Parašyk man laišką...

2010 m. spalio 14 d., ketvirtadienis

    Jeigu ne kiekvienas rašytojas, tai kas antras tikrai susirašinėjo su kuom nors, rašė meilės laiškus, vėliau juos publikuodavo knygose, po mirties buvo pardavinėjami aukcionuose ir t.t. Buvo tokie laikai, kai ir aš labai mėgau susirašinėti su kitais žmonėmis. Meilės laiškų nerašiau (nors ne, meluoju, vieną teko sanatorijoj, tamsoj rašyt, bet vėliau tas vaikinas jį parodė draugams), užtat džiaugiuosi, kad visus savo gautus laiškus išsaugojau iki šiol. Dabar tikrai neprisimenu, kiek jų yra. Kažkada seniai teko skaičuoti, tai buvo virš 600 :)


Nors šis blogas kaip ir ne apie tai, tuo labiau, kad aš nei rašytoja, nei žymus žmogus. Bet šiandien man sentimentali diena, užsimaniau peržiūrėti savo laiškus ir tiek prisiminimų sukilo, tiek geros nuotaikos. Noriu jomis pasidalinti ir su Jumis.
Štai pirmoji laiškų krūva. Vienu metu aš susirašinėjau su 15-17 žmonių net. Per dieną gaudavau kartais iki 5 laiškų, o paštininkė jau klausinėdavo manęs, kas man tiek rašo :)

      Jau kas susiję su popieriais, dokumentais ir kt. visad buvau labai pedantiška. Laiškai taip pat visi buvo surūšiuoti, sudėlioti į dėžutės. Netgi užklijuoti lipdukai su užrašais: "Įvairūs", "Nuo Jurgos, Gretos", "Dėl iškarpų". :)
   Labai daug laiškų gaudavau "dėl iškarpų". Nes kažkada pasiskelbiau žurnale "Panelė", jog renku viską apie Madonną :D Tai, kas antrame laiške būna parašyta:

"Siunčiu tau iškarpų apie Madonną. Atsiųsk man apie Westlife"
"Ačiū už Spice Girls iškarpas, siunčiu tau apie "Him" ir "Nirvana" "Na aš nieko nerašau, bet norėjau tik atsiųsti atviruką"

   Taip laišką užbaigė mano pusseserė :) Jau praėjo 10 metų ir taip smagu dabar jį rasti. Aš net pati nepamenu, kad būčiau jį gavusi.


Va kokius laiškus aš gaudavau (žiūrėti foto šone). Prirašytus didžiausiuose lapuose. Su įvairiausiais piešinėliais, klausimais. Kiek tada meilės į juos įdėdavom. Aš pradžioje pirmiausiai laiškus rašydavau į juodraštį, o tik paskui perrašydavau iš naujo, gražų lapą. Žinot, kiek tam reikėdavo laiko, jeigu susirašinėji su 8 žmonėm tuo metu? :) Pamenu prisėsdavau vakare prie stalo ir rašydavau, rašydavau....
   Beje, kone ant visų vokų nebėra markučių. Ne, ne aš jų nerinkdavau. Tiesiog siunčiant tokiais kiekiais laiškus, reikėdavo ir pinigų daug. O kur bus jų pas moksleivę. Tai kokių tik technologijų neteko naudoti. ir garuose laikyt, ir su spiritu valyt markutę, Paskui vėl priklijuoji ir siunti. Kol vieną kartą nepaskambino man ir pašto ir nepasakė, kad jeigu dar pamatys tokią markutę, tai nebesiųs laiško :)


    
  Žiūriu aš į tuos laiškus ir negaliu atsistebėti. Kiek išmonės tada buvo. Ko tik neprisigalvodavom. Ir apdegindavom, ir pripiešdavom piešinėlių, prirašydavo eilėraščių, palinkėjimų...
   Su šio laiško autore susirašinėjom gana ilgai. Ji niekada nepamiršdavo pasveikinti su gimtadieniu, šventėmis. Nei vieno laiško nebuvo parašyto bet kaip, bet kur, ant bet kokio lapo. Gaila, kad dabar jos neberandu. Jeigu visai netyčia šį postą skaitytų Alma ir Miroslavo, tegul parašo man :)Antroji laiškų krūva.

Nors koks 98proc. susirašinėjimo draugų buvo merginos. Bet esu gavusi laiškų ir iš vaikinų. Ne meilės, bet skaityti vistiek smagu. Citata iš vieno laiško:
"Kiek tau metų? Man tai jau sukakojo 15. Mano žiurkėnui jau 1 metai ir 1 mėnesis".


Arba dar viena citata iš to paties laiško:
" Pirmiausiai noriu pasiteisinti dėl ko taip ilgai neatrašiau, o priežastis yra tokia, kad aš tvarkiau po mokslo metų stalčius ir netyčia išmečiau tavo laišką. Neseniai parausiau senus sąsiuvinius ir jį radau, todėl ir tau rašau"

Foto matote, kad laiškus gaudavau ne tik nuo vaikinų, bet ir NSO :D


Su keliom draugėm turėjom tradiciją, ką nors įdėti į laišką. Nesvarbu ką, mielą smulkmeną, atvirutę ar pakabuką. Visi šie daiktai sukaupti iš vienos merginos laiškų :)
   O atviručių kiek, ir tuščių, ir su linkėjimais. Jeigu kolekcionuočiau, būtų tikras lobis :)  Dar viena laiškų krūva :) Ir tikrai dar ne paskutinė. Žinot, ką sumąsčiau bežiūrėdama juos? Kad reikia pabandyti susrasti šiuos žmones. Juk dabar kompiuterių laikai, FB visagalis ir visažinis. 
   Pastovios susirašinėjimo draugės buvo 3 ar 4.Su jomis labiausiai ir norėjau susisiekti. Ir man pavyko :) Neįsivaizduojat kaip smagu pradžiuginti žmogų. Aišku po tiek metų nelabai kas ir pamena, kitos prisiminė kažką, viena patikėjo tik tuomet, kai pamatė laiškus :)
   Bet kiek džiaugsmo buvo visoms, kaip smagu vėl plepėti, prisiminti, ką rašėm, pasakoti, kaip gyvenam dabar. Džiaugiuosi, kad pavyko pakelti joms nuotaiką ir šitaip nustebinti :)

Visų laiškų čia neparodysiu, visų nepakomentuosiu, dienos net neužtektų man peržiūrėti ar perskaityti iš naujo. Džiaugiuosi, kad kažkada taip intensyviai susirašinėjau, kad neišmečiau nei vieno laiško, jog galiu dabar su plačiausia šypsena veide juos skaityti ir dalintis su kitais. Rašykit laiškus ir JŪS. Jeigu norite netgi man :) Aš su mielu noru atrašysiu ir toliau juos kaupsiu :) Juk ką gali žinoti, gal mano laiškus kadanors taip pats spausdins  knygose :D


30 komentarų:

 1. O jėtau, kiek laiškų.. Kaip miela. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikrai, kad miela ir smagu :) vakar visą dieną nedingo šypsena nuo veido :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. mielai parasyciau, tiesa sakant

  AtsakytiPanaikinti
 4. nieko-ner, parašykit man savo mailą, susitarsim dėl adresų :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ojei, Sandra, jau tuoj galvosiu, kad mes klonuotos, nes as irgi buvau baisi susirasinetoja. tikrai. manjake. tik kad nesu visu laisku issaugojusi :( mes net klasiokes vienam suole sededamos susirasinedavom.
  o dabar, kad galetum vel pasto malonybemis pasimegausti, prisijunk i www.postcrossing.com. geras jausmas vel gauti laiskus

  AtsakytiPanaikinti
 6. Rimtai? Kaip smagu girdėti, kad ne viena tokia buvau :) Aš tik su drauge iš to pačio namo susirašinėjau, įmesdavom laiškus į pašto dežutes, net nereikėdavo siųsti :)
  Šiandien susitarėm su viena mergina susirašinėti, vėl prisiminsiu senus gerus laikus :)
  o ten man rodos atvirukais reikia keistis, ne laiškais rašytis? Žinau kad tai ne pigus malonumas :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Sandra, turėjai omeny Alma iš Miroslavo? Man atrodo, kad aš ją pažįstu/tiksliau pažinojau. Brūkštelčiau tau e-mailu, jei parašytum kokiu adresu rašyti ;)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Živile, jau išsiaiškinom, gaila, kad ne ta :(

  AtsakytiPanaikinti
 9. aš kažkada maždaug 2-3 metus susirašinėjau su viena mergina, po to nustojom. praėjus maždaug 5 metams ji surado mane feisbuke, aš priėmiau ją į draugus, bet net neprisiminiau, kad tai ji. galvojau, jog tokia kita Agnė.. po kiek laiko ji man parašė, kas ji tokia, klausė ar pamenu ją ir t.t. buvo įdomu trumpai susirašyti su ja vėl, be to ji žinojo, kad aš turiu dar vieną laišką jai neišsiųstą, tai paprašė, kad išsiųsčiau. o laiškas tas toks baisiai baisiai ilgas.. na, tikiuosi gal ir vėl pradėsiu su ja susirašinėti, nors aš iš tiesų niekad nemokėjau įdomiai rašyti.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Skaitom - outforawalkb_itch [eta] inbox.com :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Kaip faina :) Įsivaizduoju, kaip smagu susirašinėt tikrais laiškais :) Nors pačiai ir neteko :(

  AtsakytiPanaikinti
 12. laTulipe, po šio posto, pradėjau susirašinėti su dviem žmonėm :) pabandyk ir tu, pamatysi kaip smagu gauti laišką :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Eina sau, skaitant tiek prisiminimų sukilo iš senų „susirašinėjimo“ laikų ir, maža to, vėl sukilo noras susirašinėt su kuom nors. Ak.

  AtsakytiPanaikinti
 14. Tik dabar pamačiau šį įrašą.. Labai įdomu ir skaityt, ir prisimint savo susirašinėjimus. :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Visai neseniai užtikau šį blogą ir, turiu pasakyti, jis labai įkvepiantis! O laiškų rašymas man irgi neišpasakytai mielas užsiėmimas, turiu sukaupus neką mažesnę kolekciją :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Oho, kaip smagu. ;) Aš taipogi susirašinėju laiškais ir vien tik tas jausmas, kai atidarai pašto dėžutę ir randi laišką adresuotą specialiai tau.. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 17. Nuostabus jausmas! anksciau ir as susirasinejau, gaila, kad kai kuriuos santykius pati ir nutraukiau, neatsakymada laisko, ech dabar vel noris labai!

  AtsakytiPanaikinti
 18. Sveiki mano vardas Agnė man 14m. ir žiauriai noriu patirti tai ką patyrė mano sesuo prieš 10 metų tada jai taip pat buvo 14m. Susirašinėjimas tikrais laiškais yra nuostabus dalykas ir aš labai džiaugiuosi kad yra mano bendraminčių kurie mano taip pat :) mano el. paštas: agnemasilionyte@yahoo.com parašykit pasikeisim adresiukais :) labai lauksiu

  AtsakytiPanaikinti
 19. Sveiki. :) Nedaugdziazodziausiu, nes artimiau noreciau susipazinti rasant laiskus tusinuku. Tad tiesiog esu 21 metu mergina,kuri siuo metu gyvena ne Lietuvoje ir kuri mielai susirastu susirasinejimo draugiu. Lauksiu kovingarazina@yahoo.co.uk :)

  AtsakytiPanaikinti
 20. Sveiki. Esu Monika. Gerą pusmetį bendravau su keletu draugų laiškais ir kiekvienąkart atidarius dėžutę ir radus laišką viduje kažkas suspurdėdavo. Deja, pamažu ryšiai nutrūko:(.Labai norėčiau vėl susirasti susirašinėjimo draugų ar draugių :). Mano el. paštas: monikazd@erdves.lt brūkštelkit ir pasikeisim adresais ;) Labai labai lauksiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 21. Gal norėtum vėl susirašinėti? Parašyk man į E-mail'ą :) ivetukas17@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 22. Sveiki. Aš irgi noriu susirašinėt laiškais! Labai! Seniai teko kam nors rašyti juos. Taigi, jei norėtų kas nors, parašykit man čia vaidilitta@gmail.com. Susitarsim dėl adresų. Beje man 15 metų. :)
  Labai, labai lauksiu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 23. Laba visiems na perskaičiau šį pasakojima ir labai susižavėjau :)) Niekada nesu rašius tikro laiško... ir net neįsivaizduoju koks tas jausmas gaut laiška nuo žmogaus ,o ne sąskaita už telefona :DDDD Tai val gal kas norėtu pabandyti ? Man 14 metų esu iš Kauno , manau butų geriau jai žmogeliukas būtų iš kito miesto gal būtų įdomiau :) rašykit i elektroninį wwjustinaww@gmail.com Lauksiu !! :)) xx

  AtsakytiPanaikinti
 24. sveiki. :) noriu susirašinėti laiškais!

  esu bendraujanti, atvira draugiška.. bet šiuo metu jaučiuosi kiek vieniša. :( beje, būtų labai smagu gauti ir siųsti laiškus!

  nori susirašinėti? parašyk man į el. paštą - ingridaadavidonyte@gmail.com
  apsikeisime adresais ir pradėsime! laukiu. :):)

  AtsakytiPanaikinti
 25. Labutis, aš taip pat labai norėčiau susirašinėti laiškais, man 17 metų. Parašykit makareviciute.reda@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 26. Labukas, aš irgi jau seniai norėjau pradėti susirašinėti tikrais laiškais, bet vis neatsirasdavo tokių pačių kaip ir aš. Taigi, jei kas nors norėsit pradėti susirašinėti, parašykit man karoliukas8945@gmail.com apsikeisim adresiukais ir galėsim pradėti:)))

  AtsakytiPanaikinti
 27. Labukas, kas norėtų susirašinėti laiškais? Amžius ir visa kita nesvarbu :) Jei kas norit rašykit brygabudryte@gmail.com LAUKSIU!!

  AtsakytiPanaikinti
 28. helau !gal kas norėtumet susirašinėt su manim? jei taip-rašot čia : Julija.bent@gmail.com ...LAUKIU :)

  AtsakytiPanaikinti
 29. Labai gražus straipsnis. Aš būdama mažutė irgi susirašinėdavau, bet deja, daug laikų buvo išmesta, o gaila, dabar būtų taip miela visą tai prisiminti. Šiaip ir dabar mielai susirašinėčiau su žmonėmis, juk laiškai toks mielas širdžiai dalykas.

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan