne vienintelė ant savęs "paišaus" knygas, rašytojus, citatas ir visa kita. Kas mane labai nustebino, bet dar labiau nudžiugino. Atradau netgi puslapių, kur visi deda savo literatūrines tattoo, socialinių grupių, netgi knyga išleista vien tik su knyginėm tattoo. 


   Jeigu reiktų rinkti populiariausių tattoo trejetuką, tai dažniausiai žmonės renkasi kokią nors citatą iš Kurto Vonnegut'o knygų. Ypač popiuliari citata "So it goes."


   Antroje vietoje būtų citatos, paveikslėliai iš knygos "Mažasis princas". Teko matyti, tokią, kai ant visos nugaros išpaišytos visos iliustracijos iš šios knygos.

  
  Ir trečioji vieta atitektų knygos "Alisa stebuklų šalyje" iliustracijoms. Paklausūs tiek flamingai, katinai, tiek pati Alisa ar triušis laikrodininkas.   Hmm.. kur čia baigiau aš apie save? Ai, ieškau gi toliau piešinio sau, bent kokios idėjos, minčių, atrodo noriu ir to, ir ano. Išnaršiau per google viską, ką meta pagal "Literary tattoo", nieko naujo, nieko, kas mane sužavėtų. Citatos bijau darytis, o kas jeigu vėliau atrasiu geresnę? Kas jei ji nusibos man? Piešinys taip pat gali nusibosti, bet tam ir ieškau tokio, kuris visą gyvenimą mane žavėtų.
  Kaip ir visos pasakos, taip ir mano paieškos turi laimingą pabaigą, atsitiktinai surinkus žodį "Ex libris" pamatau TAI. Iš karto puolu skambinti draugei: "Radau, pagaliau radau, ko noriu!". 


    Atėjo badymosi diena, nusinešiau šį paveikslėlį, tik pasakiau, kad reikės patobulinti. Kadangi velnias jame ar kas ten toks, nelabai man tinka, nei aš juos mėgstu, nei kažką man simbolizuoja, Dar meistras pajuokavo, kad tas velnias yra skaitymo dievas! Ką? Koks dar skaitymo dievas, negi aš galėjau tokio nežinot? Gerai, kad juokavo jis, bet grįžusi namo vistiek "paguglinau" ar nėra tokio :) Pakeitėm jį katinu, juodu kaip iš M. Bulgakovo "Meistras ir Margarita". O ant didžiosios knygos atsirado užrašas "1984". Taip, taip, pagal mano mėgstamiausią G. Orwell knygą :) Ir skaičiai dar sutampa su mano gimimo metais. Ar gi nenuostabus sutapimas? Išėjau iš studijos laiminga, padėkodama meistrui ir pasakydama: "Iki kito karto" :)
   Tokia mano tatto atsiradimo istorija. Galbūt skaitant atrodys, kad viskas įvyko spontaniškai, aš visai jos nenorėjau, tai vaikiška užgaida ir pan. Tačiau jos atsiradimas buvo tik laiko klausimas, dėl visko kaltos aplinkybės :) Labai džiaugiuosi ja, dar nei karto nesigailėjau ir nežinau, ar atsispirsiu antrai.Galutinis rezultatas atrodo taip:


O toliau kviečiu pažiūrėti kitų literatūrinių grožybių. Vykusiu ir nelabai :)9 komentarai:

 1. grazu. tik tas katinas man per juodas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Graži tatoo. Ir aš, ir aš noriu! Noriu dar.
  Ir niekas neskamba per spontaniškai. Aš meistrui pasakiau, kad noriu trylikos. Gana didelio, ryškaus ir kokiame nors fone-debesy-ornamentuose-kažkastokio. Jis man pažadėjo papaišyt iki kol darysiu tatoo. Bet nepapaišė. Sako: "ai aš tau ant nugaros paeskizuosiu". Paeskizavo, pažiūrėjau veidrodin per kitą veidrodį. Sakau okei ir po kelių valandų išėjau jau su tatoo. Juokėsi dar iš manęs artimieji, kad ištatūškinau visam gyvenimui net gerai nepažiūrėjus koks ten piešinys :).
  Bet noriu noriu dar.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man tattoo labai grazu. Bet jos turi tureti prasme. Pasimaisiusiems del knygu tebunie literaturines. Labai graziai ir paslaptingai atrodo citatos. Jas kiekvienas gali traktuoti savaip. As pati myliu jura, todel mano tatuiruotes su ja ir susijusios. Deja, Lietuvoje esu sutikusi zmoniu, kurie mane smerke uz tatuiruotes ir bande pazeminti. Musu visuomene dar tam nepribrendo, todel as nerekomenduociau daugumos cia parodytu...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Salomėja, būtų smagu pamatyt tavo tattoo :)
  Swetik, mažiau reikia kreipti dėmesį, kas ką sako ir galvoja. Man tai jau mažiausiai rūpi, ar graži kam mano tattoo, ar ne. Svarbu man ji labai daug reiškia ir turi didelę prasmę, joje užslėpta ne viena ir ne dvi prasmės netgi :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Trylikto namo "about" yra nedicka nuotraukikė:). Ne pats geriausias kampas, bet įsivaizduot gi galima.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Super atrodo :) Ir tas katinas labai gražus, ir užrašas 1984 vietoj :)
  O iš tų kitų.. Užjaučiu tą, kas pasidarė tattoo su Edvardu iš Twilighto :D Visą gyvenimą nešiotis jo veidą ant savo kūno.. Not such a good idea ;D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai grazu ir smagu, kad su tokiom prasmem, tad tikiu,kad niekada nenusibos, o su laiku tik dar igaus daugiau reiksmes :). As toj pacioj vietoj irgi tatoo nesioju :)))
  Esprit :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. super tattoo! nuostabi mintis ir piesinys, ir vieta! as esu tokia pati (turiu 2 tattoo), bet jos abi buvo apgalvotos, isnesiotos mano mintyse ir subrandintos ir nors vienai jau 5metai, kitai 1eri, abi jas myliu vienodai ir lyg ir gundausi treciai :D

  AtsakytiPanaikinti
 9. Man patiko ta juodai balta, kurioje vyras spausdina mašinėle, bet neatpažįstu, kas jis? :) O šiaip labai faina idėja...gaila, manau, kad dar vienai tatuiruotei neišdrįsiu ...gal mažius ne tas :-D

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan