Hermann Hesse "Po ratu"

2010 m. rugsėjo 21 d., antradienisŽanras: romanas
Puslapių skaičius: 159
Knyga nuosava
Perskaityta: 2010 09 21
Leidykla: Alma Littera
Pažintis: ketvirtoji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 5/5    Patinka man tokios knygos, kurios taip pritraukia, kad perskaitai vienu prisėdimu. Pradėjau vakar prieš miegą, o ryte užbaigiau paskutinius puslapius. Trumpai apie knyga, tai istorija apie labai gerą, protingą berniuką Hansą, iš kurio visi tikėjosi labai daug, skatino mokytis (net per atostogas). Žinoma nesunkiai išlaikęs egzaminus, įstoja į seminariją, susipažįsta su "blogiečiu", išmetamas iš seminarijos ir su pakrikusiais nervais turintis grįžti namo, pas tėtį. Ateities nebėra, visos sudėtos viltys ir lūkesčiai dingo. Į ką anksčiau žiūrėjo paniekinamai, dabar turėjo tapti jo profesija - mechanikas. Žinoma neapsieita ir be meilės, kuri buvo trumpa ir nelaiminga. Aš tik džiaugiausi, kad šioje knygoje mergina nebuvo Čiauškutės ar Džeinės stiliaus, nuleistom akim žemyn, kukli ir tyli. Netgi priešingai, pati parodė iniciatyvą, ką reikia daryti.
Skaitydama jutau, kad tai tik antroji autoriaus knyga. Kadangi prieš tai teko susipažinti su kitomis jo knygomis, tai literatūrine verte, ši buvo silpnesnė. Bet smagu žinoti tai, kad su kiekviena knyga Hesse tik tobulėjo.
Kas erzino mane? Veikėjų vardai ir pavardės. Taip, taip pas mane yra vizualinė atmintis, man sunku įsiminti vardus, bet galėčiau lengvai atsakyti, kas yra nutapyta "Monos Lizos" fone. O čia gali ir liežuvį "nusilaužti" skaitydama Heilneris, Gybenratas (vienu metu vadinau ji tiesiog Ratu), Finkenbeinas ir kt.
Beje, skaitydama knygą visada bandau suprasti, kodėl būtent toks knygos pavadinimas, kas už jo slypi ir pan. Tačiau perskaičius šią knygą, visgi neįminiau šios mįslės. Galbūt reiktų pažiūrėti į viską per simbolių kalbą?
Kone iki pat pabaigos maniau, kad skirsiu knygai 4 balus. Siužetas pasirodė man per daug glaustas, buvo galima išspausti daugiau. Bent jau Irvingas tikrai būtų parašęs antrą "Kol tave rasiu". Tačiau paskutiniai puslapiai, pati pabaiga taip sužavėjo, taip nustebino, kad skiriu visus 5 balus ir šaukiu visiems, kad labai patiko ši knyga ir rekomenduoju visiems Hessės gerbėjams bei norintiems su juo susipažinti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan