Emmanuel Carrere "Sniego mokykla"

2010 m. spalio 13 d., trečiadienis


Žanras: romanas
Puslapių skaičius: 141
Knyga gauta dovanų (perskaičius padovanojau kitam)
Perskaityta: 2010 10 12
Leidykla: Alma Littera
Pažintis: pirmoji autoriaus skaityta knyga
Serija: "Keista kolekcija"
Vertinimas: 3/5


   Tai  jau ketvirtoji knyga iš šios serijos. Kažkada buvau nusprendusi perskaityti visas septynias. Tačiau aš kaip mažas vaikas, nors ir nudegu pirštą, bet vistiek kitą kartą kišu prie ugnies. Iš keturių skaitytų knygų viena patiko, dvi sunervino, ši gana vidutinė. Jau po A. Nothomb "Baimė ir drebėjimas", sakiau viskas su šia serija, bet ne, vistiek kažkas viduj kirba, kad skaityčiau ir kitas. Gal vis tikiuosi duoti šansą "pasitaisyti" šiai serijai? Manau, kad keturių knygų perskaitymas, buvo didelė proga nenuvilti manęs. tačiau viskas, sakau NE šiai serijai ir net nebežiūrėsiu į tą pusę.
   Apie ką knyga? O gi apie nieką. Dėl ko jau nesiginčysiu, kad tikrai ne veltui atsidūrė "Keistoje kolekcijoje". Aš nesuprantu tokių knygų "gerumo". Skaitant labai dažnai mintys klaidžiojo kitur, buvo sunku susikaupti, sutelkti dėmesį. Man visko trūko šioje knygoje, tiek siužetinių linijų išplėtojimo, tiek ryškesnių personažų, kažkokių stipresnių įvykių. O dabar skaitai ir jautiesi, lyg plaukiotum paviršium, bet nematytum dugno. Numeta tau autorius kabliuką, bet masalo ant jo nėra.
   Ir tikrai nesuprantu, kodėl ši knyga gavo Femine premiją. Man atrodo, kad mūsų pirmos knygos debiutantai, kuriuos leidžia LRS leidykla, parašo žymiai stipresnius kūrinius nei šis.
   C. Miller pagal šį romaną pastatė filmą , kuris pelnė Kanų festivalio žiuri prizą. Nors pažiūrėjus "treilerį", kad ir prancūzų kalba, aš visai susidomėjau. Galbūt vaizdas man patiktų labiau nei knyga :)
  

1 komentaras:

  1. O man ši knyga net labai patiko. Vis neapleido tas jausmas, o kaip turi jaustis vaikas tokioje situacijoje? Kaip, jei vietoj to berniuko būčiau aš? Labai stipri knyga emociškai....

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan