111 puslapių

2010 m. rugsėjo 28 d., antradienis

   Viena iš priežasčių, kodėl tiek ilgai neėmiau šios knygos į rankas, buvo jos storis. Jau taip mane gąsdino, taip vaikščiojau ratais aplink ją. Tačiau po "Džeinės" sakiau, kad visos knygos man įveikiamos, tad pribrendo laikas ir šiai "storulei". Atsiverčiu knygą ir ką gi pamatau? Kad mūsų leidyklos visiškai netaupo popieriaus. Visi tik ir skundžiasi, kad knygos brangsta, išleisti tiražai neatsiperka. Bet ar būtina tada palikinėti tokius tarpus? Taip "ištempti" tekstą, kad knyga taptų plyta? Senajame knygos leidime yra 336psl, naujasis išsiplėtė iki 447 psl. paskaičiuokim broliai kurmiai - lygiai 111 puslapių :)
Na ir kam palikinėti tiek laisvos vietos apačioj? Popieriaus negaila? Gamtos nebesaugom? Pretekstas aukštai knygos kainai?

Dabar šiek tiek linksmiau :) Turiu keletą knygų iš šios serijos, bet niekad nebuvau "nurengusi" jų.Gėdos lentynoj nepadarytų ir toks viršelio vaizdas.

"Sakoma, kad po šios knygos, literatūra nieko naujo nebesukuria, o tik kartoja".. būtent šis komentaras galutinai įtikino daugiau nebeatidėlioti šios knygos ir įsitikinti jo teisingumu. Tikiuosi nenusivilsiu, Nobelio premijas tikriausiai neveltui ir ne bet kam dalinamos :) O dabar, marš skaityt...

2 komentarai:

  1. mums per paskaitas pasakojo apie knygų leidybą šiek tiek. žodžiu, yra romanas ir jis telpa į tiek ir tiek puslapių. jeigu iš karto žinoma, kad romanas bus perkamas (nes populiarus autorius, nes romanas yra super), tada leidykla nurodo, jog romano tekstas turi tilpti į tiek ir tiek lapų. pvz. jis gali tilpti 140 puslapių, bet leidyklos direktorius ar kitas aukštesnes pareigas užimantis darbuotojas nurodo, jog knygoje turi būti 220 puslapių. taip į pagalbą yra pasitelkiamos plačios paraštės, didesnis šriftas ir pan. leidyba tėra komercija, kad ir kaip mes to nenorėtume ;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Ačiū už komentarą, tikrai nežinojau tokio fakto :) Bet ir nenustebau, daugelis gerų knygų šiais laikais "išpūstos"...

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan