Lorenzo Carcaterra "Pragaro virtuvės vaikėzai"

2010 m. spalio 6 d., trečiadienis

Žanras: romanas
Puslapių skaičius: 316
Knyga nuosava (perskaičius pardaviau)
Perskaityta: 2010 10 06
Leidykla: Baltos lankos
Pažintis: pirmoji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 4/5


Šią knygą pradėjau skaityti dar žiūrėdama filmą, gal jau kokį trečią kartą. Tiesiog nebegalėjau ilgiau tverti, norėjosi sužinoti, kaip tai viskas pavaizduota joje, ko dar neparodė tame nuostabiame filme, kuris mane labai paveikė. Ir skaitydama šiek tiek nusivyliau, bet tik šiek tiek. Ne pačia istorija, tačiau skaitant knygą, kone viskas atitiko filmą. Sakysit, kas tame blogo? Bet toks jausmas buvo, kad vertėjai vertė ne iš knygos originalo, o žiūrint filmą ir nurašinėjant žodžius. Kartais pasijusdavau, kad skaitau tiesiog filmo scenarijų, kai kurie dialogai žodis į žodį atitinka, nors iškirpk tą pastraipą ir pridėk prie filmo vietoj subtitrų. Kažkodėl anksčiau, skaitydama knygas po filmo, niekad nejusdavau to. Būdavo ir siužetas labiau išplėstas, ir dialogai kitaip pasakyti. Nežinau, kaip būtų, jeigu dar nebūčiau mačiusi filmo, kaip ši knyga mane paveiktų. Lieku prie nuomonės, kad filmas neatsilieka nuo knygos, o gal net ir pranoksta. Labai laukiau knygoje tų žiaurumų, prievartavimų scenos, maniau, kad bus labiau atskleista nei ekrane. Skaitant visus vaizdus mačiau prieš akis, baisu tiesiog pagalvojus. Kadangi žinojau, kaip viskas baigsis, tai nebuvo kažkokios nuostabos, pabaigoj jau net laukiau šiek tiek, kada baigsiu.
Skaitėsi knyga  tikrai lengvai, nors atrodo ir storoka. Įveikiau per tris prigulimus, nes sunkiai einasi atsitraukti nuo jos. Bandžiau vaidinti detektyvę, ieškoti priekabių istorijoje, nesutapimų ir kitų kabliukų. Net grįždavau keliais puslapiais anksčiau, tikrindama, ką kiekvienas liudytojas pasakė.
Kas dar neskaitė, siūlau pirma perskaityt ir tada žiūrėti filmą. Atvirkštinis variantas neblogas, bet manau ne toks efektyvus . 

Apie filmą: anotacijoje skelbiama, kad tai iki šiol vienas žiūrimiausių filmų Lietuvoje. Nenuostabu, kai parodoma tokia istorija ir vaidina savo darbo profesionalai kaip B. Pitas, D. Hofmanas ar R. DE Niro. AŠ asmeniškai šį filmą žiūrėsiu dar kartą, ir dar kartą, kiek jį berodytų, tol, kol pradėsiu cituoti :)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan